„Ar kas nors pasimokys iš mano klaidų? Norėčiau, kad taip būtų. Patikėkite, ši savigrauža ir neteisybės jausmas varo iš proto… Bet dabar jau galiu pasakyti ir dar vieną dalyką. Niekas kitas nepastatys tavęs ant kojų, tik tu pats. Gali priverkti visas pagalves, bet ten išeities nėra. Išeitis – vienintelė. Judėti, sportuoti, gyventi ir nepasiduoti, nes kitaip laimėtoju liks tave įskaudinęs žmogus“, – sako Rasa, šiandien stiprybės besistengianti semtis tik iš darbo.

Patarimai, kaip apsisaugoti nuo sukčių, jau nieko nebenustebins. Bet kaip apsisaugoti nuo visos gudrios schemos, į kurią pakliuvęs ilgam prarandi net tik nervus ir miegą, bet ir milžiniškus pinigus? Pamatę raštingai sudėliotą pinigų išviliojimo schemą, pečiais trūkčiojo net aukšto rango teisėjai, ir visi tari susitarę sakė tą patį – jokio nusikaltimo nėra!

Tačiau akis į akį su tokia neteisybe susidūrusi Rasa iki pat šios dienos bando nepalūžti. Per šią gudrią, bet teisėtą schemą, moteris neteko net 60 tūkst. eurų ir dar beveik po 10 tūkst. sumokėjo savo ir kitos pusės advokatams, rašoma pranešime spaudai.

„Tai buvo žiauru, todėl nusprendžiau viską papasakoti viešai, kad bent kiti žmonės galėtų apsisaugoti“, – atviraus laidoje žinoma moteris.

Rožėmis likimas Rasai kelio tikrai neklojo. Prieš kelis metus ji paliko namus Klaipėdoje ir atsikėlė gyventi į Vilnių. Po 23 metų, praleistų santuokoje su vyru, Rasa staiga suprato, kad jie – tarsi du svetimi žmonės. Nenorėdama taip praleisti viso likusio gyvenimo, žvaigždžių trenerė netrukus nusprendė pakeisti viską aplink. Miestą – taip pat.

Deja, sunkumai nesibaigė – Rasa skaičiuoja, kad šiandien yra praradusi virš 80 tūkst. eurų. O viskas prasidėjo nuo svajonės – kai viename nekilnojamojo turto portale Rasa pamatė skelbimą apie parduodamą namą, labai apsidžiaugė. Ten rastas namas buvo toks, kokio jai ir reikėjo, apie kokį ji svajojo. Tiko ir darbui, ir gyvenimui. Tiesa, jis buvo brangus – kainavo 375 tūkst. eurų. Bet Rasa nesibaimino – ji tikrai daug dirba, o kartais – net po 12 valandų per dieną veda treniruotes. Jei ne sporto klube, tai namuose, transliuodama jas internete.

O kad neapsigautų imdama paskolą iš banko ir nepridarytų klaidų pirkdama namą, Rasa pasisamdė draugų rekomenduotą finansų konsultantą Marių bei nekilnojamojo turto brokerį Eimantą iš solidžios brokerių kompanijos.

„Dabar manau, kad tie vyrukai, susipažinę su namo pardavėju, tiesiog susitarė, kaip išvilioti mano pinigus ir palikti mane ir be namo, ir be pinigų. Atrodo, kad ėjau pas specialistus, bet atėjau pas aferistus“, – gudrią pinigų išviliojimo schemą pasakoja Rasa.

Viskas prasidėjo nuo avanso, pasirašant sutartį – nuo didokos tokiam sandėriui 15 tūkst. eurų sumos, kuri bus negrąžinama, jei Rasa namo visgi nuspręstų nepirkti. Moteris šią sumą sumokėti sutiko, o iki birželio 20-osios brokeris buvo pažadėjęs sutvarkyti visus reikiamus paskolos dokumentus.

Deja, jo pažadai taip ir neišsipildė – jau įmokėjusi už namą 15 tūkst. eurų avansą, Rasa išgirdo, kad, jei ji nori, kad namo pardavėjas palauktų ir pratęstų terminą, ji turi sumokėti dar 45 tūkst. eurų. Nenorėdama paleisti savo svajonių namo, R. Vilkienė nusprendė pasiryžti ir tam. Juk brokeris tikino, kad paskolą moteris tikrai gaus...

Galiausiai lemtingąją dieną visi sandorio dalyviai susitiko notaro kontoroje. 60 tūkst. eurų už namą pardavėjui jau įmokėjusi Rasa tądien į susitikimą pas notarą ėjo apimta negeros nuojautos. Ir ji buvo teisi – netrukus R. Vilkienei paskambinęs jos samdytas finansų brokeris Marius tepasakė, kad bankas, visgi, neduoda reikiamo dydžio paskolos.

Tą pačią akimirką namo pirkimo pardavimo sandoris buvo nutrauktas ir 60 tūkst. eurų dingo kaip į vandenį. Taip ir buvo parašyta sutartyje – jei Rasa namo neperka, jos įmokėti pinigai laikomi bauda už neįvykusį sandorį ir pinigai Rasai negrąžinami.

„Jaučiausi kaip su kirviu gavusi per galvą. Žemė ėmė slysti iš po kojų – nesuvokiau, kas vyksta, ką man dabar daryti“, – pasakoja moteris.

Pakalbėjusi su seserimi, Rasa nusprendė nenuleisti rankų. Ji ne tik pasisamdė kitus pagalbininkus, bet ir toliau bandė rengti naujus popierius. O taip pat ėmė derėtis su namo pardavėju, kad jis parduotų namą pigiau.

„Bet, žinoma, niekam mano ašaros neberūpėjo. Keista buvo tik tai, kad po šio įvykio dingo ir finansų konsultantas Marius, ir nekilnojamojo turto brokeris Eimantas. Šis net iš darbo išėjo, iš Lietuvos išvažiavo, ir net profesiją pakeitė“, – neįtikėtinai pasisukusią istoriją pasakoja R. Vilkienė.

Kas nutiko tuomet, kai istorija pasiekė teismą? Kodėl R. Vilkienė namo pardavėjo dabar jaučiasi net persekiojama? Galiausiai, ką, praradusi didžiulius pinigus, nusprendė daryti R. Vilkienė?

„Prieš srovę“ – antradieniais, 19.30 val. per TV3.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją