„Prieš kelerius metus po vieno koncerto su bičiuliu pajuokavom, ką galėtume padaryti tokio, kas iš tiesų nustebintų klausytoją. Kadangi visada užanty, kaip ginklą, turėjau improvizaciją, o tuo pačiu mėgau fizinius išbandymus, tada pirmą kartą suskambo Lietuvos freestyle rekordo idėja, kuri labiau buvo utopija“, – apie idėjos gimimą pasakoja atlikėjas.

Pijus Opera – vienas žymiausių Lietuvos repo freestyle puoselėtojų, rašoma pranešime spaudai, Repo improvizacijos kovų favoritas ir 2021-ųjų metų čempionas. Nors gyvai improvizuoti Pijus Opera jau bandė dvi, tris valandas be sustojimo, tačiau pasak jo, dešimties valandų praleisti ant scenos dar niekuomet neteko. Kaip teigia pats atlikėjas, tai – istorinis įvykis visam repo ir apskritai muzikos pasauliui Lietuvoje.

Ši improvizacija bus ne tik dešimties valandų neplanuotas koncertas, tačiau ji įtrauks ir kiekvieną entuziastingą „Muzikos salės“ lankytoją.

„Improvizacija turės daug dalių, kuriose publika galės duoti po žodį ar frazę, kurią įpinsiu rimuotai į savo repą, galės duoti temą, kuria remiantis aš freestyle‘insiu, kartkartėm rinksiu žmonių daiktus, kuriuos paminėsiu repuodamas ir t.t. Iš tiesų, tikiuosi įvairiausių klausimų, nuo „ką valgei ryte?“ iki „kaip nugali slegiančia beprasmybę?“, – sako neįprasto rekordo sieksiantis Pijus Opera.

Tiesa, interaktyviai bendrauti su atlikėju ir taip įsitraukti į Lietuvos rekordą galės ir gyvą transliaciją internetu stebintys žmonės.

Laukdamas pasirodymo AGATA „Muzikos salėje“ reperis intensyviai ruošiasi. „Nesiruošus, galimai, prie papildomų išlaidų reiktų prirašyti lašelinę po įššūkio. Freestylin‘u kiekvieną dieną – išbandau įvairias technikas, jas praktikuoju, taip pat didinu savo ištvermę. Freestyle man asmeniškai yra magiškiausia bendravimo forma, kai viskas, ką pagalvoji ar matai nedelsiant virsta daina, o kai pasiseka – dar ir kokybiška“, – teigia kūrėjas.

Užsukusius gyvai išgirsti repo rekordo AGATA „Muzikos salė“ pakvies ir begalei kitų patirčių. Vasario 23 – 26 dienomis vyksiantis renginys siūlys daugiau nei 50 Lietuvos atlikėjų koncertų bei pokalbių su jais ir beveik 70 atlikėjų, leidėjų, festivalių organizatorių, Lietuvos regionų kultūros centrų bei muzikinių leidinių stendų.

Čia pasirodys Alina Orlova, Nika Ganga, „Sisters on Wire“, Gamka, grupė „AKLI”, Virgis Stakėnas, „BIX“, „Timid Kooky“, Veronika ChiChi ir kiti, o pokalbiams skirtoje scenoje mintimis dalinsis Gabrielius Vagelis, Andrius Mamontovas, Remis Retro, Mindaugas Urbaitis, Vaidas Baumila, Jessica Shy, grupės „jautì“, „THE ROOP“, „shishi“, „8 kambarys“ ir daugybė kitų.

Lankytojų taip pat lauks autografų sesijos, diskusijos industrijai aktualiomis temomis Kino salėje, PAKARTOT.LT lietuviškos muzikos protmūšis, išskirtinai šiam renginiui sukurtų leidinių, plokštelių pristatymai bei galimybė įsigyti naujausios mylimų kūrėjų atributikos.

Patirti visa tai gyvai parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Asociacija AGATA kviečia vasario 23 – 26 dienomis, tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės