„Savotišku „Darom“ užsiimu kiekvieną dieną vaikščiodamas su šunimi savo pamėgtose gamtos vietelėse Vilniuje ar pajūryje. Dažnai po pasivaikščiojimų grįžtu ne tik su augintinio „siurprizų” maišeliu, bet ir su pilnu maišu butelių ir šiukšlių. Šimtu procentų palaikau tokias akcijas, nes manau, kad tai turi tapti kiekvieno esamo ar būsimo piliečio tradicija. Vaikų net nereikia auklėti ir kažko sakyti, jie patys ima gerąjį pavyzdį“, – pranešime spaudai pasakojo atlikėjas Vidas Bareikis.

Gražiausiu Lietuvos kampeliu tituluojama Neringa – nuolatinis vietinių ir užsienio turistų traukos objektas. Išskirtinis smėlio kopų kraštovaizdis Kuršių nerija – UNESCO Pasaulio paveldo sąraše, tačiau nuolatinis poilsiautojų srautas, gamtos stichijos ir žmogaus veikla kelia nuolatinį pavojų. Siekiant išvengti neatitaisomų padarinių, festivalio dieną savanoriai prisijungs prie kopų gelbėjimo darbų bei aplinkos tvarkymo – bus surengta akcija „Darom prie jūros“.

„Tikimės, kad festivalio dalyviai ir svečiai prisijungs prie unikalaus gamtos paminklo išsaugojimo ir mielai dalyvaus talkoje. Vidurdienį pradėsime darbus – tvirtinsime kopas, pinsime apsaugines tvoreles. Savanoriai turės išskirtinę galimybę patekti į riboto lankymo Naglių rezervatą – ten padės naikinti invazinius augalus” – sakė festivalio „Sveika, Neringa!” organizatorius, prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

Festivalis „Sveika, Neringa!” tęs tradicijas ir kvies visus, mėgstančius sportą ir aktyvų laisvalaikį. Dalyviai savo jėgas galės išmėginti regbio, dziudo ar krepšinio turnyruose bei sudalyvauti orientacinėse varžybose. Festivalio pabaigą vainikuos nemokamas Vido Bareikio koncertas.

„Tai yra kaip prizas žmonėms, kurie dalyvaus akcijoje, kuri puoselėja gamtą, tvarkosi ir edukuoja. Kai bėgu prie Žaliųjų ežerų krosą ir pamatau kažkokį butelį – pagalvoju, kad kitam žmogui bus smagiau jo nepamatyt, tai aš jį ir pakeliu. Taip pat ir Juodkrantėj, pajūry, mes stengiamės apsirinkti, esu ten dažnas svečias. Šį savaitgalį labai kviečiu prisijungti, pats dalyvausiu akcijoj ir dar sugalvosim kokių specialių prizų žmonėms, kurie aktyviausiai dalyvaus”, – skatino V. Bareikis.

Šeštadienį vasaros sezonas Neringoje jau bus pasibaigęs, tad rinkliavos dydis lengvajam automobiliui sieks vos 10 eurų. Tokio dydžio rinkliava bus taikoma iki lapkričio 1 d. Vis dėlto, atsižvelgiant į esamą situaciją, organizatoriai ir renginio dalyviai skatina keliavimą alternatyviomis transporto priemonėmis ar grupėmis vienu automobiliu.

„Po tokios svarbios akcijos negali būti nieko geriau nei pasinaudoti šiuo nuostabiu rudenišku oru ir pasimėgauti dar vienu įspūdingu koncertu. Labai lauksiu visų žmonių ne tik iš Neringos, bet ir iš viso pajūrio bei pamario. Juk Juodkrantę galite pasiekti pačiais įvairiausiais būdais“, – sakė V. Bareikis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)