Vasario 16 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodysianti nauja režisieriaus J. Krisiūno komedija „Draugų lažybos“ pasakoja vyriškos draugystės istoriją. Mokyklos draugai Karolis (M. Stonkus), Šampūnas (Justinas Jankevičius), Tankas (Andrius Žiurauskas) ir Princas (Valentinas Krulikovskis) užsiknisę savo gyvenimuose nusprendžia susilažinti. Lažybų objektas – ne kokia smulkmena, o gyvenimo patirtys. Dalykai, kuriuos kartais norime, bet nedrįstame padaryti.

Prieš pasirodant filmui aktoriai neišvengia klausimo, ar jie kada dalyvauja lažybose, bet M. Stonkus prieštarauja: „Realus gyvenimas yra visiškai nesusijęs su tuo, kas būna filmuose, visai nenoriu, kad žiūrovai prisigraibytų atspindžių jau vien pažiūrėję filmo anonsą. Viskas kur kas paprasčiau – gavome scenarijų, režisierius davė užduotį įgyvendinti sumanymą aktoriams. Mes, aktoriai, esame profesionalai, taigi, emocijas tiesiog padedame į šoną ir kuriame vaidmenį.“

M. Stonkaus ir J. Jankevičiaus personažai, draugai komedijoje susimušė, žinoma, dėl moters. Negana to, toji moteris – M. Stonkaus sužadėtinė, o filme – žmona Gelminė Glemžaitė.

„Gelminei tai ne pirmasis bučinys scenoje, bučiniai taip pat yra aktoriaus darbo specifika, – sako Mantas. – Klausiate, kaip aš jaučiuosi? O kaip jaučiasi santechniko žmona, matydama, kaip jis taiso kriauklę svetimuose namuose? Na, tvarko jis tą kriauklę pasilenkęs ir tvarko. Aktoriaus profesija iš mūsų reikalauja apsimetinėti kitais žmonėmis, įsijausti į jų gyvenimus ir padaryti tai kaip tik įmanoma įtikinamiau. Kartais iš mūsų reikalaujama bučinių, kartais – nuogumo. Mes tą ir darome iki akimirkos, kol išjungiamos filmavimo kameros.“

Mantas išduoda, kad egzistuoja įvairios aktorystės technikos, kurių aktoriai mokosi. Bučiuotis – taip pat.

„Visai nesunku, jei partneris gražus, dantis išsivalęs, burna kvepia, bet kažin kaip būtų, jei tektų įvykdyti režisieriaus užgaidą pasibučiuoti su valkata. Nors irgi... Ko žmonės dėl meno nepadaro!“

Klestintį, tačiau nelaimingą ir šeimos krizę išgyvenantį verslininką komedijoje suvaidinęs M. Stonkus pasakoja „Draugų lažybų“ aikštelėje puikiai praleidęs laiką. Aktorius nė karto nepatyręs jausmo, kad filmuotis nuobodu, nesinori, neįdomu. Mantas džiaugsmingai prisimena filmavimo komandą, kurioje dirbo didžiausi profesionalai, – nuo lokacijų ir aktorių parinkėjų, puikios filmo operatorės Lauros Aliukonytės, būrio bičiulių kolegų iki filmo režisieriaus J. Krisiūno, kuris atidžiai įsiklausė į patarimus, leido improvizuoti. „Mes tikrai smaginomės, tikiuosi, kad šitas smagumas persiduos kino ekrane“, – sako aktorius.

Komedija „Draugų lažybos“ Lietuvos kino teatruose – nuo vasario 16 dienos. Režisierius J. Krisiūnas, vaidina M. Stonkus, J. Jankevičius, A. Žiurauskas, V. Krulikovskis, G. Glemžaitė, Nijolė Narmontaitė, Milda Noreikaitė, Vytautas Kaniušonis, Aldona Vilutytė, Indrė Jaraitė.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją