Rugsėjo 1-osios vakarą, didžiojoje festivalio scenoje Katedros aikštėje nuvilnys legendinės grupės „BrainStorm“ iš Latvijos ir lietuvių roko grupės „jautì“ koncertai. O rugsėjo 2-ąją festivalio lankytojų lauks dar ryškesnis festivalio akcentas – net trys pasirodymai. Koncertus surengs grupė „Lola Marsh“ iš Izraelio, viena ryškiausių šiandienos mūsų grupių „Sisters On Wire“ bei visų ypač mylimas dainas su gospelo choru ir grupe atliksiantis Linas Adomaitis.

Penktadienio ir šeštadienio vėlyvais vakarais sostinės dangų raižys didingas lazerių šou „Future Vilnius“, simbolizuojantis Lietuvos sostinės, kaip inovatyviausio šalies miesto, ateitį. Sostinės 700 metų jubiliejaus proga renginio kūrėjai panaudos net 70 įvairių lazerių – rekordinį lazerių kiekį, rašoma pranešime spaudai.

„Kūrybiškos energijos, nuostabių atradimų, puikių įspūdžių, įvairiausių emocijų didžiausioje sostinės šventėje dovanos ir savo koncertais Vilnių su 700 m. jubiliejumi pasveikins gausybė atlikėjų, renginių kūrėjų ir įvairių dalyvių. „Sostinės dienų“ metu Lietuvos sostinė tris dienas taps prasmingą turinį dovanojančiu miestu, kurio įvairiose atvirose erdvėse lankytojų lauks unikalių renginių mozaika“, – teigia šventę organizuojančių „Vilniaus festivalių“ vadovas Remigijus Merkelys.

Vilniečių bei sostinės svečių pamiltas „Dūzgiantis prospektas“ tradiciškai taps kaimynystės, bičiulystės bei svečių sutikimo vieta.

Menų ir muzikos gatvėje (Gedimino pr. nuo Katedros iki V. Kudirkos aikštės) karaliaus vizualiųjų menų ekspozicijos, dailininkų, keramikų, stiklo meistrų, juvelyrų darbai ir įvairiausi dirbiniai. V. Kudirkos aikštę ir Gedimino prospektą nuo Jogailos g. iki A. Jakšto g. „okupuos“ Stiliaus lokacija – unikali mados ir dizaino erdvė supažindins su išskirtiniais mados bei dizaino gaminiais, kurie nustebins net išrankiausius ir stilingiausius lankytojus.

Gardžių lauktuvių kelyje (nuo A. Jakšto g. iki Lukiškių aikštės) kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų, čia gardėsių ras ir žaliavalgiai, ir mėsos mėgėjai, ir smaližiai. Aktyvaus laisvalaiko erdvėje, įsikūrusioje Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne, vyks „Vilniaus sporto festivalio“ renginiai ir veiklos, propaguojančios sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą, sportines pramogas – fechtavimą, gatvės šokius, gimnastiką, kovos menus, alpinizmą ir kitas. „Sostinės dienų“ organizatoriai taip pat pagerbs „Dūzgiančio prospekto“ iniciatorės ir puoselėtojos, šiemet netikėtai mus palikusios Zitos Kelmickaitės atminimą – trims originaliausioms ekspozicijoms bus skirti jos vardo apdovanojimai.

Muzikinį didžiausio sostinės festivalio portretą, greta didžiųjų koncertų Katedros aikštėje, kurs gausybė kitų puikių atlikėjų ir grupių, pasirodysiančių dar dviejose festivalio scenose: pagrindinėje Gedimino prospekto scenoje „Veiksmai“ prie V. Kudirkos aikštės ir Neries krantinės scenoje „Atspindžiai“ prie Baltojo tilto.

Šiose scenose koncertuos tokie atlikėjai ir grupės, kaip Evgenya Redko, Ieva Narkutė, Rūta Loop, Konstantinas Lilas, Mesijus, Liucė, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Colours of Bubbles“, „Baltasis Kiras“, „Ministry of Echology“, „Baltos varnos“, „Abudu“, „Kedrostubùras“, „Egomašina“, „Rakija Klezmer Orkestar“, „Despotin Fam“, „Freestarz“ ir daug kitų.

Neries krantinėje ne tik liesis muzikos skambesiai ir didingi lazerių šou, čia į Gero maisto krantą susibūrs didžiulis maisto vagonėlių festivalis – gausybė jo dalyvių gundys įvairiausiais patiekalais.

Į literatūrinius pasimatymus vilios šalia Katedros esanti Knygų aikštė, kurios paviljone galima bus įsigyti naujausių knygų, susitikti su autoriais, o scenose prie Knygų aikštės ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro vyks daugiau nei 40 renginių vaikams ir suaugusiesiems: knygų naujienos, pokalbiai apie įvairią literatūrą ir dirbtuvėlės mažiesiems skaitovams.

Rotušės aikštėje į šiuolaikinį šokį, 3D animaciją, įspūdingą scenografiją ir choreografiją jungiantį į projektą „Power People Partnership (PPP)“, skirtą Vilniaus 700-tų metų jubiliejui, sukvies virš trisdešimt šokėjų iš 11 Europos šalių.

Bernardinų sode kino ekraną atvers pirmą kartą į Lietuvą atkeliaujantis trumpametražių filmų festivalis „Auksinės naktys / Les Nuits en Or 2023”, kurio programą sudarys virš trisdešimt animacinių, dokumentinių ir vaidybinių kino juostų iš skirtingų pasaulio kampelių, laimėjusių savo šalies kino akademijos „César“ apdovanojimų atitikmenį („Oskarą“, „Goya“, „Bafta“, „David di Donatello“, „Magritte“, „Sidabrinę gervę“ ir kt.)

Šalia Karaliaus Mindaugo paminklo Lietuvos nacionalinis muziejus pristatys pažintinį orientacinį žaidimą „Susitikime Vilniuje prieš 200 metų“. Tai ypatinga, neatrastų istorijų kupina kelionė laiku, kurioje naujai ir iš labai arti pamatysite XIX a. vilniečius ir miestą.
Ukmergės rajono savivaldybė inicijavo parodą „Dovana Vilniui“, kuri bus eksponuojama ant Fluxus tilto prie Vilniaus dailės akademijos. Parodoje išvysime virš dvidešimt vėliavų, sukurtų pagal Ukmergės Meno mokyklos mokinių piešinių motyvus.

„Sostinės dienos 2023“ šiemet rengiamos rugsėjo 1-3 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją