Ne taip jau seniai Lietuvoje pradėtas linksniuoti Jungtinių Arabų Emyratų pavadinimas kasmet pritraukia vis daugiau europiečių iš Rytų, vedamų minčių apie prabangą ir gerą gyvenimą arabų šalyje, kur gatvės klotos marmurinėmis plytelėmis, o pastatai puošti auksu. Neturtingų šalių merginos čia atvyksta viliojamos istorijų apie turtuolius šeichus, santuoką ir laimingą gyvenimą nesukant sau galvos. Na, bet pasakos lieka pasakomis, o realybė pasirodo esanti visai kitokia.
Turtingo Dubajaus jaunimo gyvenimo akimirkos
© DELFI montažas

Europietei ar kitos tautybės merginai tapti pirmąja ir vienintele šeicho žmona praktiškai neįmanoma. Tiesa, teisiškai tai yra įmanoma, bet gauti sutikimą iš tėvų ir kitų šeimos narių – tikimybė menka. Įsivaizduokite net ir ne šeicho šeimą, bet vidutinę turtingą giminę JAE – šeima šioje šalyje yra aukščiau visko, o tai reiškia, kad jokia atvykėlė nebus priimta į ją, jeigu neturės „vietinio kraujo“, geros reputacijos ir pinigų.

Dauguma vyrų veda tos pačios giminės moteris (pusbroliai – pusseseres), kad tik pinigai „nenutekėtų“ iš jų giminės, ką jau bekalbėti apie pinigų iškeliavimą į kitą šalį… Nebent tai susiję su verslu. Konservatyvios šeimos tėvai, broliai ar seserys niekada nepritartų santuokai su kitataute moterimi, todėl geriausiu atveju gali pasisekti tapti antrąja ar trečiąja žmona, gyvenančia šešėlyje.

Pramogos ir lengvi pinigai

Be abejo, yra ir kita istorijos pusė. Nepamanykite, kad turtingi vietiniai vyrai ištikimai leidžia pinigus vien tik lepindami savo vietinių moterų užgaidas. Anaiptol.

Emyratų vyrai ypač mėgsta pasijausti „mačo“ ir šios šalies šeimininkais bendraudami su kitatautėmis merginomis, ieškančiomis lengvų pinigų. Vietiniai vyrai itin mielai linksminasi, leidžia pinigus, perka prabangius daiktus, vedasi į prabangias vietas ir vežioja geriausiais automobiliais išvaizdžias ir to norinčias merginas, bet jie niekada nežiūrės į tai kaip į rimtą ateitį. Tai yra tik pramoga, prilygstanti bet kokiai kitai brangiai pramogai.

O ką apie tai mano vietinės Emyratų moterys? Čia tikroji nuomonė į viešumą niekada neiškils.

Reputacija šioje šalyje yra aukščiau visko: kas vyksta šeimos rate, už uždarų durų, tas ir lieka už jų. Viešumoje vietinės Emyratų moterys niekada neapkalbės, bus išdidžios ir viskuo patenkintos. Tai atsispindi jų eisenoje, laikysenoje, nedengiamose stiliaus detalėse, aksesuaruose. Net jeigu moteris dengia absoliučiai viską, iš akių su tobulu makiažu žvilgsnio kita moteris gali būti nuginkluota akimirksniu.

Ne dirbti, o gražintis

Dauguma vietinių Emyratų moterų ir merginų nedirba. Netekėjusias moteris išlaiko tėvas ir broliai, o ištekėjusias – jų vyrai. Netgi skyrybų atveju valdžia suteikia gyvenamąją vietą, o buvęs vyras toliau išlaiko moterį. Todėl savaime suprantama, kad vietinės arabės turi marias laiko, kurį skiria savo grožiui puoselėti. Grožio salonai, įvairios estetinės procedūros, prekybos centrai – tai dalis dienos užsiėmimų. Moterys čia ypač skiria dėmesio ne tik savo išvaizdai, bet tam, kaip kvepia.

