„Kakė Makė: mano filmas“ žiūrovai išgirs 8 dainas. Net šešias iš jų sukūrė Lietuvos muzikos pasaulyje gerai žinomas, su Jazzu, Giedre Kilčiauskiene, Vidu Bareikiu, Marijonu Mikutavičiumi, grupe „G&G Sindikatas“ dirbęs kompozitorius, prodiuseris ir garso režisierius Faustas Venckus. Dainų vokalo partijas įrašė Paulė Konstancija Giniotaitė, Leonas Milius, Rokas Petrauskas ir Evelina Beivydaitė, rašoma pranešime spaudai.

Nors dainas kino filmui kuria pirmą kartą, F. Venckus su Kake Make jau turėjęs reikalų – kompozitorius dainas kūrė dviem jos spektakliams. Prisijungęs prie filmo kūrėjų komandos, F. Venckus sako norėjęs vaikams perduoti svarbiausią žinią – gyvenime gali pasiekti visko, ko tik nori. „Kiekvienas iš mūsų esame savo gyvenimo režisieriai, – neabejoja jis, – jei norime, galime susikurti komediją, jei norime – dramą arba kvapą gniaužiantį nuotykių filmą. Viskas mūsų rankose, reikia tik nebijoti, priimti save ir visada turėti petį, į kurį gali atsiremti.“

Pedagogo išsilavinimą turintis kūrėjas teigia, kad jam itin svarbu, jog vaikai suprastų dainose perduodamas pozityvias žinutes, kad kūriniai juos švelniai pamokytų, nukreiptų teisingu keliu. „Su vaikais kalbėtis paprasčiau nei su suaugusiaisiais, – įsitikinęs dainų autorius. – Suaugusieji dažnai nebemoka klausytis, daug svarbių dalykų praleidžia pro ausis, o vaikai aiškiai ir paprastai priima, kai jiems sakai – džiaukis, būk laimingas, draugauk, žaisk, bendrauk.“

Dainos „Mano filmas“ klausykite čia:

Gavęs filmo kadrus, savo studijoje Faustas pirmiausia dainoms parašė muziką, paskui buvo sukurti tekstai. „Kai kuri dainas spektakliui, turi sukurti emociją, filme emocija jau sukurta, reikia ją pastiprinti. Vaizdas čia veikia tekstą, įsijungi tylą ir klausai, kas iš viso to išeis, – pasakoja jis apie kūrybos procesą studijoje ir priduria, kad muzika kine sukuria magiją. – Pamėgink nutildyti garsą siaubo filme, suprasi, kad jokio siaubo jame nebėra.“

Filmo garsas – ne tik smagios dainos. Kakės Makės filme pilna muzikos ir įvairiausių garsų, kuriuos į bendrą visumą sujungė Lietuvoje gyvenantis kompozitorius, meksikietis Manuelis Velázquezas. Jo laukė nemažas iššūkis ne tik sukurti originalią filmo muziką, nuotaiką, burbulų garsą, girgždančias grindis, sujungti specialiai filmui parašytą orkestrinę muziką su gerai žinomais Kakės Makės hitais, kuriuos sukūrė Stano ir „Hitų kepykla“, bet ir pagauti emocijas bei jausmus.

Faustas Venckus

Vaikai ir Kakės Makės filmo žiūrovai nuspręs, ar daina „Mano filmas“ taps hitu. „Tikiuosi, kad ji patiks vaikams, man svarbu, kad jie klausytų ir mėgautųsi“, – šiek tiek nerimaudamas dainos, o ir filmo premjeros laukia dainų autorius F. Venckus.

Pilnametražis animacinis filmas „Kakė Makė: mano filmas“ pagal rašytojos Linos Žutautės knygas – nuo balandžio 21 dienos visuose Lietuvos kino teatruose. Filmą įgarsino Elena Katkutė, Giedrius Savickas, Ineta Stasiulytė, Džiugas Siaurusaitis, Vaidas Valiukevičius ir kiti. Filmo režisierius – Meinardas Valkevičius, scenarijaus autoriai – Monika Juzonytė ir Laurynas Kaminskas, dailininkė Gabija Visockaitė.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės