Šį penktadienio rytą Vilniuje ir Berlyne pristatomame muzikiniame klipe „I Wonder“ atlikėjas A. Chošnau vaikštinėja jau pamiltomis Berlyno gatvėmis.

„Tai antras videoklipas, kurį filmuojame čia. Berlyne šiuo metu gyvena Markas Reederis, mūsų kūrybinė komanda ir jauna britų režisierė Emily Jade Hagan, kurios darbą čia ir matote“, – pranešime spaudai atskleidžia A. Chošnau.

Muzikinė žinutė pasaulio diktatoriams, demagogams ir engėjams

Kūrinys „I Wonder“ – tai daina iš antrojo tarptautinio albumo „Life Everywhere“. Nors dainoje skamba žodžiai apie meilę, tekstas gimė iš absoliutaus jos trūkumo... Meilės trūkumo tų žmonių širdyse, kurie turi galią valdyti pasaulį, tačiau renkasi jį dažyti tamsiomis ir pačiomis tamsiausiomis spalvomis.

„Atrodo, kad šiuolaikinis pasaulis tampa nebekontroliuojamas, o mes nuolat noriai perduodame valdžią vis labiau narciziškiems politikams, kurie rūpinasi tik savo rato interesais“, – mano A. Chošnau.

Nauju kūriniu atlikėjai kviečia nors trumpam pagalvoti apie įsivaizduojamą utopinę ateitį, kurioje visiems galingiausiems vadovams iš tiesų rūpi žmonių gerovė. „Užuot švaistę milijonus tuštybės projektams ar eikvoję milijardus karui, visą kūrybiškumą ir pinigus galėtume skirti tam, kad mūsų pasaulis taptų harmoninga ir laimingesne vieta gyventi. Gyvenimas taptų absoliučiai kitoks, šviesesnis“ – teigia Markas Reederis.

Ką reiškia patirti karą pačiam?

Ką reiškia karas, skausmas ir žiaurumas, Alanas tikrai žino – visa tai giliai įsirėžę jo šeimos atmintyje ir patyrimuose.

“Per Irako karą su Iranu buvo sušaudyti mano pusbroliai iš tėvo pusės, nes jie, kaip studentai, viešai protestavo prieš karo veiksmus. 2003 metais, Iraką užpuolus Jungtinėms Amerikos Valstijoms, visa mano šeima buvo priversta trauktis į kitą šalį – Jordaniją. Mano tėvas prarado statybų vystymo verslą Bagdade, o dėl nuolatių karinių veiksmų neteko ir daug nekilnojamojo turto. Vistik skausmingiausiai nukentėjo mano sesuo Greta. Jos vyras Hasanas buvo pagrobtas teroristų, reikalauta piniginės išpirkos, tačiau net ją sumkėjus šeima rado jį nužudytą nelaisvėje. Tai didelė tragedijai mums visiems, o ypatingai Gretos vaikams, kurie niekada nebegrįš gyventi į gimtajį Iraką“, – liūdnai prisimena muzikos kūrėjas.

Alanas taip pat pats prisimena, kad kasdieninis gyvenimas Bagdade buvo sutrikdytas: mieste nuolat atjunginėdavo elektrą, dažnai trūkdavo dujų, galiojo komendanto valanda, miestas dažnai bombarduojamas, skildavo langai, girdėdavosi nežmonišas triukšmas.

„Karas yra siaubinga ir žiauru – niekaip neįmanoma jo toleruoti ar prisitaikyti. Normalus gyvenimas tampa neįmanomas. Tai yra maksimali žmogiškosios neapykantos koncentracija, todėl naują dainą paskyrėme visiems savanaudiškiems, valdžios trokštantiems žmonėms, diktatoriams, demagogams, tironams ir engėjams. Norime per savo muziką priminti, kad būtina skleisti meilę, o ne neapykantą”– sako A. Chošnau.

Alano planuose – dideli koncertai ir nauja lietuviška muzika

Kūrinys ir muzikinis klipas „I Wonder“ – ne vienintelė muzikinė naujiena iš Alano Chošnau komandos.

Žinomas atlikėjas atskleidžia, kad jau įrašinėja ir naują lietuvišką albumą, kurio viena dainų pasirodys visiškai netrukus. Be to, šią vasarą Alanas Chošnau pradės įspūdingu soliniu koncertu su žinomiausių dainų repertuaru “Geriausios dainos” - jau birželio 2-ąją, Palangos koncertų salėje.

Atlikėjas visus savo gerbėjus ir lietuviškos muzikos mylėtojus nuoširdžiai kviečia pasitikti vasarą kartu - atidaryti saulėtą vasaros sezoną Palangoje ir atvykti į įsimintiną bei ilgai lauktą koncertą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės