Žvelgiant į kino teatrų repertuarą, šiemet žiūrimiausių filmų penketuke trys lietuviški filmai: „Tarp mūsų berniukų“ (rež. Kęstutis Gudavičius), „Gautas iškvietimas“ (rež. Tadas Vidmantas) ir „Patriotai“ (rež. Alvydas Šlepikas).

Šių filmų pajamos siekia per 2 mln. eurų. Lietuviški filmai pirmojo ketvirčio penketuke nėra naujiena, 2015 metais jame buvo įtraukti du lietuviški kino darbai: „Nepatyręs“ (rež. Julius Paulikas) ir „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ (rež. Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius).

Vertinant pajamų statistiką, šiemet už lietuviškus filmus gautos pajamos yra 2 059 307 eurai ir tai yra 32 proc. daugiau nei 2015 metais nepaisant to, kad pernai repertuare buvo trimis filmais daugiau.

Iš viso šiemet įvyko 56 užsienio filmų premjeros ir tai sudaro 57 proc. pirmojo ketvirčio Lietuvos kino teatrų repertuaro. Nors pastaraisiais metais buvo jaučiamas europietiško kino pakilimas, šiemet amerikietiškų filmų populiarumas kyla – 53 proc. premjerų sudaro amerikiečių gamybos filmai, o žiūrimiausiųjų penkiasdešimtuke jų dalis kyla iki 66 proc.

Lietuvos kino centro svetainėje teikiamos susistemintos kino statistikos ataskaitos. Suvestinėse fiksuojami savaitiniai, mėnesiniai, pusmetiniai ir metiniai filmų lankomumo rodikliai, už bilietus gaunamos pajamos, kino platintojų pasiskirstymas Lietuvos rinkoje, taip pat filmų pasiskirstymas pagal šalį gamintoją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės