Žinomi meno, muzikos kūrėjai susibūrė atviram pokalbiui. Televizijos laidų vedėjas, muzikos prodiuseris Jonas Nainys-Jovani, muzikos kūrėjai ir atlikėjai Jurgis Brūzga, Erica Jennings, Dominykas Vaitiekūnas, Raminta Naujanytė-Bjelle, Vaidotas Valiukevičius, grupės „Abudu“ siela Domantas Starkauskas, Lietuvos naujoji „eurovizinė“ viltis Jurijus Veklenko, laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė, broliai menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, – visi jie sutiko pasikalbėti apie tai, ką darė vedini naivumo, ištroškę pasaulio naujienų, iš nežinojimo ar dėl to, kad elgėsi „kaip dauguma“.

Mikrofonas įjungtas, studijoje – keli paprasti klausimai, ir gana sunkūs atsakymai. Sunkūs dėl to, kad tenka pripažinti sau tai, kas nemalonu. Tokia situacija, kai maudžia dantį ir ateini į odontologo kabinetą. Žinai, kad bus tik geriau, bet didelio džiaugsmo dar nėra. Juk gali būti, kad teks traukti šaknį. Galbūt skaudės. Bet pirmas žingsnis jau žengtas: problema pripažinta ir gydymas prasideda, rašoma akcijos sumanytojų pranešime spaudai.

Įžymybėms tekęs dantų skausmas – prisipažinti, kad vogė. Antras ėjimas – paskatinti kitą pripažinti, kad ir jis – buvo, o galbūt tebėra vagis.
„Pradėk nuo savęs“ – taip vadinasi ir socialinė kampanija. Šiais metais ji – ir jautri, ir nuoširdi, ir verčianti susimąstyti.

„Kada aš pradėjau vogti? Nuo ankstyvos vaikystės, nuo paauglystės, kaip ir dauguma“, – sako J. Brūzga, J. Veklenko, D. Starkauskas.

„Kodėl aš vogiau? Nes man patinka nemokami dalykai“, – šypteli J. Nainys.

„Nes piratauti yra smagu, – sako D. Vaitiekūnas. – Tiesiog nebuvo tokio sąmoningumo, supratimo, kad tai yra vagystė.“

„Aš tiesiog kito kelio nežinojau. Trūko informacijos, nepasidomėjau. Buvau ištroškęs meno, ištroškęs muzikos“, – atsakymus priduria Jurijus, Gabrielė, Domantas.

Lygiai taip pat sakytų dauguma vartotojų, atsisiuntusių muzikos ir kino kūrinius iš nelegaliai veikiančių svetainių. Taigi, žinomi žmonės, pasakojantys apie savo patirtį, yra tarsi visuomenės veidrodis. Tačiau jie pasirinko kitą kelią: pradėjo vartoti meną legaliai. Kūrėjai nekantrauja, kad ir visuomenės pasirinkimas pasikeistų.

„Supratau, kad tai yra vagystė iš žmonių, kurie kuria“, – pabrėžia broliai Gataveckai.

„Atėjo branda, supratimas, pavyzdžiai iš kitų šalių“, – pasakoja J. Nainys.

„Pradėjęs vartoti legaliai, laimėjau kokybę. Viską labai greitai gauni“, – antrina D. Starkauskas ir Bjelle.

„Svarbiausia, kad jaučiuosi gerai“, – sako E. Jennings.

Lietuvos muzikos verslo asociacija siekia, kad kuo daugiau interneto vartotojų įsisąmonintų, kad yra gausybė platformų, kuriose klausytis muzikos, žiūrėti filmus, skaityti knygas galima legaliai. Vartotojui tai kainuoja visiškai nedidelį, neskausmingą mokestį, tačiau autoriui, kūrėjui yra gyvybiškai svarbu.

Iniciatyva „Pradėk nuo savęs“ trečius metus kuria dialogą tarp kūrėjų ir vartotojų, skatina jaunąją kartą kitaip vertinti „nemokamus“ dalykus. Apie tai rengiamas seminarų ciklas: Lietuvos muzikos verslo asociacijos nariai, autorių bei gretutines teises ginančių institucijų atstovai diskutuos su studentais aktualiais klausimais.

Artimiausi „Pradėk nuo savęs“ seminarai vyks:

Balandžio 17 d. 10.45 val. – Socialinių mokslų kolegijoje.

Gegužės 8 d. 10.30 val. – Kauno kolegijoje, 14 val. – Vilniaus kolegijoje.

Gegužės 9 d. 11 val. – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dizaino fakultete, 15 val. – Europos Humanitariniame Universitete.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės