aA
Gatvės muzikos diena (GMD) grįžta į Lietuvos miestų gatves, skverus ir aikštes. Šį šeštadienį (gegužės 21 d.) vyksianti, jau šešioliktąjį kartą organizuojama, gyvo garso šventė, vienu metu skambės net dvidešimt aštuoniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Atlikėjų registracija liks aktyvi iki pat GMD išvakarių (gegužės 20 d. 23:59 val.), tad visi norintys koncertuoti dar gali spėti užsitikrinti vietą tradicija tapusiame renginyje.
Gatvės muzikos diena
Gatvės muzikos diena
© Gabrielius Jauniškis

Šių metų Gatvės muzikos diena bus skirta Ukrainai, rašoma pranešime spaudai. Pasak renginio organizatorės Viktorijos Mamontovaitės, tokį sprendimą lėmė noras palaikyti Ukrainą kovoje už laisvę.

„Muzika yra universali kalba - ją supranta visi. Gatvės Muzikos diena yra puiki platforma pasakoti apie tai, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje. Vizualui grąžiname 2014 m. Gatvės muzikos dienai sukurtą Tado Černiausko, Deimantės Litvinaitės ir Aistės Jūrės plakatą, norėdami atkreipti dėmesį į jau 8 metus trunkantį karą. Negalime sustoti ir privalome visais būdais palaikyti Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę. Skaudu matyti taip negailestingai naikinamą didžią tautą“, – sakė V. Mamontovaitė.

Šventės organizatoriai teigia, kad GMD Ukrainoje – labai svarbi šventė, į kurią kasmet įsitraukdavo net apie 60 miestų, todėl tikimasi, kad į gatvės sceną nepabijos stoti ir ukrainiečių muzikantai, šiuo metu esantys Lietuvoje. Gegužės 21 dieną išeiti į gatves ir muzikuoti kviečiami visi – mėgėjai ir profesionalai, nepriklausomai nuo to, groja roką, popmuziką ar tradicinę muziką.

Gegužės 18 d. „Downtown Forest Hostel & Camping“ kiemelyje vykęs Ukrainos paramos koncertas „Vienu ritmu su Ukraina“ jau paruošė dirvą artėjančiai GMD. Scenoje pasirodė Gatvės muzikos dienos idėjos autorius Andrius Mamontovas, šventės veteranas Benas Aleksandravičius, visų širdis pavergęs Domantas Razauskas bei dvi smarkios trijulės – Fused trio ir Timid Kooky.

Už koncerto bilietų pardavimus surinktos lėšos bus skiriamos bičiuliams ukrainiečiams – NVO “Лoгістичний Штаб“ (liet.: Logistikos štabas), kurios logistikai vadovauja Ukrainoje vykstančios GMD organizatorė Olesia Korzhenevska. Tai pačiai organizacijai parama renkama ir už specialaus leidimo GMD marškinėlių pardavimus - “START MUSIC, END WAR”. Šių marškinėlių dizainas atkartoja šventės vizualinę temą ir padeda nepamiršti mūsų visų pareigos – remti Ukrainą.

Kaip ir kiekvienais metais, Gatvės muzikos diena Vilniuje startuos 12 valandą. Visus pasirodymus ir žemėlapį galima rasti GMD svetainėje arba nemokamoje vaikščiojimo programėlėje #walk15.

Programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė džiaugiasi, jog Gatvės muzikos diena atveria galimybę ėjimą suderinti su įtraukiančia pažintine veikla.

„Programėlė gimė kaip įrankis, skatinantis eiti ir pažinti. Labai džiaugiamės, kad kasmet joje patalpintas Gatvės muzikos dienos žemėlapis tampa tarsi maršrutu, paskatinančiu žmones išeiti ne tik pajudėti ar nauju žvilgsniu pažvelgti į savo miestą, bet ir atrasti muziką“ - sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Iš Vilniaus Gatvės muzikos dienos žemėlapio niekur nedingo daugelio pamėgta barų „BIX“, Artistai“ ir „šPUNKa“ organizuojama programa, Naktinio Vilniaus Avilio atlikėjų rinktinė, šauniosios Mickevičiaus bibliotekos organizuojami pasirodymai. Pirmą kartą GMD istorijoje, šventę sveikins simbolinis vieno iš Akrobatinio skraidymo komandos „Iron Wolf Aerobatics“ lėktuvo skrydis virš Vilniaus, sveikinantis vilniečius ir miesto svečius su įvykusia GMD ir kviečiantis visus kilti skrydžiui už Ukrainos laisvę.

„Caffeine” kavinėse speciali GMD kava

Šventės metu nepraleiskite progos paragauti specialiai Gatvės muzikos dienai sukurtos „Start music, end war” kavos, kurią galite rasti visose Lietuvos „Caffeine” kavinėse. Būdami kavinėse nuskenuokite GMD plakatuose esantį QR kodą ir parsisiųskite interaktyvų #walk15 Gatvės muzikos dienos žemėlapį į savo telefoną. Keturiose Vilniaus „Caffeine” kavinėse (Vilniaus g. 17 ir 31, Gedimino pr. 2 ir 31) šventės svečius džiugins ne tik šventinės kavos skonis, bet ir čia koncertuojantys muzikantai.

LRT OPUS muziką radijo bangomis transliuos iš Užupio menų inkubatorius

LRT OPUS tęsia tradicijas ir grįžta į GMD su nauja integracija ir interaktyvia programa. Šį kartą radijo klausytojus gyvas garsas sieks iš Užupio menų inkubatoriaus: 16.00 val. prasidedanti transliacija klausytojų ausis lepins dainininkės ir dainų autorės Ingajos kūryba, o ją, kiek vėliau, pakeis jaunųjų grupių konkurso „Novus“ nugalėtoja Jausmė, savitu skambėsiu ir kanklių garsais užburianti visus išgirdusios jos atliekamos muzikos.

Vilniaus pilių rezervatas kviečia į specialias ekskursijas

Vilniaus pilių rezervato atstovai kviečia į nemokamas ekskursijas po istorinę Vilniaus vietą – Vilniaus pilis. Numatomos dvi ekskursijos, kurios abi prasidės nuo Gedimino paminklo Katedros aikštėje. Pirmoji ekskursija (lietuvių kalba) prasidės gegužės 21 d., 13:00 val., o antroji (rusų kalba, skirta ukrainiečiams) - gegužės 21 d., 16:00 val. Norint dalyvauti, registracija būtina. Ekskursijos metu bus vaikščiojama po Vilniaus pilių teritoriją, Pilies kalno papėdę, kylama į Gedimino pilį – vietas, kur šimtmečius vyko nepaliaujamos kovos ir daugybę įvykių, palaipsniui miestą vedusių nuo kunigaikščio Gedimino laikų įkurtos sostinės iki šių dienų.

JUDU komanda kviečia per GMD judėti žaliai

Vilniečius ir miesto svečius, JUDU komanda kviečia judėti tvariu transportu: autobusais, troleibusais, dviračiais, paspirtukais ar pėsčiomis. Tokios šventės, kaip Gatvės muzikos diena, į vieną miesto dalį sutelkia tūkstančius žmonių, tad į veiksmą miesto centre atvykus automobiliu ir strigus susidariusiose spūstyse ar neradus vietos prisiparkuoti, giedrą ir šventinę nuotaiką gali pakeisti nusivylimas ir net pyktis. Judėkime žaliai – neterškime Gatvės muzikos dienos automobilių išmetamosiomis dujomis ir vietas automobiliams palikime muzikantų pasirodymams.

Vilniuje vyks dvi muzikinės eisenos

Vilniaus Gatvės muzikos diena neapseis be labai svarbių jau tradicija tapusių „Drum2gether” ir grupės „Mood Sellers” organizuojamos pučiamųjų instrumentų eisenos. Pastaroji kvies jungtis į Naujojo Orleano kultūros įkvėptą pučiamųjų sūkurį, o visą Gatvės muzikos dieną vainikuojanti griausminga masinė būgnų improvizacija-eisena „Drum2gether” sujungs muzikantus ir žiūrovus į vieną audringą ritmo šėlsmą.

GMD į kitus metus palydės Dūzgės

Nuskambėjus paskutiniams 16-osios Gatvės muzikos dienos akordams, kviečiame susirinkti Vasaros Terasoje ir palydėti GMD į sekančius metus. Atsiduosime elektroninės muzikos kerams ir kaip viena didelė šeima, vienu ritmu atšvęsime dar vienos GMD pabaigą. Renginio pradžia – 20.00 val., įėjimas nemokamas.

Padėję į šalį savo instrumentus prie DJ pulto stos trys muzikos gurmanai: Šarukas Joneikis iš grupės Garbanotas, Solo Ansamblio delegatas Jonas Šarkus ir DDL PLK (Dideli plaukai) ministras DJ reikalams Paulius Šaparnis kartu su Justu Rutkausku.

Andrius Mamontovas ragina prisidėti prie paramos Ukrainai

Gatvės muzikos dienos idėjos autorius Andrius Mamontovas kviečia atsiliepti į Ukrainos pagalbos šauksmą.

„2014 m. Ukraina atsiliepė į mūsų kvietimą rengti Gatvės muzikos dieną pas juos. Dabar mes atsiliepiame į jų pagalbos šauksmą ir surinktus pinigus už marškinėlius bei gegužės 18 d. koncerto metu skirsime Gatvės muzikos dienos Ukrainoje organizatorės Olesios Korzhenevskos NVO “Лoгістичний Штаб”, įkurtam po 2013 m. Maidano įvykių. Kviečiu dalyvaujančius muzikantus taip pat prisidėti prie Olesios veiklos ir padėti civilių batalionams šiuo metu kovojantiems Ukrainoje.” - sakė A. Mamontovas.

Gatvės muzikos diena prasidėjo 2007 metais Andriaus Mamontovo iniciatyva, kuomet jis savo draugams elektroniniu paštu išsiuntė kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo tada ši diena tapo ne tik reikšminga tradicija Lietuvoje, bet išsiplėtė ir į kitas šalis. Per pastaruosius 15 metų Gatvės muzikos dieną savarankiškai suorganizavo Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Latvija, Baltarusija, Olandija, Gruzija, Armėnija bei Airija.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
1.0000

„Imagine Dragons“ žinutė apie karą Lenkijos festivalyje privertė suklusti tūkstančius: buvo matyti ir ašarų žiūrėkite video

Šiaurinėje Lenkijos dalyje, Gdynioje prasidėjo festivalis „Open’er“ , į kurį iki šiol...

„Bix“ sugrįš į Berlyną su istoriniu koncertu

Kultinė Lietuvos roko grupė „ Bix “ spalio 30 dieną, lygiai po 33 metų, užlips į to paties...

Mantas Stonkus pristato šaržuotą repo kūrinį „Imperatorius“: dainoje suvaidino bjaurų ir pavojingą personažą

Mantas Stonkus pristato ironišką šaržuotą repo kūrinį „Imperatorius“. Po jo perklausos...

Unikalioje sostinės vietoje gimtadienio dieną Alina Orlova publikai pristatė naujausią savo albumą

Antradienio vakarą Vilniuje, Lukiškių kalėjime 2.0 gerai žinoma kūrėja Alina Orlova ne tik...

Monika Linkytė pristato naują kūrinį: manau, kad parašėme geriausią mano vasarišką dainą

Pasirodė naujausias Monikos Linkytės kūrinys „Degtukas“ ir jo vaizdo klipas, perkeliantis į...

Top naujienos

Veryga žada sunkų rudenį: galime sulaukti ne tik neramumų dėl kažkokios geopolitikos

Seimo opozicijos atstovas Lietuvos žaliųjų ir valstiečių narys Aurelijus Veryga prognozuoja...

Sumaištis oro uostuose neaplenkė ir Lietuvos: skrydžiai masiškai vėluoja

Europos oro uostuose toliau tęsiasi chaosas. Dėl darbuotojų trūkumo ir streikų skrydžiai...

JT Saugumo taryboje – Zelenskio atkirtis įsismarkavusiam Rusijos atstovui

Ukrainos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Kremenčuko prekybos centro griuvėsiuose...

Lukašenka: aprūpinsime Kaliningradą be jokių karų ir įtampų (3)

Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį Minske...

Lietuvai – dar vienas smūgis tarptautinėje arenoje: gali grėsti ir milijoninės baudos papildyta VRM komentaru (23)

Ketvirtadienį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) paskelbė, kad Lietuvos vykdoma politika...

„Der Spiegel“: Briuselis ir Berlynas nori panaikinti tranzito į Kaliningradą draudimą (6)

Taikydama ES sankcijas Rusijai, Lietuva blokuoja tam tikrų prekių tranzitą į Rusijos eksklavą...

Karas Ukrainoje. Po sėkmingos ukrainiečių atakos Rusijos pajėgos pasitraukė iš Gyvačių salos (2)

Maskvos sąjungininkė Sirija trečiadienį pripažino dviejų Rytų Ukrainos separatistinių...

Sostinėje – iškilmingas JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas: šventės nepraleido ir Linas Kojala su žmona

Amerikos verslo rūmai Lietuvoje ( American Chamber of Commerce in Lithuania ) pakvietė dalyvauti...

Seimas nusprendė apmokestinti naudojamą upių ar ežerų vandenį (1)

Ketvirtadienį Seimas nusprendė, kad daugiau nei 10 m3 per parą ežerų, upių ir kitų...

Transliacija / Investavimo akademija. Kiek pinigų prarandate, nepradėję investuoti šiandien?

Šiandien laidoje „Investavimo akademija“ klausime – kiek pinigų prarandate nepradėję...