„Koncertuojant Lietuvos regionuose, tenka dažnai lankytis įvairiuose miesteliuose ir kaimuose. Išvykęs iš didžiųjų miestų, atsiduri tarsi kitoje realybėje – keliai neasfaltuoti, kaimeliai neapšviesti, nėra elementarių patogumų – vandentiekio ir nuotekų sistemos, nekalbant apie šildymą. Tačiau didžiausią nerimą kelia tiesiog nykstantys kaimai – jauni žmonės masiškai emigruoja, kadangi provincijoje nemato jokių perspektyvų. Trūksta darbo vietų, praktiškai nėra pramogų. Maža to, daugumoje rajonų savivaldybės, taupydamos lėšas, uždaro nedidelių miestelių bei kaimų bibliotekas, mokyklas, ambulatorijas, tuo pačiu palikdama šias gyvenvietes be ateities. Tiek Seimas, tiek vyriausybė mažai dėmesio skiria regionams. Kaimai gyvuoja tik aktyvių vietos bendruomenių dėka“, - pranešime spaudai sako „Funky“ solistė Beata Wilkin-Judickienė.

Dainininkas Igoris Jarmolenka pastebėjo, kad daugumos nedidelių Lietuvos miestelių ar kaimų praktiškai neįmanoma pasiekti viešuoju transportu.

„Rajonų autobusai į gyvenvietes vyksta vos kelis kartus per savaitę. Aš jau nekalbu, kad kai kuriuose rajonuose iki šiol keleivius vežioja sovietų laikus menantys PAZ autobusai. Beje, nuvykti į kaimus asmeniniu transportu taip pat didžiulis iššūkis – keliai su žvyro danga prastai prižiūrimi ir pavasarį, rudenį, žiemą praktiškai nepravažiuojami. Vasarą gali visus dantis išbarstyti, kol pasieksi kelionės tikslą. Valdininkai Vilniuje daug laiko skiria beprasmiams ginčams ir diskusijoms apie pliažus sostinės centre, tačiau ypatingai retai lankosi regionuose. Ir tai dažniausiai atvyksta jei ten nuvyksta, tik į šventes“, - teigia I. Jarmolenka.

Pasak jo, ypatinga problema Lietuvos kaimų gyventojams tapo lauko tualetų problema. Valstybė nepadeda gyventojams jos spręsti ir šiuolaikiškai sutvarkyti nuotekų sistemas. Vietoje to siunčia į kaimus aplinkos apsaugos inspektorius, kurie masiškai baudžia gyventojus už lauko tualetus. Kaip žinia, Lietuva nevykdo Europos komisijos nuotekų direktyvos reikalavimų. Dauguma miestelių, kur gyvena daugiau nei tūkstantis žmonių, neturi centralizuotos vandentiekio ir nuotekų sistemos. O ką kalbėti apie nedidelius kaimus.

„Nemokamais koncertais norime padovanoti nedidelių Lietuvos miestelių gyventojams gerų emocijų ir viltį, kad Lietuvos vyriausybė atkreips dėmesį į šalies regionus ir neleis kaimams išnykti“, - sako B. Wilkin-Judickienė ir I. Jarmolenka. Kartu su jais Nemunėlio Radviliškyje pasirodys ir reperis Julian Verdee.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)