Po to, kai J. Welby ant Karolio galvos uždės auksinę Šv. Edvardo karūną, abatijoje skambės šūksniai „Dieve, saugok karalių“.

Tai pirmoji karūnavimo ceremonija Didžiojoje Britanijoje per 70 metų, ji vyks praėjus aštuoniems mėnesiams po to, kai, sulaukusi 96 metų, mirė karaliaus motina karalienė Elžbieta II.

Šventės išvakarėse paskelbtame pranešime aukštas dvasininkas sakė, kad karūnavimas yra „ryškus atspindys ir šventė to, kas mes esame šiandien, su visa mūsų nuostabia įvairove“.

Renginyje dalyvaus apie 100 valstybių vadovų, karalių ir karalienių iš viso pasaulio, įžymybių, kasdienybės herojų, karališkosios poros šeimos narių ir draugų, tikimasi, kad dalyvaus ir nutolęs nuo šeimos Karolio sūnus Sasekso kunigaikštis.

Tarp kviestinių svečių yra Davidas ir Victoria Beckhamai, muzikantas Lionelis Richie, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Nyderlandų karalius Willemas-Aleksandras ir karalienė Maxima, Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rishis Sunakas ir JAV pirmoji ponia Jill Biden, tačiau jos vyras prezidentas Joe Bidenas nedalyvaus.

Šią dieną bus daug pompastikos ir iškilmingumo, o šalies ginkluotosios pajėgos žada „įspūdingą“ renginį, kai karalius ir karalienė važiuos sostinės gatvėmis.

Šis renginys yra didžiausia kariuomenės paradinė operacija nuo karalienės Elžbietos II karūnavimo dienos 1953 metais, joje dalyvaus 9 000 karių, o 7 000 iš jų atliks ceremoninius ir pagalbinius vaidmenis.
Atsipalaidavęs 74 metų Karolis penktadienį, karūnavimo išvakarėse, kartu su Velso princu ir princese, kurių sūnus princas George‘as bus vienas iš karaliaus garbės pažų, išėjo pasivaikščioti po alėją miesto centre.
Šiuo metu vykdoma didžiulė saugumo ir policijos operacija, pavadinta „Auksinis rutulys“, kurios metu be 9 000 karių, dalyvausiančių ceremonijoje, budės 11 500 policijos pareigūnų.

Pirmą kartą istorijoje monarcho karūnavimo ceremonijoje aktyviai dalyvaus šalies tikinčiųjų bendruomenių atstovai.

Arkivyskupas pamaldas apibūdino kaip „pirmiausia krikščioniškojo tikėjimo aktą“, tačiau sakė, kad nauji elementai atspindi „mūsų šiuolaikinės visuomenės įvairovę“.

Naujovių bus ir kitose srityse: pirmą kartą į karūnavimo apeigas įtrauktos moterys vyskupės, bus vartojamos velsiečių, škotų gėlų ir airių gėlų kalbos.

Transliaciją stebėti galėsite televizijos kanale Delfi TV ir Delfi portale ČIA

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją