„Uždraudus masinius renginius ir visų miestų arenų bei koncertų salių veiklas bei lankytojų aptarnavimą, šios įstaigos neteko galimybės vykdyti savo veiklos ir gauti iš jos pajamas. Dėl šių draudimų ne tik patiriame didžiulius nuostolius, bet ir kyla grėsmė mūsų veiklos tęstinumui. Net ir pasibaigus karantino režimui ir ekstremalios situacijos priemonių galiojimui, labai tikėtina, jog arenų bei koncertų salių veikla bus labai minimali, kadangi dėl galimos naujo viruso ar to paties viruso pasikartojimo grėsmės, žmonėms kurį laiką bus nedrąsu pirkti bilietus ir lankytis masiniuose renginiuose, o renginių organizatoriams − juos organizuoti“, − pranešime spaudai apie grėsmę renginių sektoriui kalba „Siemens“ arenos vadovas Andrius Žiauberis.

Iki šiol neturėję savo vieningos organizacijos, koronaviruso krizės akistatoje, renginių organizatoriai vykusio pasitarimo metu nusprendė įsteigti asociaciją, į kurią jau pirmąją dieną išreiškė norą prisijungti daugiau nei penkiasdešimt įmonių iš visos Lietuvos.

Pasitarimo metu valdybos nariais išrinkti: „Eventum Group“ vadovas Tomas Balčiūnas, DOMINO teatro vadovė Diana Bukantaitė − Kutkevičienė, koncertinės organizacijos „Tigris“ vadovas Artūras Butkevičius, „Rootslive“ vadovas Simonas Čepėnas, „Olive“ vadovė Agnė Grigaliūnienė, „Garso Fabrikas“ vadovas Mindaugas Krasauskas, „Correctus“ įkūrėja Katerina Lapienė, „Propeler“ vadovas Audrius Mackevičius, „Videoprojektai LT“ vadovas Vaidotas Motuzas, „Lietuvis“ vadovas Marijus Olekas, „Midsummer Vilnius“ festivalio organizatorių „Forse Event“ vadovas Valdas Petreikis, „KOK“ vadovas Donatas Simonaitis, „Žalgirio“ organizaciją reprezentuojantis renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas „Siemens arena“ bei „Tiketa“ vadovas Andrius Žiauberis bei kūrybos namų ELITAZ vadovas Gediminas Jaunius, kuris buvo išrinktas renginių organizatorių asociacijos valdybos pirmininku.

„Šiuo metu renginių organizavimo verslo bendruomenė išgyvena sunkiausią momentą per pastaruosius 20 metų. Tikėtina, kad šios krizės laikotarpiu gali bankrutuoti ne viena renginių paslaugas teikianti įmonė.

Nusprendėme sukurti asociaciją, turėdami tikslą produktyviau bendrauti su valdžios institucijomis, kad būtų ginamos tokių įmonių teisės, o šios industrijos dalyviai galėtų jaustis pilnaverčiais Lietuvos ekonomikos nariais, kaip sakė Lietuvos Banko valdybos pirmininkas − kartu sudėjus, šis sektorius sukuria 2% BVP“, − apie asociacijos įsteigimą sako vienas iš šios idėjos iniciatorių, kūrybos namų ELITAZ prodiuseris Gediminas Jaunius.

Renginių organizavimo ūkio šakos įmonės vienija tūkstančius darbuotojų – renginių organizavimo verslui paslaugas priskiriamos ne tik tiesiogiai organizavimo paslaugos teikiančios įmonės, bet ir techninio aptarnavimo įmonės, vienijančios tūkstančius darbuotojų – įgarsinimo, apšvietimo, vaizdo, scenų technikos, taip pat grupių ir atlikėjų vadyba užsiimančios įmonės, scenografijos, dekoravimo paslaugas teikiančios įmonės, paviljonų ir baldų renginiams nuomos bendrovės, maitinimą renginiams teikiančios įmonės, bilietų platintojai, arenos, kultūros centrai, teatrai, muzikos festivalių, koncertų, sportinių renginių organizatoriai, ne pelno siekiančių renginių organizatoriai ir panašios su šia sritimi susijusios įmonės. Šių įmonių atstovai, vakar pradėjo oficialų asociacijos steigimo procesą ir priėmė sprendimą kreiptis į Vyriausybę su konkrečiais siūlymais, kaip galima būtų padėti vienam labiausiai nukentėjusių sektorių darbuotojams ir prašymu dėti visas pastangas, bandant išsaugoti svarbiausia – tūkstančius šio sektoriaus darbo vietų.

„Asociacijos viduje nusprendėme oficialiai kreiptis į Vyriausybę, prašydami mūsų sektoriui suteikti šiuo metu būtiną pagalbą. Renginių sektorius atsidūrė absoliučioje aklavietėje, kuomet mūsų veikla visiškai uždrausta, o artimiausiu metu pajamų nenusimato. Mūsų prioritetas yra išsaugoti šiame sektoriuje dirbančiųjų darbo vietas, todėl prašome valstybės pagalbos – tik kartu galime įveikti šį sudėtingą laikotarpį“, − pagrindinę susirinkimo metu svarstytą problemą įvardina vienas iš asociacijos steigimo iniciatorių, renginių organizavimo įmonės „Lietuvis“ direktorius Marijus Olekas.

Dėl ant plauko pakibusių tūkstančių darbo vietų ir būtinų dėl to imtis veiksmų, naujai susibūrusi asociacija jau pradėjo derybas dėl bendradarbiavimo su gretimų kūrybinių industrijų asociacijomis, pasitarime dalyvavusiomis svečių teisėmis. Renginių organizatorių bendruomenę vienijanti asociacija informuoja, kad yra atvira ir kviečia prie jos prisijungti naujus narius, atstovaujančius renginių organizavimo ir aptarnavimo sritis, kreipiantis el. paštu info@roa.lt arba tiesiogiai į valdybos pirmininką ar bet kurį renginių organizatorių asociacijos valdybos narį.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)