Namuose atliekami kvėpinimosi ritualai kartais gali užtrukti iki kelių valandų. Kambarys specialiai smilkomas rytietiškais prabangiais kvapais, kad rūbai, oda ir plaukai įsigertų šio kvapo. Dažniausiai po tokios procedūros kvėpinamasi mažiausiai dviem skirtingų rūšių kvepalais. Ir iš tiesų, prasilenkiant su arabėmis, puoselėjančiomis savo grožį, gali pajausti kvapų šleifą, sklindantį nuo plazdančios abajos*.
Nuo seno įprasta, kad abaja – tik juodos spalvos, reiškiančios konservatyvumą, taip neišsiskiriant iš minios ir neatkreipiant į save dėmesio. Šiais laikais, moterys atviresnės naujovėms, renkasi stilingas įvairių spalvų abajas. „Dolce & Gabbana“ abajos čia – vienos populiariausių.

Dėmesys – prabangiems aksesuarams

Moterys Emyratuose didžiausią dėmesį skiria prabangioms, naujausių kolekcijų rankinėms, avalynei ir aksesuarams – trys labiausiai matomos įvaizdžio detalės, leidžiančios įrodyti stiliaus pojūtį ir intriguojantys klausimu: ar jie dera su apranga, slypinčia po abaja?..

Labiau atviro požiūrio merginų ir moterų abajos dažniausiai būna pusiau praviros, taigi užuomina, ką ji vilki, gali būti lengvai pastebima joms elegantiškai žingsniuojant. Galiu teigti, kad moterys tikrai mėgaujasi šia intriga. Kiek man teko matyti moterų, nusivilkusių abajas, po jomis dažniausiai slypi kasdieniškas stilius. „Zara“, „Mango“, „Massimo Dutti“ ir kiti pasaulyje populiarūs prekių ženklai puošia dauguma merginų. Vyresnio amžiaus moterys, kurios vis dar laikosi papročių ir tradicijų, vilki įvairiais rytietiškais raštais puoštas ilgas tiesaus kirpimo medvilnines suknias. Vestuvėms, sužadėtuvių vakarėliams ar kitoms ypatingoms progoms merginos ir moterys renkasi itin puošnias, spalvingas, žemę siekiančias sukneles, primenančias holivudiškumą, o dar dažniau – bolivudiškumą.

Viena ypač mėgstama stiliaus detalė – akiniai nuo saulės, kurie čia dėvimi tiek lauke, tiek patalpoje. Pirmasis įspūdis – gana keista matyti restorane sėdinčią merginą su akiniais nuo saulės, bet laikui bėgant pripranti, tai tampa įprasta ir net pati nepastebi, kaip, įėjusi į parduotuvę, pamiršti pakelti akinius nuo nosies.

Kyla klausimas: kam tos visos grožio procedūros, naujausios mados ir tendencijos, jeigu moterys Emyratuose dengia visą kūną ir plaukus, o dalis moterų – ir veidą, palikdamos tik atviras akis. Vietinės moterys čia puošiasi ir puoselėja savo grožį ne dėl vyrų, o dėl vienintelio vyro – savo vyro, ir, be abejo, dėl kitų moterų. Nuo mažumės mergaitės pripratusios būti vien tik mergaičių apsuptyje, konkuruoti savo išvaizda ir ištekėti pirmiau nei artimiausios draugės ar giminaitės.

Svarbiausia – ištekėti

Vestuvių tema šioje šalyje yra itin populiari: kiekviena netekėjusi mergina tikisi, kad tėvai išrinks patį geriausią – jai skirtą „princą“, o vestuvių dieną ji taps pati laimingiausia ir gražiausia nuotaka.

Konkurencija tarp vietinių moterų išties yra didelė, ir netgi vestuvių metu nepaisoma etiketo, kad negali būti labiau išsipuošusi nei nuotaka. Vestuvės Emyratuose absoliučiai skiriasi nuo visų kitų pasaulio šalių vestuvių tuo, kad čia vyrai ir moterys švenčia… atskirai, atskirose patalpose. Kartais nutinka taip, kad švenčiama skirtingomis dienomis.

Vestuvės moterų salėje – tai tikras grožio konkursas! Ryškus makiažas, didžiulė šukuosena ir suknelė, siekianti žemę. Tai privaloma. Netekėjusios merginos ypač skiria didelį dėmesį ne tik savo išvaizdai, bet ir laikysenai, elgesiui, kad įtiktų savo galbūt būsimai uošvienei. Kvepia viduramžiais, tiesa?

Visą straipsnį skaitykite IKONA.TV portale ČIA.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ant upės kranto Madride išplautas banginis pasirodė besąs meninė instaliacija (1)

Rugsėjo 14-ąją, Madrido gyventojai išvydo į sostinės Manzanares upės krantą išplautą 16...

Klubas „Materialiste“ į Vilnių perkėlė naktinį Paryžių: į žaidimą įsivėlė ir garsenybės (10)

Penktadienio naktį Vilniaus širdyje įsikūręs naktinis klubas „Materialiste“ svečius...

Skelbiamas papildomas šou „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ pasirodymas

Sulaukus didelio žiūrovų susidomėjimo, skelbiamas papildomas nepakartojamo šou „...

Neįtikėtina 17-metės gyvenimo istorija: retas sutrikimas apvertė gyvenimą aukštyn kojomis, tačiau šiandien leidžia keisti pasaulį (29)

Jazz Jennings, TLC laidos „I Am Jazz" žvaigždė, yra išties įkvepianti jauna moteris. J. Jazz...

Venecijos kino festivalio žvaigždėms šukuosenas kūrė ir lietuvės: ši profesija dabar prestižinė (3)

Tik dvidešimt plaukų stilistų iš viso pasaulio. Jie dešimtį dienų kūrė šukuosenas kino...

Top naujienos

Šimonytė apsisprendė dėl Prezidento rinkimų – apie abejones kalba būtuoju laiku (538)

Artėjančių prezidento rinkimų lygtyje lieka vis mažiau nežinomųjų. Bet tie nežinomieji yra...

Neįvykus koncertui pasijuto maitinama pažadais: kiek galima laukti savų pinigų? (50)

Į DELFI kreipėsi skaitytoja Kristina, kuri neįvykus koncertui jau daugiau nei mėnesį laukia savo...

Orai: laukia kardinalūs pokyčiai

Vasarai būdinga šiluma mėgausimės iki penktadienio. Po to šalyje įsivyraus apniukę ir vėsūs...

Nespėjusį į Panevėžio ligoninės direktoriaus kėdę atsisėsti Skorupską atiduoda į prokurorų rankas (78)

Į korupcijos skandalų sūkurį dėl buvusio vadovo Ivano Dorošo bylų pastaruosius keletą metų...

Pirmasis Allos Pugačiovos vyras lietuvis – apie bendrą gyvenimą, skandalus namuose ir tikrąją skyrybų priežastį (23)

Buvęs primadonos vyras papasakojo apie santuokos su Alla Pugačiova ypatumus ir apie skyrybų su...

Sąžiningo teisėjavimo prašantis Kleiza – apie titulų badą, triskart už „Žalgirio“ pigesnę „Ryto“ sudėtį ir rinktinę interviu (50)

Savo komandos pavadinimą, logotipą ir vyriausiąjį trenerį pakeitęs Vilniaus „Rytas“ jau šį...

Numuštas Rusijos lėktuvas: kas tai per orlaivis ir ką jis veikė šalia Lietuvos (823)

Po to, kai Sirijos priešlėktuvinės pajėgos virš Viduržemio jūros numušė Rusijos lėktuvą...

Kokių paltų galima įsigyti Gariūnų turguje: vilioja įvairove, bet gali tekti pakloti net 400 eurų (139)

Paltas – vienas būtiniausių šaltojo sezono atributų, tad jo paieškomis reikėtų pradėti...

9 idėjos glamonėms, jei jūsų partnerio veiksmai tapo nuobodūs (5)

Po kelių mėnesių sekso su tuo pačiu asmeniu gali išryškėti keista tendencija: visi jūsų...

Penkių įvarčių trileryje „Liverpool“ 92 minutę išplėšė pergalę prieš PSG visi ČL rezultatai (3)

Antradienio vakarą atidarytas naujasis UEFA Čempionų lygos sezonas, kurio pirmojo turo centrinė...