„Music Moves Europe“ apdovanojimai yra viena iš festivalio „Eurosonic“ kulminacijų. Į šį kasmetinį kylančių muzikos žvaigždžių įvykį suvažiuoja daugiau nei keturi tūkstančiai muzikos industrijos profesionalų ir dar dešimtys tūkstančių melomanų, rašoma spaudos pranešime.

Lietuvė Monikaze yra ne tik nominuota minėtam apdovanojimui, bet ir surengs savo pasirodymą vienoje iš „Eurosonic“ scenų: „Man tai yra didžiulis įvykis. Stengsiuosi driokstelti gerą pasirodymą ir taip atkreipti visų jų dėmesį ne tik į save, bet ir į naujos lietuviškos muzikos sceną“, – pažadu pasidalino Monikaze.

Savo kūryba Monikaze dar pernai atkreipė užsienio muzikos leidėjų dėmesį. Jos antrąjį albumą „Waste of Space“ išleido tarptautinį pripažinimą pelniusi muzikos kompanija „Moshi Moshi Records“, taip pat leidusi tokių muzikos žvaigždžių kaip „Hot Chip“ ar „Hercules & Love Affair“ kūrybą.

Muzikos kūrėja Monikaze

Monika Zenkevičiūtė, geriau žinoma kaip Monikaze, per pastaruosius kelerius metus sparčiai žengė į priekį. Ji parengė ir įrašė specialią programą su Šv. Kristoforo orkestru, koncertavo tarptautiniuose festivaliuose, apšildė Kanados elektroninės muzikos žvaigždės Caribou pasirodymą. Jos kuriama avant-pop muzika buvo įvertinta M.A.M.A. muzikos apdovanojimuose – Monikaze tapo Metų elektroninės muzikos atlikėja 2021.

Netrukus pasirodys daugiau Monikaze kūrybos: „Pristatysiu albumą, kurį įrašiau su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Taip pat netrukus pasirodys ir mini albumas su mediniais pučiamaisiais“, – artimiausiais planais dalinasi atlikėja.

Muzikos kūrėja Monikaze

Lapkričio 24 d. Monikaze su Šv. Kristoforo kamerinio orkestru surengs koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje, kurio metu pristatys minėtąją albumą pavadinimu „Laws of Distraction“. Tuo tarpu „Music Moves Europe“ nugalėtojai paaiškės 2023 m. sausio 19 d. apdovanojimų įteikimo ceremonijoje, kuri vyks Groningene, Nyderlanduose. Joje dalyvauti žada ir pati atlikėja.

Kiti „Music Moves Europe 2023“ nominantai: Amelie Siba (Čekija), CMAT (Airija), eee gee (Danija), Goldkimono (Nyderlandai), „Hause Plants“ (Portugalija), Jerry Heil (Ukraina), July Jones (Slovėnija), „Kids Return“ (Prancūzija), „Koikoi“ (Serbija), Monikaze (Lietuva), Oska (Austrija), Queralt Lahoz (Ispanija), Sans Soucis (Italija), schmyt (Vokietija), „The Haunted Youth“ (Belgija).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją