Antrą kartą rengiamas klubinis festivalis „Blogos grupės gerai groja“ šį kartą į sceną pakvies po ilgesnės pertraukos naujam gyvenimo etapui prisikėlusį vilniečių pankroko kolektyvą „Turboreanimacija“, o jiems kompaniją palaikys dar vieni alternatyvinės muzikos senoliai „Spički“, bicepsus užsiauginęs „Sportas“ bei vienam vakarui iš „Flamingo“ į savo ankstyvąsias ištakas transformavęsi anykštėnai „Memoria“.

„Blogos grupės gerai groja“ – tai sentimentalus renginys, skirtas labiau tiems, kurie dar pamena sostinės klubo „Geležinis kablys“ laikus, „Pačių blogiausių grupių festivalio“ šėliones ir tikėjimą „manęs neįsprausit į rėmus“ idėja.

Beveik prieš dvidešimt metų gimusi legendinė pankroko grupė „Turboreanimacija“ į sceną sugrįžo po dešimties metų pertraukos. Savo formą nusprendę pasitikrinti keliuose pogrindiniuose sostinės klubuose, muzikantai liko pamaloninti, kad per tiek tylos metų publika jų nė kiek neprimiršo. Ruošdamiesi artėjančiam jubiliejui „Turboreanimacija“ savo jėgomis išleido rinktinį albumą „Punk Circus“, kuriame įamžino visą savo nueitą kelią – nuo alaus himnų iki politinių manifestų.

Pasirodymas festivalyje „Blogos grupės gerai groja“ kolektyvui taps vienu paskutiniu prieš ilgesnes kūrybines atostogas, per kurias „Turboreanimacija“ žada „pagimdyti“ naujus kūrinius.

Dar vieni „Geležinio kablio“ kartos atstovai, sostinės rusakalbių folk-punk grupė „Spički“ nepailsdami groja nuo 1992 metų. Per septyniolika metų trunkančią istoriją grupė išmaišė beveik visus Lietuvos ir artimojo užsienio alternatyvinius klubus bei festivalius ir pelnė linksmiausios grupės titulą. 

Tiesa, kartais specifinis „Spički“ humoras įklampindavo į sudėtingas situacijas – viename koncerte Rusijos didmiestyje sudainavę kūrinį „ja – ne ruskij“ („Aš – ne rusas“), muzikantai vos nebuvo nulinčiuoti įsiutusios publikos. Šiemet grupė išleido naują savo plokštelę „Poslednij“, kuri tapo nauju atskaitos tašku ilgametėje grupės biografijoje.

Kojas trypti priverčiantį disko ir pankroko lydinį grojantis „Sportas“ Lietuvos scenoje garsėja kaip „hitų mašina“. „Policija“, „Majoras“, „Andrius Mamontovas“, „Ūdra“ – tai tik maža dalis kūrinių, be kurių neįsivaizduojamas nė vienas smagesnis vakarėlis.

Vienas didžiausių festivalio „Blogos grupės gerai groja“ siurprizų – vienkartinis Lietuvos indie muzikos vilties „Flamingo“ sugrįžimas į pačią savo pradžią, kuomet Anykščiuose keturi jauni vaikinai susibūrė po dramatišką roką grojančios grupės „Memoria“ vėliava. Gotikiniais potėpiais nuspalvintas nuoširdžių periferijos jaunuolių rokas jiems padėjo staigiai tapti jaunimo numylėtiniais ir sparčiai artėti pripažinimo link.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės