Nors, atrodytų, kad Kalėdų laikotarpis – įprastas laikas naujoms šventinėms dainoms, tačiau J. Lapatinskui šį kūrinį išleisti prireikė ne vienerių metų: „Kalėdinį kūrinį jau turėjau seniai. „Kalėdos su kaupu“ pirmąją versiją sukūriau 2012 metais. Ją ir pavyko išleisti, bet tik taip, kaip tada supratau, - pasakoja dainininkas. – Noras grįžti ir perleisti kūrinį suteikus jam kokybišką skambesį kirbėjo ilgai. Juokinga, kad išdrįsti perkurti dainą prireikė karantino laikotarpio ir šiandienos grėsmių, tačiau, ko gero, taip reikėjo. Prisipažinsiu, kad į šį kūrinį sudėjau daug jausmo, todėl labai tikiuosi, kad jis liks nepamirštas ir daugeliui primins, kas ir kodėl yra Kalėdos“.

Pasakodamas apie dainą, Justinas Laptinskas užsimena ir apie „Kalėdos su kaupu“ pirmiosios dainos ištakas. Kaip teigia pats atlikėjas, pirmoji versija pasaulį išvydo prieš dešimtmetį, tačiau tai tuo pačiu buvo ir kitokia daina, nei ji yra šiandien.

„Daina turi ilgą istoriją. Pirmąją versiją sukūriau dar jaunas, kartu su tuometiniu bendražygiu Viktoru Jonušiu – Hugiu. Ją įrašinėjome studijoje, kurioje vis dar veikė lempiniai kūbai ir stiprintuvai. Tada dar tik ieškojome garso, bet galiu pasidžiaugti, kad ir su maža patirtimi kartu su Hugiu pasiekėme gera rezultatą. Senoji versija vis dar sklando Youtube kanale. Daug aukštų natų, jaunas balsas, tačiau sentimentai neleidžia jos pašalinti“, - su šypsena pranešime spaudai prisiminimais dalinasi J. Lapatinskas.

Kalbėdamas apie naujai atgimusią dainą, Justinas Lapatinskas atskleidžia, kad dainos stilistika atgimsta ir su nauju kūrybos partneriu.

„Naujoji versija, gavus Viktoro leidimą atgaivinti kūrinį, buvo perleista ilgamečiui kūrybos partneriui – Faustui Venckui. Šis kūrėjas dirba lengvai ir kūrybiškai. Nuoširdžiai džiaugiuosi jo sugebėjimu suprasti, ko noriu ir tai padaryti greitai, - atvirauja atlikėjas. – Taip pat didelė padėka už paskutinius gitaros štrichus ir maestro Žygimantui Kepenui. Kaip tik jo garsai leido man nusikelti į tą rūsį, kuriame du jauni kūrėjai kūrė savo šedevrą.“

Vis dėlto, sunku nepastebėti ir ypatingai jaukaus bei dainos šventinę nuotaiką įprasminančio vaizdo klipo. Justino Lapatinsko teigimu, keli skambučiai lėmė neįtikėtinus rezultatus: „Vaizdo klipas man pasirodė visai įmanomas dalykas. Viskas, ko reikėjo, tai tik noro ir keleto skambučių, - sako dainininkas. – Surinkus komandą, nedrąsiai paskambinau į „Snow Areną“. Būnant druskininkiečiu gauti stiprų palaikymą ir palaiminimą filmuoti klipą savo gimtame mieste man buvo ženklas, jog viskas vyksta tinkama linkme. Negaliu vertinti šio klipo pats, nes jis man labai sentimentalus, bet dar kartą pasitvirtino neseniai mano atrasta tiesa: reikia tikėti komandos galėjimu kurti kartu, besąlygiškai paklusti ir džiaugtis akimirka. Tai veda į nuostabius dalykus.“

Išleisdamas dainą bei vaizdo klipą „Kalėdos su kaupu“, Justinas Lapatinskas klausytojams taip pat siunčia ir šventinį palinkėjimą: „Nors ir atrodytų, kad sunkūs laikai linkėti šviesių dalykų, tačiau kaip tik dabar tai ir turime daryti. Galiu palinkėti tai, ką bandau kiekvieną dieną prisiminti, nesvarbu, ar sniegas, ar lietus. Linkiu iš visos širdies mokytis pastebėti šviesius dalykus gyvenime, nepamiršti padėkoti artimui už rūpestį, pačiam rūpintis ir padėti kitiems. Nelaukti pagalbos prašymo. Jei visiškai pasinersime į skubėjimą, naudos siekimą, pamiršime savo artimą, tai dėl ko tada visa tai? Kokia yra prasmė? Stenkimės mylėti vieni kitus ir dažniau apsikabinti. Taip dažnai, kiek galime“, - su šypsena kartu su daina linkėjimus klausytojams perduoda Justinas Lapatinskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)