Kaip Eltai sakė viena iš būsimo filmo prodiuserių Lineta Žukauskienė, didžioji vaidybinės dokumentinės televizijos dramos dalis bus filmuojama Lietuvoje - A. Puškino muziejuje Markučiuose, Verkių rūmuose, Vilniaus gatvėse ir geležinkelio stotyje, Lietuvos kino studijos paviljonuose, o Kaune planuojama filmuoti panoraminius miesto vaizdus.

40 narių kūrybinė grupė jau lankėsi C. Sugiharos namuose Kaune, Vilniaus sakurų alėjoje ir kitose su diplomatu susijusiose vietose. Filmavimo darbus Vilniuje numatoma pradėti liepos 21 dieną, o užbaigti - rugpjūčio 6-ąją.

"Iš pradžių japonai norėjo filmuoti tik autentiškus eksterjerus, kokių negalėtų rasti Japonijoje, tačiau režisieriui taip patiko Lietuva, kad nuspręsta čia nufilmuoti beveik visas filmo scenas, net ir su japoniškų interjerų dekoracijomis", - sakė L. Žukauskienė.

1939-1940 metais reziduodamas Kaune C. Sugihara (1900-1986), rizikuodamas savo tolesne diplomatine karjera ir gyvybe, padėjo Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydams, išduodamas jiems per 6 tūkstančius tranzitinių vizų, kurių dėka jie galėjo išsigelbėti - per tuometinę Sovietų Sąjungą patekti į Japoniją ir taip išvengti holokausto.

"Aš negalėjau leisti numirti žmonėms, kurie pas mane atėjo su mirties šešėliu veide. Kad ir kokia bausmė manęs lauktų, aš klausiau tik sąžinės balso", - jau gyvenimo pabaigoje sakė C. Sugihara.

Vėliau japonų diplomatas pats turėjo atlaikyti likimo smūgius. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje diplomatas buvo kalinamas karo belaisvių stovykloje Rumunijoje, o po karo buvo atleistas iš visų pareigų Japonijos užsienio reikalų ministerijoje. 1968 metais vienas iš diplomato išgelbėtų žmonių surado C. Sugiharą, kuris vėliau lankėsi Izraelyje kaip Garbės svečias. 1985 m. C. Sugiharai buvo suteiktas Pasaulio tautų teisuolio vardas. Jau po diplomato mirties jo gimtajame mieste Japonijoje buvo atidengtas memorialas.

C. Sugiharos atminimas deramai pagerbtas ir Lietuvoje - 1991 metais Vilniuje jo vardu buvo pavadinta gatvė ir atidengtas memorialinis paminklas, minint diplomato gimimo šimtmetį pasodinta japoninių vyšnaičių alėja, o Kaune, kur veikia memorialiniai C. Sugiharos namai, 1999 m. buvo įsteigtas "C. Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę".

"Naujasis filmas bus grindžiamas tikrais istoriniais faktais, tačiau jis bus su vaidybiniais elementais, o režisieriui leista sukurti savo matymą", - sakė filmo prodiuserė.

Maždaug valandos trukmės biografiniame filme C. Sugiharą ir jo žmoną Jukiko vaidins garsūs japonų aktoriai. Filme taip pat vaidins apie dešimt lietuvių aktorių, kurių pavardžių prodiuserė dar nenorėjo skelbti, kol su jais nepasirašytos sutartys. Kai kurie iš jų vaidins žydus, po karo ieškojusius savo gelbėtojo, ir vyks filmuotis į Japoniją.

Filme bus panaudoti ir archyviniai kadrai, kuriuose užfiksuota Antrojo pasaulinio karo pradžia, taip pat vaizdai iš Mandžiūrijos, kur prieš atvykdamas į Europą dirbo C. Sugihara.

Pasak L. Žukauskienės, Lietuvos žiūrovai naująjį televizijos filmą pamatys tuo atveju, jeigu šia juosta susidomės kuri nors mūsų šalies televizija.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją