Jauniausias šių metų „Eurovizijos” atrankų dalyvis Nojus Žebrauskas, prisistatantis sceniniu slapyvardžiu Noy, į didžiąją sceną lipa ne pirmą kartą. Būdamas dar 16-os 2021 m. jis dalyvavo muzikiniame TV projekte „X faktorius“, kur savo pasirodymais tiesioginiame eteryje stebino komisiją ir žiūrovus. Šįkart jo ambicijos – dar didesnės.

„Dievinu muziką – ją kurti, dainuoti ir šokti. Jaučiu, kad gimiau būti scenoje. Man tik reikia scenos ir daug žmonių, – pranešime spaudai šypsosi jaunasis atlikėjas. – „Eurovizija“ – tai šansas pasiekti vieną iš savo svajonių, nors pakeliui gali būti ne viena kliūtis. Būtent apie tai ir mano dainos žodžiai.“

Jo daina „Destiny‘s Child“ – apie jaunų žmonių sunkumus, siekiant savo tikslų. Nojus remiasi savo ir kitų jaunuolių patirtimi, todėl tiki, kad ji atras savo klausytoją, kuriam šios problemos aktualios.

„Tai apie visuomenės spaudimą į rėmus, vyresnių žmonių nepalaikymą, baimę būti nesuprastiems ir užpultiems dėl savo pasirinkimų ar išvaizdos. Tokiu pavyzdžių galime pamatyti ir socialiniuose tinkluose, kai komentatoriai jaunus žmones užsipuola dėl jų išvaizdos, kitokių, nestandartinių pasirinkimų.

Esu pats tai patyręs. Dėl savo kai kurių pasirinkimų iš aplinkinių sulaukiu kritikos, tačiau stengiuosi nuo to atsiriboti ir klausyti savo vidinio balso. Artėja mokyklos baigiamieji egzaminai, todėl šiuo metu kaip tik turiu priimti vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – ką ir kur studijuoti. Nors jau seniai esu apsisprendęs dėl savo muzikinės karjeros ir su ja susijusių studijų, vis dar sulaukiu raginimų rinktis „ką nors rimčiau“, profesiją, kur galėsiu užsidirbti daugiau pinigų ir gyventi patogiai“, – pasakoja jis.

Atlikėjas daina siekia įkvėpti jaunus žmones būti savimi, tikėti savo sumanymais ir vidine ugnimi, pasiduoti savo likimui.

„Noriu padrąsinti kitus imtis to, ko iš tikrųjų trokšta, tikėti ir pasitikėti savimi, net jei tėvai ar visuomenė perša kitą nuomonę ir stato jaunuolius į tam tikrus rėmus. Kiekvienas iš mūsų galime pasiekti aukštumų tik tada, kai darome tai, kuo tikime ir kas mus „veža“. Kaip tai pasiekti? Būti drąsiems ir tikėti savimi“, – akcentuoja Nojus.
Vaikinas sprendimą dalyvauti šių metų atrankose priėmė besimokydamas mokykloje.

„Apie „Euroviziją“ svajojau jau labai seniai, nes jaunam atlikėjui – tai svarbi galimybė savo muziką ir žinutę paskleisti daug plačiau. Visada turėjau tokių minčių: „O kas būtų, jeigu mane išsiųstų atstovauti Lietuvai į didžiąją „Euroviziją“?

Po 11 klasės praėjusių metų birželį šias mintis išdėsčiau savo draugei bliuzo atlikėjai Viktorijai Raibužytei (Vika Ray), su kuria pradėjome kurti dainą, – jos žodžius ir melodiją, o po poros savaičių kartu su muzikos prodiuseriu Dominyku Zaliecku „Raw and Modern“ įrašų studijoje jau kūrėme ir muziką. Vėliau prie mūsų komandos prisijungė ir Rita Dmitrijenko, padėjusi su dainos tekstu“, – pasakoja Nojus ir priduria, kad iš viso šią dainą kūrė daugiau nei pusmetį.

Atlikėjas džiaugiasi, kad prie „Eurovizijai“ skirto pasirodymo dirba tikri profesionalai, pavyzdžiui, šokį scenoje sukūrė „The Roop“ sceniniais pasirodymais besirūpinantis choreografas Marijanas Staniulėnas.

Muzikinis klipas atvaizduoja pasipriešinimą visuomenės normoms ir sunkų kelią kopiant aukštyn savo tikslų link.

Pasirodymui „Eurovizijos“ scenoje Nojus skiria dar daugiau dėmesio, bet kol kas detales palieka paslaptyje. Jau šį šeštadienį nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje galėsite išgirsti, palaikyti ir įvertinti jo pasirodymą ir dainą „Destiny‘s Child“.

Atlikėjas Noy tikslingai ėjo muzikiniu keliu nuo mažų dienų: pradėjo nuo vyrų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“, o šiuo metu mokosi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, yra įvairių konkursų dalyvis ir nugalėtojas, dalyvavo keliuose muzikiniuose TV projektuose: „Lietuvos balsas. Vaikai“, „Dainuok su manim“, „X faktorius“, yra išleidęs tris autorines dainas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės