Daina gimė tuomet, kai kiekvienas bandė įrodyti savo tiesą

Singlas „Patogu“ turi kelis prasmės sluoksnius, todėl kiekvienas gali interpretuoti savaip. Dainos autorei ir atlikėjai šis kūrinys yra apie tiesos suvokimą.

„Kaip kartais patogu nesigilinti ir laikytis tokios tiesos, kuri palengvina gyvenimą“, – trumpai apie kertinę „Patogu“ idėją pranešime spaudai pasakoja Evgenya Redko.

Savo naująjį singlą ji parašė pandemijos įkarštyje, kai visame pasaulyje buvo bandoma įrodyti skirtingas tiesas.

„Savo akimis stebėjau konfliktus šeimose ir tarp draugų, kurie nesugebėjo nutiesti tiltų į sutarimą arba gebėti konstruktyviai diskutuoti ir pagarbiai priimti vienas kito nuomonę“, – sako ji.

„Patogu“ gimė po dar vienos tokios diskusijos.

„Parašiau šią dainą savo kambaryje į rankas pasiėmusi gitarą. Vėliau, žinoma, vyko įrašymo ir prodiusavimo darbai. Vėliau – vaizdo klipo filmavimas. Šiandien pagaliau galiu pasidalinti šia daina“, – džiaugiasi Evgenya.

Vaizdo klipą režisavo E. Redko vyras

Kadaise Evgenya Redko telefone buvo išsisaugojusi vieno nuostabaus architektūrinio meno kūrinio nuotrauką ir apie ją pamiršusi. Mąstant apie vaizdo klipo erdvę ji ją netikėtai atrado savo archyve. Tai – Zaraso ežero saloje esanti multifunkcinė renginių ir koncertų salė. Zarasų kultūros centras ją maloniai užleido „Patogu“ vaizdo klipo filmavimui.

„Ir vietą, ir orą mums dovanojo Visata. Manifestavimas irgi padarė savo darbą, nes visą savaitę iki to lijo, o filmavimo dieną nušvito saulė, kuri labai prisidėjo prie fantastiško apšvietimo, kurį galite matyti klipe“, – pasakoja Evgenya.

Už vaizdo klipo režisavimą Evgenya Redko yra dėkinga savo vyrui Asaf Yehuda. Pasak atlikėjos, jis nenustoja jos stebinęs: „Asaf yra genijus, kurio talentai klesti ir kinematografijoje, ir muzikoje, ir supratime apie šokį, judesį bei estetiką“, – gražių žodžių savo vyrui negaili Redko.

Įvaizdžio detalių ir kostiumų ieškojo pati, šokį kūrė draugė

Taip pat ir Evgenya Redko kūryba skleidžiasi ne tik per muziką, bet ir per judesį. Taigi ir „Patogu“ istoriją ji pasakoja keliais būdais: „Kartu su manimi klipe šoka ateivis. Jį įkūnijo mano talentinga draugė Kamilė Karpalovaitė, kuri ir pastatė šio vaizdo klipo choreografiją.“

Pasak E. Redko, choreografija buvo susieta su dainos tekstu. Tai – komunikacija tarp žmogaus ir aukšto intelekto būtybės: „Jie abu yra labai skirtingi, tačiau su smalsumu nori ir geba vienas iš kito mokytis.“

Sukurti futuristinį ateivio įvaizdį jai padėjo SFX kūrėja, grimo dailininkė Elena Permogorskaya, žinoma už savo darbus seriale „Černobylis“, lietuviškame siaube filme „Rūpintojėlis“ ir kt.

Evgenya Redko – „Patogu“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją