Už seifą yra atsakingas aukštesniojo teismo teisėjas seras Andrew McFarlane’as, skelbia people.com. Jame yra karalienės Elžbietos II mamos, jos sesers princesės Margaret ir dėdės karaliaus Eduardo VIII, Vindzoro kunigaikščio, kuris atsižadėjo sosto 1936 m. gruodžio mėnesį, testamentai.

Seniausią seife saugomą testamentą 1911 m. sudarė Tekso princas Francis.

Anot A. McFarlane’o, seife taip pat yra Philipo dėdės Birmos erlo Louiso Mountbatteno, karaliaus Jurgio V žmonos Marijos Teksietės ir princesės Beatrice, jauniausio karalienės Viktorijos vaiko, testamentai.

„Saugau seifą, kuriame yra daugiau nei 30 užantspauduotų vokų su mirusių karališkosios šeimos narių testamentais“, – rugsėjo mėnesį pranešė teisėjas, atskleidęs karališkosios šeimos seifo egzistavimo faktą, kai vyko teisinė kova dėl balandžio 9 d. mirusio princo Philipo paskutinių norų slaptumo.

„Galiu patvirtinti, kad seniausias vokas yra Tekso princo Francio, – nurodė A. McFarlane’as. – Naujausi, neskaitant princo Philipo testamento, – karalienės Elžbietos ir princesės Margaret, Snoudono kunigaikštienės.“

Nepaisant paviešintos informacijos apie karališkosios šeimos seifą, vargu ar kada nors bus atskleistas jame saugomų dokumentų turinys. Rugsėjo mėnesį teisėjas pareiškė, kad karališkoji šeima nusipelno didesnio privatumo, „nes reikia apsaugoti monarchės ir jos šeimos narių orumą bei reputaciją“.

Jis taip pat nusprendė, kad testamentų paviešinimo klausimas galės būti nagrinėjamas ne anksčiau kaip praėjus 90-iai metų nuo konkretaus karališkosios šeimos nario mirties, ir pabrėžė, jog anksčiau pateikti prašymai „greičiausiai nebus patenkinami, nebent atsiras rimtų specifinių ar asmeninių priežasčių, susijusių su mirusiojo turto administravimu“.

„Trumpai tariant, – pridūrė teisėjas, – vokų sąrašas buvo paskelbtas tik siekiant užtikrinti skaidrumą ir nieko daugiau.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)