Šiais metais „Eurovizija“ vyksta Turino mieste, esančiame šiaurinėje šalies dalyje. Pranešama, kad Turinas buvo vienas iš kelių miestų pretendentų, tarp kurių – Milanas, Bolonija, Riminis ir Pesaras.

Renginys vyksta arenoje „PalaOlimpico“. Pusfinaliai planuojami gegužės 10-ąją ir 12-ąją, o finalas – gegužės 14-ąją.

1965 metais „Eurovizija“ vyko Neapolyje, o 1991-aisiais – Romoje.

„Eurovizijos“ gerbėjai prieš pirmąjį konkurso pusfinalį – galerijoje:

Reikalavimai konkurso vietoms yra labai griežti: šeimininkai privalo parūpinti iki 10 tūkst. vietų pagrindinę salę su oro kondicionavimu, kitas erdves atlikėjams, darbuotojams, žiūrovams, spaudos atstovams.

Vyriausiasis renginio prodiuseris Martinas Osterdahlis sakė, kad Alpių papėdėje esantis Turinas, didingas kultūros centras, yra „tobulas miestas šeimininkas“.

„Kaip matėme per 2006 metų žiemos olimpiadą, „PalaOlimpico“ viršija visus reikalavimus tokio masto pasauliniam renginiui surengti... Mums didelį įspūdį padarė Turino miesto entuziazmas ir įsipareigojimas“, – sakė jis.

2022 m. sausį laidų vedėjas Rai pranešė, kad 66-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso tema bus „The Sound of Beauty“ (liet. grožio skambesys).

Tris vakarus, kuomet vyks pirmasis bei antrasis pusfinaliai ir finalas, su žiūrovais arenoje ir prie televizoriaus ekranų sveikinsis talentingasis trio: Laura Pausini, Alessandro Cattelanas ir Mika.

Konkursą vesianti L. Pausini – laikoma viena populiariausių Italijos atlikėjų pasaulyje. Ji yra pelniusi „Grammy“ apdovanojimą. Garsenybė taip pat buvo įvertinta ir Lotynų Amerikos „Grammy“, „Auksinio gaublio“ apdovanojimais, o pernai buvo nominuota „Oskarams“ ir juose surengė koncertą.

Drauge su Laura šou ves A. Cattelanas, kuris televizijos laidų vedėjo rolėje skaičiuoja bent du dešimtmečius.

Vedėjų trejetuką užbaigia britų popmuzikos žvaigždė Mika, išgarsėjęs hitais „Grace Kelly“ ir „Relax, Take It Easy“. Libaniečių kilmės atlikėjas yra labai mėgiamas Italijoje, ten jis dirbo ne viename televiziniame projekte.

Konkursą šiais metais organizuojanti Italija kartu su dar keturiomis vadinamojo „Didžiojo penketo“ šalimis (Prancūzija, Vokietija, Ispanija ir Jungtine Karalyste) pusfinaliuose nedalyvauja, jų atstovai keliauja tiesiai į finalą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją