„Zombiai“ – jau trečias singlas iš rugpjūčio pradžioje išleidžiamo albumo „ANTIS kaip KAnDIS“, rašoma pranešime spaudai. Šią plokštelę jau galima iš anksto užsisakyti internete, o naujausią savo leidinį muzikantai pristatys rugpjūtį – šventiniuose Algirdo Kaušpėdo 70-mečio koncertuose Vilniuje ir Palangoje.

Proginiuose koncertuose skambės ne tik singlais naujai išleisti „Zombiai“, „Pokštas“, „Kažkas atsitiko“, bet ir daugiau naujai atgimusių „Anties“ hitų.

Pasak Algirdo Kaušpėdo, „Zombiai“ yra viena vertybiškiausių „Anties“ dainų.

„Po beveik 40 metų po dainos sukūrimo, iš esmės, nedaug kas pasikeitė – žmonės tebekovoja su zombiais. Ukrainoje kovojame su išoriniais zombiais – totalitariniu Rusijos imperijos režimu, kuris zombina rusus ir pasaulį per zombadėžes. Bet baisiausi vidiniai zombiai, kurių dar pilna mumyse, kuriuos nesąmoningai ugdo ir palaiko visuomenė, šeima ir mes patys.“

Viktoras Diawara pasakoja, kad užaugo klausydamas „Anties“ muzikos, o „Zombiai“ buvo daina, kuri dažnai skambėdavo Vasario 16-osios gimnazijoje, Vokietijoje, kur jis mokėsi.

„Man didelė garbė prisidėti atnaujinant „Anties“ skambesį ir proginiu albumu paminint Algirdo jubiliejų. Manau, kad situacija Ukrainoje parodo, kad „Anties“ dainos tebėra aktualios – zombiai, deja, niekur nedingo“, – sako Viktoras Diawara.

KAnDIs | Zombiai:

Prieš beveik 40 metų suskambėjęs kūrinys „Zombiai“ išlieka vienu populiariausių „Anties“ hitų. Dainos žodžiai, su aiškia politine potekste, tapo artimi permainas jautusiems Lietuvos gyventojams. Praėjusią savaitę nauja „Zombių“ versija nuskambėjo Vilniaus Lukiškių aikštėje vykusiame Ukrainos palaikymo renginyje, kuriame dalyvavo ir kalbą sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Režisieriaus Lauryno Valkiūno sukurtas vaizdo klipas rodo, kaip neretai mus zombina artimi žmonės, nerenovuoti sovietinių daugiabučių kvartalai, skurdas ir neviltis“, – klipą pristato grupių „Antis“ ir „KAnDIs“ vokalistas Algirdas Kaušpėdas.

„Ne visi išlaiko žmogiškąjį egzaminą – netapti zombiu, atsisakyti agresijos, smurto, neapykantos – pasirinkti šviesą ir meilę. Ar pavyks mažajam berniukui, vaizdo klipo herojui? Klausimas lieka atviras...“

„Zombiai“ – trečiasis „KAnDIes“ singlas iš netrukus pasirodysiančio grupės albumo „ANTIS kaip KAnDIS“. Nuo šiandien naujas singlas taip pat pasiekiamas visose muzikos platformose. Ruošdamiesi būsimiems koncertams, grupės nariai Algirdas Kaušpėdas ir Viktoras Diawara naujai interpretavo pluoštą populiariausių „Anties“ kūrinių, kurie sugulė į naują plokštelę. Šio albumo išleidimą dalinai parėmė asociacija LATGA.

Oficiali naujo albumo išleidimo data – rugpjūčio 4 diena, tačiau jau galima iš anksto užsisakyti šį įrašą. Pristatydama savo naująjį albumą „KAnDIs“ kviečia į išskirtinius albumo pristatymo koncertus, kuriuose bus minimas ir Algirdo Kaušpėdo jubiliejus – rugpjūčio 10 dieną Vilniuje, „Vasaros terasoje“, ir rugpjūčio 15 dieną Palangos koncertų salėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją