V. ir V. Tarasovai klausytojams dovanojo, kaip sakė jie patys, senas ir geras dainas. Atlikėjų pora besibaigiant savo koncertui dėkojo visiems susirinkusiems, kartojo, kad jie – nuostabūs. Tokius žodžius publika sutiko garsiais plojimais ir palaikymo šūksniais.

Scenoje pasirodžiusi A. Pilvelytė taip pat noriai bendravo su minia, dalijosi planais vėl dalyvauti nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje ir atliko puikiai pažįstamus hitus bei savo eurovizinę dainą.

Bene laukiamiausiu pasirodymu tapo G. Paškevičiaus koncertas. Tiesa, jis vėlavo ir prasidėjo kiek kitaip, nei tikėtasi. Publika iš pradžių turėjo klausytis repeticijos. Minioje žmonės neslėpė sumišimo, kadangi ne vienas vylėsi, kad pasirodymu bus galima mėgautis iškart. Visgi, paruošiamieji darbai truko neilgai ir netrukus muzikantas atliko visiems pažįstamas dainas.

Organizatoriai šį renginį pavadino festivaliu visai šeimai, kuriame skambėjo gražiausių dainų koncertas.

Be muzikinių pasirodymų susirinkusieji buvo kviečiami susipažinti su žolynais, jų nauda, edukaciniais užsiėmimais, apsilankyti paskaitose, spektakliuose.

Į festivalį susibūrė nemenka minia, renginio prieigose susidarė automobilių spūstys.

Pirmąjį festivalį apgaubė skandalas

Verta priminti, kad minimas festivalis neseniai buvo atsidūręs skandalo epicentre. Liepos 8-9 dienomis Naisiuose vyko vienuoliktasis „Naisių vasaros“ renginys. Organizatoriai žadėjo pramogų gausą, pavyzdžiui, koncertą su ryškiausiomis šalies muzikos žvaigždėmis. Tačiau netrukus atlikėjai iš festivalio ėmė šalintis vienas po kito.

Dalis pasirodyti planavusių atlikėjų yra atviri LGBTQ+ bendruomenės rėmėjai, o minimo festivalio sumanytojas ir mecenatas – R. Karbauskis – apie vienalytes santuokas ar šių žmonių grupės eitynes yra ne kartą pasisakęs iš nepritariančiosios pusės. Dėl to visuomenėje atsirado dviprasmiškų vertinimų atlikėjų, kurie iš pradžių sutiko pasirodyti festivalyje, atžvilgiu.

Kilus sujudimui pirmieji iš renginio pasišalino grupė „jautì“, šiuo pavyzdžiu po truputį ėmė sekti ir kiti. Kaip vėliau teigė „The Roop“ ir Donatas Montvydas, žinia ir R. Karbauskio pasisakymas, kad žada kreiptis į KT dėl Vytautui Landsbergiui suteikto valstybės vadovo statuso, atlikėjams buvo paskutinis lašas, jie taip pat nusprendė nepasirodyti Naisiuose.

Netrukus paaiškėjo, kad renginio organizatoriai ir svečiai nepamatys ukrainiečių grupės „TaRūta“ narių. „Nenorime turėti nieko bendra su organizatoriais, kurie Rusijos agresijos prieš Ukrainą karo metu, palaiko net ir tarpininkavimo ryšį su šalimi agresore“, – rašė „TaRūta“.

Pagrindinę renginio dieną į kilusį skandalą sureagavo ir festivalio globėjas R. Karbauskis, teigdamas, kad atlikėjų pasitraukimas – esą kruopščiai suplanuota provokacija.

„Dabar neabejoju, kad tokia įvykių eiga yra iš anksto ir kruopščiai suplanuota provokacija, kurios tikslas – sužlugdyti festivalį ir pažeminti Naisių bendruomenę, mane bei visus tuos, kurie planavo ir tikiuosi atvyks į festivalį. Veikiama sistemingai, nuosekliai ir koordinuotai. Visa tai daroma puikiai suvokiant, kad likus mažiau nei dienai iki renginio, surasti naujus atlikėjus yra ypatingai sunku“, – savo nuomonę dėstė politikas.

Renginio metu ant scenos užlipęs R. Karbauskis pažadėjo surengti dar vieną festivalį Žolinės proga.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)