Festivalį atidarys į Lietuvą atvykstanti britų muzikos legenda Joss Stone, taip pat jame pasirodymus surengs akordeono virtuozas Martynas Levickis, originalusis violončelių trio iš kaimyninės Latvijos „Melo – M“ ir daugelis kitų. Šie atlikėjai – tik maža dalis festivalio programos, kuria renginio organizatoriai žada maloniai stebinti ir toliau.

„Midsummer Vilnius“ – tai miesto festivalis, skirtas tiems, kurie vasaros kaitroje ieško kultūringos pramogos. Džiaugiamės, kad į festivalį pavyko pakviesti pasaulinio lygio žvaigždę Joss Stone – jos galingas balsas, užburiantis muzikalumas ir sceninė aistra jau spėjo pavergti daugybę melomanų visame pasaulyje, tad tikime, kad ir mūsų svečiams ji bus puiki dovana. Be to, ir likusi festivalio programa džiugins įvairumu: lankytojų lauks ir spektakliai, ir koncertai, kurių metu skambės netikėtos tiek klasikinės, tiek populiariosios muzikos interpretacijos“, – sako fesitvalio vadovas Valdas Petreikis.

Pasak festivalio ryšių su visuomene atstovės Gerūtos Griniūtės, festivalio erdvė pasirinkta neatsitiktinai. „Midsummer Vilnius“ – tai festivalis miesto širdžiai, tad ir vyksta jis pačiame mūsų sostinės centre tiek geografine, tiek istorine prasme. Į pačią miesto širdį vilniečius ir miesto svečius kviesime kaip niekad kultūringai praleisti šiltus liepos vakarus“.

Liepos 12 dieną festivalio „Midsummer Vilnius“ renginių ciklas prasidės vienos ryškiausių pastarųjų dešimtmečių britų muzikos žvaigždžių Joss Stone pasirodymu. Pirmuosius žingsnius muzikoje žengusi dar būdama paauglė, šiandien J. Stone gali didžiuotis įspūdinga muzikine karjera: jos albumai parduoti daugiau nei 12 milijonų egzempliorių tiražu, keturi iš eilės jos diskai pateko į perkamiausių albumų dešimtuką JAV (pralenkdami net legenda tapusios Amy Winehouse albumus), atlikėjos kolekcijoje – prestižinė „Grammy“ statutėlė ir daugybė kitų garbingų apdovanojimų. J. Stone, kuri yra sukūrusi bendrų projektų su tokiomis muzikos legendomis kaip Rodas Stewartas, Jamesas Brownas, Stevie Wonderis, pernai išleido jau septintąjį savo albumą „Water For Your Soul“ ir išsiruošė į pasaulines gastroles „Total Worl Tour“. Pasirodymas Vilniuje vyksiančiame festivalyje yra šio grandiozinio turo dalis.

Festivalyje taip pat pasirodys ir violončelių trio iš Latvijos „Melo – M“. Šis trio susikūrė dar 2005 metais, šiuo metu grupėje groja– Karlis Auzans, Mikelis Dobnicas ir Janis Paulsnus. Išleidę keturis albumus, mokęsi iš stipriausių scenos meistrų, dalyvavę ne viename tarptautiniame konkurse ir pasirodę su orkestrais didžiosiose koncertų salėse, šie trys vaikinai yra gerai žinomi ne tik gimtosios Latvijos, bet ir kitų šalių melomanams. Be to, Karlis Auzans turėtų būti pažįstamas ir „Eurovizijos“ mylėtojams – šiais metais Latvijoje jis buvo vienas iš konkurso komisijos narių, padėjusių išrinkti nacionalinio etapo nugalėtoją. „Melo – M“, kaskart žavintys gebėjimu derinti klasikinę muziką su pop muzikos ar roko veržlumu bei energija, į savo pasirodymą vilniečius bei miesto svečius pakvies liepos 13 dieną.

Pirmąją festivalio „Midsummer Vilnius“ savaitę užbaigs akordeono virtuozu tituluojamas Martynas Levickis. Groti pradėjęs vos būdamas visai mažas M. Levickis išgarsėjo pasirodęs laidoje „Lietuvos talentai“. Daugelio tarptautinių konkursų nugalėgojas ir prestižinių festivalių dalyvis M. Levickis grojo su žymiais orkestrais, tokiais kaip, Birmingeno simfonininis orkestras, kameriniu orkestru Manchester Camerata ir daugeliu kitų. Talentingas atlikėjas yra surengęs koncertinius turus JAV, Azijoje. Liepos 15 dieną jis žada nepalikti nė vieno abejingo su savo programa “Fatališkasis tango iššūkis”, kurio metu būtinai išgirsime ir legendinio Argentinos tango kompozitoriaus, tapusio tradicinės tango muzikos revoliucionieriumi, Astor Piazzolla kūrinius. Atlikėjas scenoje pasirodys kartu su styginių ansambliu “Mikroorkestra”.

Festivalis miesto širdžiai „Midsummer Vilnius“ – tai liepos mėnesį prasidėsiantis renginių Valdovų rūmų kieme ciklas. Jo metu miestiečiai ir miesto svečiai bus kviečiami šiltus vasaros vakarus po žvaigždėtu dangumi, kur dvi savaites bus rengiami vienas už kitą geresni pasirodymai, kuriuos organizatoriai žada atskleisti artimiausiu metu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją