„Jaučiuosi kaip tas keistuolis iš praeities, kuris vis atvažiuoja, – šypsodamasis kalbėjo festivalio talismanu tapęs legendinis britų muzikos vadybininkas Peteris Jenneris, dirbęs su „Pink Floyd“. – Mėgstu Vilnių ir šį festivalį, ketvirtą kartą čia viešiu. Tikiuosi, burdamiesi ir kooperuodami galėsime šitą muzikos šventę išlaikyti kuo ilgiau. Man atrodo, kad ateities muzika priklauso tiems, kurie dainuoja ne anglų kalba. Tai yra bloga žinia man, bet gera jums.“

Renginio organizatorius Lauras Lučiūnas taip pat pristatė ką tik įsteigtą Lietuvos muzikos verslo asociaciją. Ją įsikurti paskatino „Vilnius Music Week“.

„Mes pasieksime, kad šitas festivalis kitąmet būtų dar didesnis ir svarbesnis“, – sakė asociacijai vadovausiantis Vaidas Stackevičius.

Renginio įžanginę konferenciją pradėjo svečias iš Vokietijos – Berlyno menų akademijos dėstytojas, visą Europą apimančios efektyvaus energijos panaudojimo kampanijos „EE Music“ atstovas Jacobas Bilabelis. „Spėjau pasivaikščioti po Vilnių. Mačiau didelių tarptautinių kompanijų iškabas. Jie investuoja į žaliąją energiją Danijoje, Portugalijoje, Rumunijoje. Kodėl gi negalėtų investuoti Lietuvoje?“ – svarstė vokietis.

Jis kartu su kolegomis Ingo Ballu iš Miuncheno, latviais Gačiu ir Liga Žoglomis bei „Glastonbury“ festivalio organizatoriumi Robu Scully iš Jungtinės Karalystės penktadienį iki 15 val. kviečia į konferencijas, kuriose bus kalbama apie energinį efektyvumą festivaliuose, muzikos klubuose.

„Muzika gali pakeisti pasaulį, nes ji gali pakeisti žmones“, – U2 lyderio Bono žodžius festivalio atidarymo vakarą priminė Egidijus Damulis, vadovaujantis viešbučiui „Comfort Hotel LT“, kuriame penktadienį ir šeštadienį vyks „Vilnius Music Week“ konferencijos.
Šeštadienį bus kalbama apie Rusijos muzikos verslo situaciją šiuo metu, muzikantų galimybes patekti į kaimyninių šalių rinką, apie radijo formatą ir įtaką, taip pat – apie muzikantų mokesčių apskaitą ir atlikėjų konkurenciją su Vilniaus miesto nemokamais renginiais. Visi seminarai nemokami.

Atidarymo vakaro vinimi tapo visų delegatų dėmesį prikaustęs Jurgis Didžiulis, surengęs virtuozišką paskaitą apie tai, kad muzikantai tiesiog privalo galvoti „out of box“. „Šitame versle perdaug žmonių, kurie nori būti roko žvaigždėmis, bet niekas nebeperka muzikos įrašų, kaip išgyventi? – kalbėjo Jurgis. – Sportiniai bateliai buvo sukurti krepšiniui, džinsai – darbui, striukės – lakūnams, marškinėliai – kariuomenei, bet visa tai vilkėdamas gatvėje atrodai kietai! Lygiai taip ir muzikantams reikia ieškoti naujų erdvių ir rinkų savo kūrybai. „Pink Floyd“ irgi pradėjo nuo bliuzo. O aš nusipirkau greitosios pagalbos mašiną ir savo muzikines intervencijas atlikau gaisrininkams, kariams, grojau bibliotekose, biuruose, troleibuse“.

Savo ugningą kalbą, kurioje pabrėžė, kad muzika yra revoliucijos garso takelis, Jurgis pabaigė energingu koncertu. Vėliau šventė buvo pratęsta menų fabrike „Loftas“, kuriame grojo lietuviai „Wolfsome“ ir „Whalesounds“, lenkai „HDYA“ ir „Min T“, danai „Felix De Luca“ ir jungtinis projektas „Highly Sedated“.

Visi, dalyvavę renginyje, buvo įsitraukę į kriminalinį sostinės kuriozą, nes netoli geležinkelio stoties esantį rajoną, kuriame ir prasidėjo festivalis, nuolat skrodė policijos sirenos. Nepagaunamojo su vogtu automatu istorija svečiams labiau priminė filmą. „Aš – iš Jungtinės Karalystės. Nieko tokio, jau esu įpratęs“, – numojo R.Scully, Londone kasdien girdinis policijos sirenas.

„Esu sutrikęs. Ką mes galime padaryti, kai po miestą laksto beprotis su „Kalašnikovu“? Ką mes galime padaryti, kai vyksta tokie sumauti dalykai? Mes galime šokti“, – kalbėjo švedas Patrickas Ray‘us iš Leono Somovo projekto „Highly Sedated“.

Penktadienį ir šeštadienį muzikiniai renginiai toliau vyks oficialiose festivalio vietose – „Liverpool Bar“, „Vienuolio Pub“ ir menų fabrike „Loftas“. Atlikėjų koncertai nurodomi puslapyje musicweek.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją