Kita vertus, egzistuoja ir tokių garsių frazių, kurios tiesiog įrėmina juos ištarusių asmenybių gyvenimą bei karjerą, pavyzdžiui, paskutiniai Alberto Einsteino žodžiai: „Aš jau atlikau savo dalį, laikas išeiti. Padarysiu tai elegantiškai“. Tiesą sakant, prieš mirtį jis sušnabždėjo dar kelis žodžius, bet jie buvo ištarti jo gimtąja vokiečių kalba, kurios jo slaugė nemokėjo.Kalbant apie kitas Anapilin iškeliavusias garsenybes, kai kuriais atvejais atmintin įstrigę žodžiai, kuriuos jie ištarė prieš išleidžiant paskutinį atodūsį, tebuvo pagalbos prašymai iš tų žmonių, kurie tuo metu buvo šalia. Kitais atvejais jie tapo visiška paslaptimi, kurios niekas taip ir neišaiškino, rašo portalas Grunge.com.

Frankas Sinatra: „Pralaimiu“

Francis Alberto Sinatros karjera buvo įspūdinga tiek pasiekimais, tiek savo trukme. Dainuoti jis pradėjo dar paauglystėje, o sulaukęs dvidešimties jau buvo žinomas ir už šalies ribų. Antrojo pasaulinio karo metais jis tapo tikra sensacija ir šovė tokia karjeros trajektorija, jog ji, be nereikšmingų smuktelėjimų, tęsėsi iki pat 10-ojo dešimtmečio, kai pradėjo šlubuoti jo sveikata, rašo svetainė sinatra.com. 
Savo ilgo spalvingo gyvenimo pabaigoje F. Sinatra kalbėjo mažai ir kažką pasakydavo tik skausmo sugniuždytai savo žmonai Barbarai, nurodo „Celeb Answers“. Kai Los Andželo ligoninės lovoje gulėjo nusilpęs po infarkto – vieno iš kelių širdies smūgių, kurie 82 metų dainininką ištiko prieš jo mirtį 1998 metų gegužės 14 dieną, F. Sinatra ištarė: „Pralaimiu“.

Frank Sinatra


Netrukus jis tikrai pralaimėjo: F. Sinatra neteko sąmonės ir po šių žodžių mirė. Jis nujautė artėjančią mirtį. Tačiau kitiems, atvirkščiai, tai gali reikšti paguodą. Panašu, kad F. Sinatra bent jau žinojo, kad jo vaidmuo šiame pasaulyje yra atliktas iki galo. 
Steve`o Jobso žodžiai tebelieka mįsle


Vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve`as Jobsas nebuvo įžymybė tradicine prasme – bent jau savo karjeros pradžioje. Iki 2000-ųjų metų S. Jobsas buvo tiesiog technologijų srities verslininkas ir, žinoma juo liko iki pat savo gyvenimo pabaigos 2011 metų spalį, kai jo gyvybę pasiglemžė kasos vėžys.


Tačiau paskutinį savo gyvenimo dešimtmetį, kol vadovavo tokių „Apple“ produktų kaip „iPod“, „iPhone“, „iPad“ bei atnaujintų „Macintosh“ kompiuterių kūrimui bei pristatymui, S. Jobsas tikrai peržengė ribą tarp technologijų verslininkų ir garsenybės, įgydamas beveik į kultą panašų sekėjų būrį.

Steve Jobs


Vilkėdamas paprastu, juodu golfu su aukšta apykakle, S. Jobsas galėdavo prikaustyti tūkstantines klausytojų auditorijas, kol kalbėdavo apie vieną ar kitą naują įrenginį. Dar daugiau žmonių jo pristatymus stebėdavo nuotoliniu būdu.


Panašu, kad atėjus mirties akimirkai, S. Jobsas taip pat žvelgė į tolesnį gyvenimą anapus. Anot „USA Today“, paskutiniai S. Jobso žodžiai, kuriuos išgirdo jo artimieji, buvo „Oh wow. Oh wow. Oh wow...“


Ši frazė, panašu, taip ir liks niekad neatskleidžiama mįsle.

Jamesas Brownas taip pat nujautė artėjančią mirtį


Kaip ir Frankas Sinatra, Jamesas Brownas, vadintas sunkiausiai dirbančiu žmogumi šou versle, pajuto, kad artėja paskutinė valanda. Tiesą sakant, paskutinieji jo žodžiai, kaip ir F. Sinatros atveju, buvo kupini mirties nuojautos.


2006 metų gruodžio 25-osios (taip, Kalėdų) rytą J. Browną ištiko ūmus širdies nepakankamumas, ir, anot „TV Guide“, savo ilgametei draugei bei vadybininkei Charles Bobbit jis sugebėjo sušvokšti: „Šiąnakt išeisiu“.

Ch. Bobbit iš pradžių nepatikėjo, kad Ch. Brownui yra iškilusi reali grėsmė, bet greitai suvokė padėties rimtumą, kai Ch. Brownas neteko sąmonės, dar kelis kartus įkvėpė ir paliko šį pasaulį. 

J. Brownas mirė būdamas 73 metų.


James Brown

Ir nors negalima sakyti, kad jis mirė jaunas, šių laikų Amerikoje jis dar galėjo pagyventi gerą dešimtmetį. Tačiau reikia turėti galvoje, kad ne kiekvienas žmogus ištisus dešimtmečius kiekvieną savo energijos ir prakaito lašą aukoja gyvai atliekamai muzikai prieš daugybę gerbėjų ar, galiausiai, daugybę metų piktnaudžiauja įvairiausiais kvaišalais.

J. Browno širdis paprasčiausiai buvo patyrusi per daug, kad būtų galėjusi plakti toliau. Beje, nepaisant to, kad paskutinėmis 2006 metų dienomis jau buvo nusilpęs ir pritemusios sąmonės, J. Brownas po kelių dienų dar turėjo koncertuoti per vieną Naujųjų metų šou, skelbė „The Guardian“.

Johno Belushi prašymas liko neišgirstas


Atsigręžus atgal į Johno Belushi gyvenimą ir mirtį, kuri jį pasiglemžė 1982 metų kovo 5 dieną, sunku patikėti, kad šis aktorius ir komikas mirė būdamas vos 33 metų, rašė „Rolling Stone“. Taip yra dėl to, kad per tokį trumpą gyvenimą J. Belushi spėjo nuveikti tikrai daug, pradedant nepamirštamais vaidmenimis tokiuose filmuose kaip „The Blues Brothers“ bei „Animal House“ ir baigiant daugybe klasikinių vaidmenų televizijos šou „Saturday Night Live“, kuriame jis buvo vienas iš pačio pirmojo septyneto narių.


John Belushi (dešinėje)

Tačiau reikia pripažinti ir tai, kad būdamas 33 metų, jis atrodė gerokai vyresnis. 

Nieko keista, nes daugiau kaip dešimt metų trukęs intensyvus narkotikų vartojimas ir nesveikas gyvenimo būdas atliko savo darbą ir iki paskutinių savo gyvenimo dienų jis atrodė bent dešimtmečiu vyresnis.


Mirtis aktorių ištiko perdozavus tų pačių narkotikų, kai jam buvo susišvirkštas pavojingas heroino ir kokaino mišinys. Narkotikus J. Belushiui suleido jo draugė ir narkotikų platintoja Catherine Smith, ir, anot „Phrases“, būtent ji išgirdo paskutinius jo žodžius, kurie dabar spaudžia širdį ne vienam gerbėjui: „Tiesiog nepalik manęs vieno“.


Tačiau C. Smith, vis dėlto, paliko jį vieną ir vėliau buvo nuteista dėl netyčinio aktoriaus nužudymo.

Princesės Dianos paskutiniai žodžiai nuskambėjo po kraupaus pamatyto vaizdo


Nors Diana buvo princesė realiame gyvenime, jos gyvenimo istorija toli gražu nepriminė pasakos su laiminga pabaiga. Velso princesės gyvenimas prasidėjo nelaiminga vaikyste, kai jai sulaukus vos 7 metų, išsiskyrė jos tėvai. Tuomet sekė santuoka, po kurios ją atstūmė didžioji dalis jos naujosios šeimos (Didžiosios Britanijos karališkoji šeima), ir vyro išdavystė, pasibaigusi viešomis bei skausmingomis skyrybomis. Netrukus jos gyvenimą netikėtai nutraukė tragiška autoavarija.

Princesė Diana


Priešingai, negu daug kas mano, Diana mirė ne per pačią avariją, kurią sukėlė jos automobilį persekioję paparacai. Iš karto po avarijos Diana dar buvo gyva ir spėjo pamatyti dar dviejų tuo pačiu automobiliu važiavusių žmonių kūnus be gyvybės ženklų.


„O, Dieve, kas nutiko?“ – sumišusi pasakė ji. Tuomet, anot „Oprah Daily“, ji prarado sąmonę ir netrukus mirė.


Gydytojai vėliau nustatė, kad Diana mirė dėl autoavarijos metu plaučiuose plyšusios venos. Tai yra retas sužalojimas, bet tragedijos mastą dar labiau didina tai, kad katastrofos buvo galima išvengti, jei Diana automobilyje būtų prisisegusi saugos diržais.Heathas Ledgeris greičiausiai nieko blogo nenujautėAktorius Heathas Ledgeris nuo receptinių vaistų perdozavimo mirė 2008 metų sausį, ir tai įvyko tuo metu, kai jo karjera jau buvo pasiekusi viršukalnes. Tačiau ji nutrūko, aktoriui sulaukus vos 28 metų, rašė „Rolling Stone“. Jo paskutiniai žodžiai liudija, kad žvaigždė, jei ir nujautė mirtį, veikiausiai buvo apimtas gilios neigimo būsenos.


Pasak spaudos, paskutiniai australų aktoriaus žodžiai buvo „Katie, man viskas bus gerai“ (Katie yra jo sesuo).
Heath Ledger


H. Ledgeris, kuris kiek anksčiau sakė, jog jam reikėjo tiesiog šiek tiek pamiegoti, savo seseriai buvo prasitaręs, kad išgėrė kelis skirtingus receptinius vaistus. Kai sesuo jį įspėjo nemaišyti tiek daug skirtingų preparatų, jis jai atsakė savo paskutine – lemtinga – fraze.

Toksikologiniai tyrimai atskleidė, kad mirties metu H. Ledgerio organizme buvo oksikodono, hidrokodono, diazepamo, temazepamo, alprazolamo ir doksilamino pėdsakų.Mirdamas H. Ledgeris paliko 3 metukų dukrytę ir nebegalėjo savo rankomis atsiimti daugybės apdovanojimų, kuriuos jam jau po mirties pelnė „Oskaru“ įvertintas Džokerio vaidmuo filme „The Dark Knight“ („Tamsos riteris“). Jis tikėjosi dar ilgai gyventi, bet mirė panašiai, kaip Elvis Presley – vienas ir išgėręs tikrą vaistų kokteilį.

Paulas Walkeris žadėjo grįžtiAktorius Paulas Walkeris mirė toje pačioje stichijoje, kurioje gyveno jo įkūnytas Briano O`Connerio personažas kino franšizėje „Fast and Furious“ („Greiti ir įsiutę“). Kitaip tariant, jis žuvo per autoavariją, kai važiuodamas pernelyg dideliu greičiu nebesuvaldė automobilio.

P. Walkeris nebuvo vienas, kai jo 2005 metų automobilis „Porsche Carrera GT“ rėžėsi į apšvietimo stulpą ir kelis medžius, todėl didesnė tikimybė, kad tikruosius paskutinius jo žodžius girdėjo kartu su juo žuvęs automobilio keleivis Rogeris Rodasas, rašė CNN. Tačiau paskutiniai žinomi aktoriaus žodžiai pribloškia savo paprastumu ir... klaidingumu.
Paul Walker

Išeidamas iš vieno labdaros renginio pasiimti sportinio automobilio trumpam pasivažinėjimui, P. Walkeris sušuko: „Ei, grįšiu po penkių minučių, gerai?“ Tačiau iš tikrųjų vos po kelių minučių aktorius jau buvo nebegyvas, o jo kūnas taip sudarkytas ir apdegęs, jog oficialiai jo tapatybė buvo patvirtinta tik tuomet, kai medikai sutikrino dantų duomenis.


P. Walkeris paliko mažytę dukrą ir vaidmenis filmuose, iš kurių visi yra susiję su nutrūktgalviškomis lenktynių pergalėmis.


Coco Chanel: „Matai, mirštama štai taip!“


Viskas, kas susiję su legendine madų dizainere Coco Chanel, sulaukdavo ypatingo dėmesio – tą galima pasakyti ir apie jos paskutinius žodžius. Ypatingo dėmesio Coco Chanel pradėjo sulaukti bent jau nuo XX amžiaus pirmųjų dešimtmečių, kai tapo tuo, kuo buvo. Iš tikrųjų jos vardas ir pavardė buvo Gabrielle Chanel, ir ji gimė itin skurdžiai gyvenusioje šeimoje.

Coco Chanel prasimušė vien tik savo jėgomis, pasitelkdama protą ir nepaneigiamus dizainerės bei verslininkės sugebėjimus. Tai padėjo jai sukurti imperiją, apėmusią drabužius, aksesuarus, kvepalus ir dar daugiau, rašė „The Guardian“.

Coco ChanelIki savo mirties 1971 metais Coco Chanel buvo tapusi visiems žinomu vardu. Tiesą sakant, ji buvo labiau prekės ženklas, nei asmuo. Coco Chanel aiškiai jautė artėjančią gyvenimo pabaigą. Pasak „The New York Times“, ji neturėjo rimtesnių sveikatos bėdų, nors jau buvo garbingo – 87 metų – amžiaus.


Kaip ir dera jos įvaizdžiui, garsios moters paskutiniai žodžiai tapo grakščiu gestu, vainikavusiu jos įspūdingą – ir net prieštaringą – gyvenimą. 1971 metų sausio 10 dieną Coco Chanel savo tarnaitei Celine pasakė: „Matai, mirštama štai taip“. Netrukus būtent tai ji ir padarė, palikdama šį pasaulį savo namų lovoje.


Bobas Marley iškeliaudamas Anapilin prakalbo apie pinigus 
1981 metais mirusiam legendiniam dainininkui Bobui Marley buvo tik 36 metai. Sunku patikėti šiuo faktu, kai pagalvoji, kokią milžinišką įtaką jis padarė muzikai ir kultūrai apskritai. Kiek mažiau stebina jo paskutiniai žinomi žodžiai, kuriuos jis ištarė savo sūnui Ziggy netrukus prieš tai, kai mirė nuo melanomos, kuri per pusę dešimtmečio nuo vieno kojos piršto išplito po visą kūną.

Gali būti, kad vėžį, kuris pražudė B. Marley, buvo galima išgydyti, jei dainininkas būtų leidęs amputuoti savo kojos pirštą. Tačiau, kaip ir reikalavo jo išpažįstamas rastafarianizmo tikėjimas, jis tokios operacijos atsisakė, skelbė „Smooth Radio“.

 Lygiai taip pat likdamas ištikimas savo žinučių pobūdžiui, savo sūnui Ziggy prieš savo mirtį jis pareiškė: „Pinigais gyvenimo nenusipirksi“.


Bob Marley

Gali būti, jog jis norėjo pasakyti, kad pinigais nenusipirksi gydymo, kad galėtum gyventi toliau, bet labiau tikėtina, jog B. Marley turėjo galvoje, jog pinigai neatneš laimės ir pasitenkinimo – tai padaryti gali tik gerai nugyventas gyvenimas.Johno Lennono „Yeah“


Kad ir ką besakytumėte apie Johno Lennono ir Yoko Ono santykius, savotiškai išskyrusius legendinę grupę „The Beatles“, ar J. Lennono aroganciją ir ekscentriškumą, jis buvo nuostabus muzikantas. Jis buvo žmogus, nusipelnęs gyventi kur kas ilgiau, negu gyveno. Tačiau dėl psichiškai nestabilaus asmens veiksmų jo gyvenimas nutrūko gerokai per anksti.

John Lennon1980 metų gruodžio 8 dieną Markas Chapmanas, troškęs nužudyti įžymybę ir pasipiktinęs J. Lennono komentarais, jog „The Beatles“ yra aukščiau Jėzaus, iš arti kelis kartus šovė muzikantui į nugarą. Ilgai buvo manoma, kad paskutiniai J. Lennono žodžiai buvo šūksniai „Mane pašovė! Mane pašovė!“, bet vėliau paaiškėjo, kad iš tikrųjų paskutinis žodis, nuskambėjęs iš jo lūpų, galėjo būti tylus ir trumpas patvirtinimas „Yeah“, kai jo paklausė, ar jis yra Johnas Lennonas.


Vis dėlto, kur kas liūdnesnis yra faktas, kad visai prieš pat nužudymą J. Lennonas ir jo žmona svarstė pirmiausia kur nors pavalgyti ir tada eiti namo, bet galiausiai nusprendė eiti tiesiai į namus, kad pamatytų savo sūnų Seaną, kol jis dar nenuėjo miegoti. Šis sprendimas ir buvo lemtingas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)