Kremai, serumai, tonizuojantys masažai ir lazerio procedūros – priemonės kuriomis drąsiai naudojasi šiuolaikinės moterys kovodamos su laiku. Iš tiesų, didžiausia naujovė odos atjauninimo srityje – lazeris gali padėti išspręsti daugelį odos defektų. Tačiau moterims, norinčioms atsikratyti kur kas ryškesnių raukšlelių, gali prireikti kombinuoto gydymo - botulino toksino injekcijų.

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojos Jelenos Romanovos–Paškevič, apie populiariausią pasaulyje botulino toksino estetinę procedūrą sklando bene daugiausiai mitų ir legendų.

Gydytojos nuomone, moterims būtina žinoti pagrindinius faktus. „Botulino toksinas yra medicininis preparatas, vaistas, kuris susilpnina raumenį arba jį laikinai sustabdo. Tai yra sustabdo raumens susitraukimą, raumens darbą, dėl ko susidaro odos susiraukšlėjimas“, – pažymi specialistė.

Gydytoja patvirtina šio preparato lėtinį poveikį. „Pacientai dažniausiai bijo, kad jis pakliūna į centrinę kraujotaką, galiu nuramint, kad tikrai ne. Jo poveikis prasideda ne tą pačią dieną, tai visada pabrėžiame pacientams“, - teigia Jelena Romanova–Paškevič.

Pasak specialistės, botulino toksino injekcijomis gali būti gydomos: kaktos skersinės, kaktos vertikalios arba kitaip pykčio raukšlės, juoko raukšlės, putlinamos lūpos. Rezultatas išsilaiko maždaug 4-6 mėnesius.

Šio sekmadienio LNK laida „Mes pačios“ nesikuklindama klausinės specialistų pačių aštriausių ir nepatogiausių klausimų apie botulino toksino injekcijas. Laidos kūrėjai domėsis, ar priprantama prie šio preparato, kokio amžiaus asmenys gali procedūras atlikti, ir ieškos atsakymų į visoms damoms rūpimus klausimus.

LNK stopkadras