„Grojimas, didžėjavimas užima daugiausiai mano laiko, koncertai – antroje vietoje. Groju kokteilių baruose, kai kuriuose klubuose. Taip pat yra ir mažiau žinomos vietos, tačiau iš esmės tai – barai su šokių aikštelėmis, – pasakojimą apie save pradėjo DJ Mamania. – Tų mygtukų paspaudimas žmonėms taip ir atrodo. Bet galbūt jie ne visada įvertina, kad didžėjus įvertina ir kūrinių seką, o ji labai daug lemia. Realiai, galima su dviem kūriniais sugadinti visą renginį. Tie, kas turi suprogramuotą grojaraštį, rizikuoja, kad kažkas kažkur galbūt nesuveiks. Jei jie su ta pačia programa groja Belgijoje, o paskui vyksta į JAV – ten yra skirtingi žmonės, skirtingos nuotaikos. Aš bijočiau ir nelabai norėčiau taip daryti.“

Tačiau hiphopo kultūros pradininku Lietuvoje pašnekovas savęs nevadina. Laidoje jis tikino, kad ši etiketė – itin skambi. Tačiau prie šios kultūros populiarinimo jis su grupe „G&G Sindikatas“ prisidėjo nemenkai.

„Mes esame antroji hiphopo banga, o ji nenustoja banguoti iki šiol. Bet ir anksčiau tokie vakarėliai būdavo, tad tikrai nenorėčiau sau prisiimti kažkokių laurų, – šyptelėjo pašnekovas. – Kodėl pradėjome daryti repo vakarėlius? Iš pradžių darėme todėl, kad toks vakarėlis tiesiog būtų. 1998 metais grįžau iš Vokietijos ir nusprendžiau, kad dabar noriu didžėjauti. Nors tą dariau ir anksčiau, bet galbūt norėjau, kad tas hiphopas būtų Lietuvoje. Iki tol didžėjavau įvairiais stiliais – nuo pop muzikos iki hiphopo, buvo kažkiek ir elektroninės muzikos. Kai po mokyklos pusei metų išvykau į Vokietiją, ten vaikščiodavau į koncertus. Būtent „Gang Starr“ grupės koncerte pamačiau, kad yra tik didžėjus, dvi plokštelės, du patefonai ir MC. Du žmonės ant scenos – keli tūkstančiai žmonių ošia. Man tai atrodė savotiška alternatyva – supratau, kad negaliu suburti kažkokios grupės. Tad grįžęs nusprendžiau, kad daugiau laiko skirsiu tam, kas man yra įkandama. Neturėjau įrangos, bet žinojau, kur pasiskolinti. Ir mes kartu su Viliumi Survila pabandėme oragnizuoti tam tikrus vakarėlius, galbūt nelabai sėkmingus, bet vaikščiojom po miestą, klijavom plakatus – juk interneto tada nebuvo. Tuomet man buvo 20 metų.“

Tačiau sėkmė atėjus tik praėjus dvejiems metams. DJ Mamania su bendraminčiais ėmė rengti išskirtinius vakarėlius – juose didžėjai grodavo, o susirinkusieji galėdavo repuoti savo tekstus.

„Tačiau tuomet niekas nešoko. Buvo viskas lyg ir smagu, bet pritrūko šio dalyko. Tada aš tiesiog suorganizavau savo gimtadienį – sutarėm dėl patalpų Vilniaus senamiestyje, suvežėm kolonėles ir grojome. Ir visi ten suėję žmonės linksminosi ir šoko – atrodė taip, kaip ir turi būti. Beliko tai pratęsti. Tas gimtadienis man davė postūmį. Vėliau su tais pačiais draugais Aktorių namuose ilgus metus organizavome renginius. Tie renginiai užaugo iki beatbokso čempionatų, – pasakojo DJ Mamania. – Konfliktai būdavo tuomet, kai chebra visiškai ne iš tos operos ateidavo pas mus. Ir tu supranti, kad tų konfliktų sunku išvengti, nes jie kartais būtent to ir ateina.“

Pasiteiravus, kaip pašnekovas atsidūrė jau 27 metus skaičiuojančioje grupėje „G&G Sindikatas“, DJ Mamania papasakojo lemtinga tapusią istoriją.

„Buvo toks pavadinimas „G&G“, jis tuomet gyvavo gal trejus metus. Man paskambino Svaras, paprašė pagalbos. Tačiau aš tuomet jį nukreipiau į savo draugą, sakiau, kad jis gali padėti, nes geriau varo. Tačiau Svaras patikino, kad būtent tas pats draugas ir davė mano numerį, – šypsojosi A. Matkevičius. – Svaras, pasirodo, mane žinojo kaip renginių vedėją, o ne didžėjų. Jis atvažiavo manęs pasiimti iš namų, nuvažiavom pas kelis mano draugus, susirinkom įrangą ir važiavom į studiją įrašinėti. Pirmojo albumo, kurį įrašėme su „G&G Sindikatu“, esame tik svečiai – nebuvome grupė. Bet sindikatas taip ir atsirado – juk tai žmonių visuma, susibūrimas. Tačiau tuo sindikatu tada buvo vienintelis Svaras. Kai išleidome tą albumą, po kelių mėnesių sustikome studijoje ir Svaras sako: būname grupe, tada bus geriau kurti. Taip ir atsitiko, kad Kastetas, Donciavas, aš ir Svaras tapome pagrindine grupės sudėtimi. Išlikome iki šiol.“

G&G Sindikatas

Neseniai grupėje neliko dar vieno nario – Pusho. Tiesa, apie jo išėjimą iš „G&G Sindikato“ DJ Mamania kalbėjo abstrakčiai ir tikrųjų priežasčių neišdavė.

„Su grupe esame sutarę, kad viešai apie šį išsiskyrimą nekalbėsime. Aš tik pacituosiu vieną iš stand up komikų, man labai patiko jo pasakymas, kad „čia labai panašiai kaip ir skyrybos – jeigu įvyksta, tai vyksta ne dėl to, kad viskas gerai“. Tiesiog grupėje mes turėjome tam tikrų taisyklių, kurių galbūt buvo nesilaikoma, – kalbėjo laidos „Nepatogūs klausimai“ pašnekovas. – Galbūt buvo laikotarpis, kai mums sekėsi sunkiau bendrauti ir rasti kažkokį bendrą viduriuką. Dėl to buvo įvedinėjamos tam tikros taisyklės, ką mes grupėje turime daryti, kad būtų geriau. Ir man kartais nesiseka tų taisyklių laikytis – pavyzdžiui, nevėluoti į koncertą. Išėjus Pushui supratome, kad grupėje yra energijos stygius. Supratome, kad turime tai užpildyti. Jei buvom penkiesi, tai dabar supratome, kad keturiese turim užpildyti to penkto žmogaus dalį. Kiekvienas iš mūsų tą bandė daryti savaip. Sakyčiau, kad dabar mes vėl drąsiai ir stipriai žengiame į sceną.“

Tiesa, nemėgstantys hiphopo kultūros ir apie tai viešai kalbantys žmonės kiek erzina A. Matkevičių. Kelis kartus apie tai iš neigiamos pusės yra pasisakęs ir Algis Ramanauskas-Greitai.

„Mes puikiai bendraujame. Tiesiog jo visa internetinė saviraiška apie hiphopą yra tokia bendrinė – tai nėra tiesiogiai susiję su manimi. Aš esu tos kultūros dalis ir tai, ką jis kartais rašo, dažnu atveju man nepatinka, bet tai yra jo nuomonė. Ir kai mes su juo susitinkam, puikiai bendraujam. Nėra nieko, kas būtų nepatogu. Puikiai prisimenu paskutinius mūsų pora susitikimų, viskas buvo gerai, – tikino „G&G Sindikato“ narys. – Manau, kad mūsų, ypač Svaro veikla, truputį pakeitė jo požiūrį mūsų atžvilgiu. Svaro savanorystės, jo patriotiškumas, visuomeniškumas davė tokį postūmį pačiam Algiui pasidalinti Svaro turiniu, skatino eiti ir remti šį žmogų. Manau, darbais yra geriausia parodyti, kas yra kas.“

Tuo tarpu grupė „FSG“ 2019-iais metais M.A.M.A apdovanojimų metu „G&G Sindikato“ narius išvadino seniais ir patarė užleisti vietą jaunimui

„Čia yra kiek išimta iš konteksto. Buvo pasakyta, kad „pagarba „G&G Sindikatui“, o organizatorių norėtume paklausti, kodėl yra skiriamas dėmesys senoms grupėms, o jaunimas yra užmirštas“. Paskui skambino žurnalistai ir prašė pakomentuoti neva skandalingą nutikimą, bet sakiau, chebra, aš vakar su Remiu alų gėriau, – juokėsi DJ Mamania. – Liūdniausia buvo, kad tais metais mes laimėjome tris M.A.M.A apdovanojimus, bet apie tai nebuvo niekur kalbama. Mūsų mažoje šalyje laimėti tris hiphopo apdovanojimus yra nerealu. Bet mūsų tie nuopelnai liko už borto.“

G&G Sindikatas: koncertas "Uždegti šviesą"

Šiuo metu Lietuvos muzikos padangėje žiba ne vienas jaunimą žavintis repo atlikėjas. Kaip į juos reaguoja ir ar jų muzikos klauso laidos „Nepatogūs klausimai“ pašnekovas?

„Kadangi aš turiu radijo laidą ir joje skambą naujų, jaunų atlikėjų muzika – aš mėgstu jos paklausyti. Labai jaunas reperis Kamūza, tas pats Pijus Opera – tikrai yra naujos muzikos, kurios aš klausau. OG Version – puikus jaunimo atlikėjas, jie puikiai žino jo hitus. Matau, kad jis yra klausomas, mėgstamas atlikėjas. Daugumos naujos muzikos aš neklausau ir jinai man nepatinka, bet aš niekada nesakau, kad ji bloga. Suprantu, kad tai yra kartų skirtumas. Be to, aš, kaip didžėjus, turiu būti atviras ir klausyti bei žinoti, kas vyksta. Turiu jausti tas nuotaikos ir vyraujančias madas. Niekada neuždarau durų, ar tai būtų OG, ar kitokia pop muzika. Aš jos klausau, noriu su ja susipažinti“, – prisipažino DJ Mamania.

Laidoje jis prabilo ir apie savo santykius su 14-mete dukra. Ji, pasak Artūro, nėra didelė muzikos mylėtoja – jai arčiau širdies kiti dalykai.

„Viskas yra gerai, neturiu jokių nusiskundimų. Jai labai patinka kompiuteriniai žaidimai, animacija ir filmai, randame labai daug bendro. Džiaugiuosi, kad paauglystėje galiu būti jos gyvenime, daugelis tokių metų atitolsta nuo tėvų. Ar skiriu daug laiko jai? Nepakankamai. Tie darbai ir mano noras viską padaryti gerai atima tiek jėgų, kad po to tų jėgų pritrunka namie. Tačiau aš bandau kompensuoti dieną ar kelias, kai manęs nėra. Tada skiriu dėmesio dvigubai“, – šyptelėjo garsus didžėjus.

O istoriją apie tai, kaip gimė jo sceninis vardas, „G&G Sindikato“ narys pasakojo jau ne kartą,

„Tai buvo mano pravardė, kurią man įdėjo draugai. Pirmas dvi savaites aš buvau „mama“, po to tapau „mamania“. Viskas dėl to, kad visada pirmas išeidavau namo, visiškai negerdavau alkoholio. Aš išeidavau, o jie sakydavo: „a, mama namo“. Jie matė, kad ta pravardė mane erzino, bet būtent dėl to ji ir prilipo. Tačiau viename klube buvo organizuojamas mokyklinių DJ festivalis ir mano vienas draugas paragino eiti dalyvauti. <...> Bet aš nenorėjau, tad užsirašė tas pats draugas. Jis labai mėgo muziką, bet niekada nedidžėjavo, tad įkalbėjo ir mane. Ir kai pildėm anketą, reikėjo parašyti DJ vardą, o juk aš tokio neturėjau. Galvojau, vistiek nieko nepešiu ir įrašiau savo pravardę. Bet atsitiko taip, kad aš tą čempionatą laimėjau ir traukinys išvažiavo. Nesugalvojau jokio kito savo vardo, o kadangi nemėgstu pokyčių, tai DJ Mamania liko“, – istoriją prisiminė vyras.

DJ Mamania

Jau 24-erius metus grupei priklausantis Artūras atskleidė, kodėl jų grupė neiširo iki šiol.

„Mūsų grupės nariai neleidžia savaitgalių kartu, nesilinksmina kartu – visi turime savo gyvenimus. Esame geri draugai, visada galime vienas kitam paskambinti, bet kai sueiname į krūvą, kažkoks stebuklėlis išeina. Ir jis tęsiasi. Reta grupė po 20 metų išleidžia albumą ir tas albumas nominuojamas apdovanojimuose. Mes kažkodėl tai vis dar sugebame. Neseniai mūsų vadybininkė Akvilė pasakė: sako, mes kaip šeima, neleidžiame savaitgalių kartu, bet yra tam tikri momentai, kai turime susieiti. Mes galime ir pasipykti, ir nešnekėti, paskui susieiti, susitaikyti. Susimušę nesame, bet žinau, kad Donciavas Kastetui yra užvažiavęs į veidą. Žaidė „NBA live“, – juokėsi pašnekovas.

DJ Mamania prisiminė ir liūdną istoriją, vos nesibaigusią tragedija. Tuomet garsus didžėjus patyrė avariją – ji nutiko dėl didelio nuovargio, o vėliau privertė viską apmąstyti iš naujo.

„2006 metais ganėtinai dažnai važinėdavau į Kauną, ten vykdavo vakarėliai, pavadinimu „Atskalūnas“. Buvo superinis vakarėlis, superinė naktis – važiavau namo į Vilnių ir nė nejungiau muzikos, tokia pozityvi buvo nuotaika. Kažkodėl tą faktą aiškiai prisimenu. Priartėjus prie Vilniaus užmigau prie vairo ir pabudau, kai jau buvau griovy. O griovyje buvo išlindęs šulinys, į kurį aš trenkiausi. Mašina vertėsi ir atsivertė atgal ant kelio. Žmonės pamatė labai greitai, padėjo išvengti didesnės nelaimės. Iš mašinos neliko nieko, bet man nieko neatsitiko – tik susipjausčiau rankas. Kadangi mašina buvo apsivertusi ant stogo, lipau iš jos ir susižalojau – vienintelė trauma. Tą pačią dieną nuvykau į sąvartyną, nusifotografavau prie ten išvežtos mašinos ir grįžęs išsiunčiau visiems elektroninio pašto adresams laišką, kad man atsitiko tokia bėda ir jei išlįstų į viešumą šis faktas, kad negalvotų, kad man kažkas atsitiko, – pasakojo DJ Mamania. – Gavau kelias žinutes, kad keli mano kiti draugai patyrė tokį patį įvykį. Netrukus nusipirkau naują mašiną, bet man draugai kurį laiką neleido vairuoti.“

A. Matkevičius patikino, kad tuo metu tikrai buvo blaivus.

„Niekada nevairuoju girtas. Turiu alkotesterį. Tuomet tai buvo tik nuovargis. Tie metai buvo vieni aktyviausių mano metų, – sakė didžėjus. Kiek vėliau DJ Mamania prisiminė, kad trūko nedaug, jog jis pasuktų kitu gyvenimo keliu. – Kai baigiau mokyklą, savo gyvenimo nesiejau su muzika. Buvau išvykęs į Vokietiją, labai norėjau studijuoti anglų kalbą. Bandžiau ten įstoti, bet tuo metu mes nebuvome ES, tad man galiojo visai kitos taisyklės. Neįstojau į universitetą, sugrįžau ir tada visas įnykau į muziką. O galbūt būčiau buvęs anglų kalbos mokytoju.“

"Red Bull SoundClash" muzikos dvikova

Paprašytas prisiminti savo sunkiausią momentą karjeroje, laidos svečias neslėpė, kad toks laikotarpis išties buvo.

„Prieš 9 metus turėjau tokį keistą laikotarpį, kai nebežinojau, ko noriu iš gyvenimo. Įvyko keli įvykiai – draugų kaita, dingimas. Keli dalykai išmušė mane iš vėžių. Aš net nepamenu, kaip tuo laikotarpiu grodavau. Pamenu, kad važiuodavau į vakarėlius, į renginius, bet ką grodavau – nepamenu. Muzika dingo iš mano gyvenimo, man buvo baisu – juk nuo vaikystės gyvenau su muzika, – pasakojo garsus didžėjus. – Paskui išbraukiau iš gyvenimo dalykus, kurie man neneša nieko gero. Atsisakiau tam tikrų draugų – dabar aš su jais bendrauju, tiesiog tada man reikėjo grįžti prie to, kas man patinka. Snieglentės taip pat gražino mane į gyvenimą, viena tokia kelionė atnešė man daug naujų draugų. <...> Kalbant apie karantiną – gyvenau iš santaupų. Aš mačiau, kaip kitiems yra blogai – dalis didžėjų susirado naujus darbus. Per pandemiją daug dėmesio skyriau dukrai, nes jai reikėjo mokytis per atstumą.“

DJ Mamania sulaukė ir klausimo, kokio atlikėjo dainų niekada negrotų.

„Negrojau Gyčio Paškevičiaus, kai kažkada paprašė – kaip tik prieš metus buvo su Ukrainos karu susijęs jo komentaras. Nenorėjau groti, bet padarėm vieną išimtį – yra jo kūrinys „Dukrai“, kurį sugrojo mano draugas. Nes grojau vestuvėse, jaunosios tėtis buvo didžiulis Paškevičiaus fanas – kūrinys „Dukrai“ yra tikrai puikus, tai radom tokią išeitį tarsi. Tikrai negročiau JBC kūrinio, kuriame – vien keiksmažodžiai“, – juokėsi DJ Mamania. Jis taip pat pridūrė, kad jam nepatinka ir kantri muzika.

Artūras atviravo ir apie pinigus bei atlygį, gaunamą už pagrindinę veiklą – iš DJ darbo jis uždirba 4-6 tūkstančius eurų ir šiuo metu gyvena tik iš to.

„G&G Sindikatas“/ Monikos Penkutės nuotr.

Su žmona Inga Artūras – jau daugybę metų kartu. DJ Mamania neslepia, kad jų santykiai su mylimąja yra puikūs.

„Iki vestuvių mes buvome susipykę vieną kartą – nenorėjau kelti ragelio, bendrauti. Bet viskas gana lengvai išsisprendė – nuo to laiko mes jokių didesnių pykčių neturėjom. <...> Yra dukra, yra dėl ko stengtis – visa kita yra nesvarbu. Svarbu, kad ji būtų aprūpinta, patenkinta ir laiminga“, – šypsojosi garsus didžėjus.

Visą pokalbį su Artūru Matkevičiumi-DJ Mamania galite matyti laidoje „Nepatogūs klausimai“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją