Anyanya Udongwo gimė ir užaugo Nigerijoje. 2009 m. iš Nigerijos jis atvyko studijuoti medicinos mokslų ir tapo kvalifikuotu chirurgu. Dar studijų metais jis ėmė giedoti bažnyčios chore, vis labiau įsitraukė į muziką. Po studijų dar kelis metus bandęs dirbti pagal specialybę, suprato – muzika yra jo tikrasis pašaukimas. Anyanya yra dalyvavęs Ukrainos „Balse“, kituose muzikos projektuose, koncertavęs įvairiuose festivaliuose, rašoma pranešime spaudai.

Deja, jo, kaip ir daugelio kitų, gyvenimą sustabdė prasidėjęs karas. Tuo metu Anyanya buvo pačiame jo epicentre – Bučoje. Netekęs namų jis pabėgo iš karo siaubiamos šalies į Lenkiją, o išgirdęs apie lietuvių teikiamą pagalbą pabėgėliams – atvyko į Lietuvą.

Išgirdęs apie „Lietuvos balso“ projektą, panoro jame sudalyvauti. Jo pasirodymai šiame projekte nepaliko abejingų – prieš mėnesį finišavusiame projekte Anyanya triumfavo ir neslėpė emocijų užėmęs pirmąją vietą. Jo muzika sugraudino visą Lietuvą.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio svečiai

„Kaip ir praėjusiais metais, solidarizuodamiesi su Ukraina, kviečiame į festivalį atvykti karo vis dar siaubiamos šalies muzikantus. Norime padėti jiems išreikšti savo poziciją per muziką. Nes džiazas – taikos ir laisvės muzika, o instrumentai – muzikantų ginklai“, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Kartu su Ukrainos kariuomenės orkestru dainuos ir klaipėdietė Ingrida Toleikytė, žinoma sceniniu vardu I.T. Ji dalyvavo ne viename televizijos projekte, konkursuose. Ingrida yra ne tik dainininkė, bet ir muzikos kūrėja.

„Labai džiaugiuosi, kad būdama jauna atlikėja Ingrida savo kelią pradėjo Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje. Prieš 12 metų kartu su 1500 jaunųjų džiazuotojų choru dainavo mūsų projekte „Jaunoji džiazo banga“. Neapsakomai džiaugiuosi jos sugrįžimu į Klaipėdą, smagu, kad iš dalies prisidėjome prie jos talento augimo“, – teigia Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės