„Associated Press“ gauta iki šiol neviešinta toksikologijos specialistų ataskaita rodo, kad mirties metu žvaigždės kūne buvo fentanilio, kurio koncentraciją daugelis ekspertų įvardijo kaip „itin didelę“.

2016 metų balandžio 21 dieną Prince’as buvo rastas vienas nereaguojantis į aplinką lifte savo namuose Paisley Park. Jam buvo 57 metai. Po šešių savaičių viešai paskalbta, kad jis mirė nuo atsitiktinio fentanilio – tai 50 kartų už heroiną galingesnis sintetinis opioidas – perdozavimo.

Konfidenciali toksikologų ataskaita atskleidė, kiek to fentanilio buvo rasta jo organizme. Su Prince’o tyrimu nesusiję ekspertai teigia, kad rasti šios medžiagos kiekiai nepalieka abejonių, jog jis mirė būtent nuo fentanilio.

„Kiekis jo kraujyje yra labai didelis, net ir lėtinio skausmo kamuojamam pacientui, naudojančiam fentanilio pleistrus“, – sakė gydytojas Lewisas Nelsonas, vadovaujantis greitosios medicinos pagalbos skyriui Rutgerso Niu Džersio medicinos mokykloje.

Jis rastą fentanilio koncentraciją pavadino „gana aiškiu nenuginčijamu įrodymu“.

Ataskaitoje teigiama, kad Prince’o kūne rasta fentanilio koncentracija siekė 67,8 mikrogramų viename litre kraujo. Tarp užfiksuotų mirties atvejų fentanilio kiekis žmonių kūne svyravo nuo trijų iki 58 mikrogramų litre.

Taip pat priduriama, kad fentanilio kiekis Prince’o kepenyse siekė 450 mikrogramų vienam kilogramui. Pažymima, kad didesnė nei 69 mikrogramų vienam kilogramui koncentracija kepenyse yra „perdozavimo ar mirtino toksiškumo atvejai“.

Taip pat ir Prince’o skrandyje aptiktą fentanilio kiekį ekspertai pavadino mirtinu. Amerikos toksikologijos medicinos koledžo prezidentas Charlesas McKay teigia, kad turimi duomenys perša mintį, kad Prince’as vartojo šią medžiagą per burną, o kadangi fentanilio rasta ir kraujyje bei kepenyse, vadinasi, iki mirties buvo laiko jai cirkuliuoti.

Pasak ekspertų, nėra fentanilio „mirtino kiekio“, kuris gali pražudyti. Jeigu žmogus ilgą laiką vartoja receptinius opioidus, susiformuoja tolerancija jiems, o vieną žmogų pražudyti galinti dozė kitam padės.

Praėjus maždaug metams po Prince’o mirties paaiškėjo, kad įvairioje taroje jo namuose rasta daugybė tablečių. Laboratorinių tyrimų ataskaita parodė, kad tabletėse yra fentanilio. Viešai paskelbta informacija rodo, kad šių vaistų šaltinis nebuvo nustatytas.
Praėjusią savaitę apygardos, kurioje mirė Prince’as, vyriausias prokuroras pareiškė peržiūrintis teisėsaugos ataskaitas ir „artimiausiu metu“ priims sprendimą, ar kam nors pateikti kaltinimus.

Pagalba turintiems priklausomybių
Norėdami gauti pagalbos kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar artimiausią Priklausomybės ligų centrą:
RPLC Vilniaus filialas 8(52)137808 registratura@rplc.lt P. Širvio g. 5
RPLC Kauno filialas 8(37)333255 registratura.kaunas@rplc.lt Giedraičių g. 8
RPLC Klaipėdos filialas 8(46)415025 registratura.klaipeda@rplc.lt Taikos pr. 46
RPLC Šiaulių filialas 8(41)455644 registratura.siauliai@rplc.lt Daubos g. 3
RPLC Panevėžio filialas 8(45)582673 registratura.panevezys@rplc.lt Elektronikos g. 6
Anoniminių alkoholikų draugija +370 685 05191 info@aalietuvoje.org
Pilnų namų bendruomenė +370 698 73005 info@pnb.lt
Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)