aA
Pirmąją Kalėdų dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje populiariosios elektroninės muzikos gerbėjus subūręs grandiozinis „Radistai DJ‘s & Friends Arena Show“ pažymėtas smurto gaidomis. Arenos prieigose išgėrę asmenys tiesiog spirgėjo iš agresijos, o panižusius kumščius kasė talžydami vienas kitą.
Agresijos protrūkis Radistų šou metu / Foto: Kas vyksta Kaune

„Kas vyksta Kaune“ pasiekė informacija apie antradienio vakarą ir trečiadienio naktį „Žalgirio“ arenos prieigas krėtusius neramumus. Kauniečiai tvirtino, kad publika tiesiog siautėjo – čia kilo susirėmimai, esą sukiojosi įkaušę asmenys, taip pat ir nepilnamečiai.

Agresyviausius jaunuolius teko tramdyti policijai, ne vienas žmogus atsidūrė areštinėje, darbo turėjo ir greitosios pagalbos medikai. Skaitytojų teigimu, šou dėl kilusių konfliktų netgi buvo nutrauktas anksčiau.

Areštinėje – penki žmonės

Kaip galima spręsti iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) budėtojo portalui „Kas vyksta Kaune“ pateiktos informacijos, agresija prie „Žalgirio“ arenos antradienio vakarą liejosi kone be perstojo, apie čia verdančias muštynes policija gavo penkis pranešimus. Tiek kartų pareigūnai važiavo į iškvietimus arenos adresu, būtent ten vykusio renginio metu.

Pirmasis pranešimas gautas 22.11 val., paskutinis – 2.02 val., jau sekmadienio naktį. Intensyviausiai kumščiais švaistytasi po 1 val. – tuo metu arti vienas kito laiko strėlėje susitelkę keli pranešimai, tad galima manyti, kad iš arenos prieigų pareigūnai praktiškai nebuvo atsitraukę.

Dėl Nemuno saloje vykusių peštynių, Kauno apskrities VPK duomenimis, sulaikyti penki asmenys – jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Visi sulaikytieji pilnamečiai, jų amžius – apie 20 metų. Penkiems asmenims, kuriuos keliant sumaištį pričiupo pareigūnai, nustatytas lengvas, iki 1,5 prom., girtumas.

Per Radistų šou, kaip nurodė budėtojas, sumuštas vienas žmogus – jam prireikė medikų pagalbos, policija dėl šio įvykio organizuoja tyrimą. Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) pamainos vyresnioji gydytoja nedaugžodžiavo: „Asmenys susimušė ir viskas.“ Ji „Kas vyksta Kaune“ patvirtino, kad vyras išvežtas į ligoninę, kiti išsilakstė. Daugiau iškvietimų į „Žalgirio“ areną medikai negavo, tik dėl vienų muštynių.

Gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas

Anot Kauno apskrities VPK budinčio pareigūno, policijos tyrimo eigoje įvertinus aplinkybes, dėl asmens sumušimo gali būti pradėtas ir ikiteisminis tyrimas, tačiau kol kas šios pakopos procesas nepasiekęs. Medžiagos surinkta apie 50 lapų – neaišku, ar kurie nors iš sulaikytųjų kalti būtent dėl to konflikto, po kurio vyras atsidūrė ligoninėje.

„Gali būti, kad jie tarpusavyje mušėsi, įmanomi kiti variantai“, – kalbėjo pašnekovas. Ar įvykiai susiję, ar jaunimo konfliktai ir muštynės kilo ryšio neturinčiose atskirose grupelėse, iš kurių policijai įkliuvo po vieną mušeiką, šiuo metu neaišku.

Taip pat negalima teigti, kad pratrūkus agresija apskritai sužalotas vienas žmogus. Tik dėl to atvejo, kai vyrukas išgabentas į gydymo įstaigą, pradėtas policijos tyrimas. Jeigu niekas daugiau nepareiškia pretenzijų, kaip buvo šiuo atveju, sako, kad patys nukrito, nevertinama, kad jie sužeisti.

Sumaištį kėlė apsvaigę asmenys

„Radistai DJ‘s & Friends Arena Show“ organizavusios bendrovės „Live Nation Lietuva“ vadovas Aleksandras Karablikovas „Kas vyksta Kaune“ paneigė informaciją, kad renginys dėl muštynių buvo nutrauktas anksčiau – jo tvirtinimu, šou baigėsi kaip suplanuota.

„Iš apsaugos darbuotojų girdėjau, kad tarp lankytojų kilo gana daug konfliktinių situacijų, bet apsaugos veiksmai buvo aukšto lygio ir tas situacijas pavyko išspręsti“, – sakė A. Karablikovas, pridūręs, kad paties renginio metu viduje susirėmimų jei ir kilo, jų buvo nedaug – smarkiausiai veiksmas sukosi „Žalgirio“ arenos prieigose.

„Kažkas, norėjęs patekti į šou, nepateko. Apsauga kontroliavo, kad neįeitų apsvaigę asmenys. Matyt, dėl būklės neįleisti asmenys natūraliai kažkaip reagavo į tokį sprendimą. Išgėrusių asmenų neįleidžiame į jokius renginius, nepriklausomai nuo to, kokio jis stiliaus“, – galimas įtampos priežastis komentavo „Live Nation Lietuva“ vadovas.

Jis patikslino, kad Radistų šou laisvai šėlti galėjo 18 metų ir vyresni kauniečiai, nepilnamečiai į šį renginį buvo įleidžiami tik su lydinčiais asmenimis. Tokiu atveju tiek nepilnametis, tiek jį lydintis žmogus turi patvirtinti savo tapatybę, o pastarasis taip pat užpildo specialią paraišką, kad atsako už nepilnametį.

Beje, kaip antradienio vakarą rašė portalas 15min.lt, ši aplinkybė apsunkino patekimą į renginį – ne vienas vietą eilėje užėmęs nepilnametis esą tik priėjęs prie patikros vartų sužinodavo, kad nepateks vidun be minėtos paraiškos. Nors oficialiai šou turėjo prasidėti 21 val., startas duotas apie 21.50 val., o kai kurie atvykusieji anksčiau net dvi valandas laukė, kol bus įleisti.

Visgi, A. Karablikovo manymu, renginys, į kurį susirinko virš 5 tūkst. žmonių praėjo sklandžiai ir buvo pavykęs: „Mano akimis, tai vienas geriausių Radistų arenos šou, esame labai laimingi, kad dirbame su šia nuostabia jauna komanda.“

Kalėdų naktis buvo gana rami

Pasak Kauno apskrities VPK budėtojo, apskritai praėjusią naktį pasistumdymų būta ir kitose Kauno centro vietose, tačiau nieko itin rimto – įsikišus policijai, aistros greitai buvo nuramintos.

Apie kitų konfliktų metu sužalotus asmenis nepraneša ir Kauno GMPS, tokių susirėmimų, po kurių greitajai pagalbai būtų tekę vežti žmones į gydymo įstaigą, vakar nebuvo.

Daugiau Kauno naujienų rasite: kaunas.kasvyksta.lt

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Žmogus ir jo violončelė – sėkmės istorija

20 m. Edis Adamsas žino, kas yra gyvenimas gatvėje, alkis, skurdas ir prievarta. Laimė, muzika...

Festivalis „Granatos Live“ pristato hiphopo scenos atlikėjus (3)

Jau ne pirmus metus Lietuvos liaudies buities muziejuje vykstantis muzikos festivalis „ Granatos...

„Vasaros terasa“ atvėrė vartus 14-tą kartą: susirinkusius džiugino Beatrich

Kalendorinei vasarai dar neprasidėjus, ketvirtadienio vakarą įvyko Vilniaus vasaros simboliu...

Po 12 metų su nauju albumu grįžę „The Cinematic Orchestra“ surengė vienintelį koncertą Baltijos šalyse (4)

Sunku buvo išmatuoti melomanų džiaugsmą išgirdus, kad gegužę į Vilnių atvyksta legendiniai...

Festivalis „Sveika, Neringa!“ šiemet išsikrausto iš Nidos (3)

Birželio 7-9 dienomis vasaros sezono atidarymą Neringoje skelbs didžiausias nemokamas sporto ir...

Top naujienos

Didžiųjų korporacijų siaubu vadinama eurokomisarė turi žinutę Lietuvai: tai bus aiški misija jums specialiai DELFI iš Briuselio (39)

Gegužės 15-ąją Briuselyje vyko debatai dėl būsimojo Europos Komisijos prezidento pareigų....

Pasiimkite 10 eurų ir keliaukite į Ukrainos kaimo turgų: galėsite nupirkti viską (14)

Nedideliame Ukrainos kaime Medenyči, prie Lvovo – pirmadienis yra turgaus diena. Čia suvažiuoja...

Po ilgai laukto Madonnos pasirodymo – nusivylimo banga feisbuke: ji nepatektų net į finalą (69)

Jokia paslaptis, kad dalis „Eurovizijos“ finalo žiūrovų su nekantrumu laukė ne tik dainų...

Lietuvos balsai „Eurovizijoje“ pasiskirstė nevieningai: komisijos nuomonė stipriai prasilenkė su žiūrovų (296)

Kaip ir kasmet praūžus didžiajai „ Eurovizijai “ Europa pradeda skaičiuoti balus. Lietuva...

„Eurovizijos“ eteryje – Islandijos atstovų akibrokštas: lemiamą akimirką pasiuntė politinę žinutę (84)

Islandijos atstovai „Eurovizijos“ dainų konkurse pasinaudojo viešumu, norėdami išreikšti...

Jauna vilniečių pora gyvenimą mieste išmainė į kaimą: daug kas prastai į mus žiūrėjo ir juokėsi išgyventi galima ir už 100 eurų per mėnesį (175)

Jauna vilniečių pora prieš beveik metus pabėgo iš miesto šurmulio ir vidinę ramybę atrado...

Mokslininkai išsiaiškino, kokie pavojai slypi vėlyvame nėštume: išvada nustebino juos pačius

Mokslo ir medicinos pasiekimai sulig kiekvienais metais moterų gimdymo amžių stumia tolyn ir tolyn....

Ruso vairuotojo dukra griebėsi stulbinamų triukų Niujorko turtingiausiems apmauti: nesigailiu (168)

Prisiekusieji nusprendė, kad Anna Sorokin kalta – ji apgaule išviliojo iš viešbučių,...

Ženklai, kad vyras jus vis dar myli

Laikui bėgant visos santuokos keičiasi ir pirminė kibirkštėlė virsta maloniu patogumu. Vis...

Šių metų „Eurovizijos“ nugalėtojas Duncanas Laurence – apie seksualinę orientaciją, svarbią žinutę ir svajones (720)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tel Avive (Izraelis) „Eurovizijos“ estafetė perduota...