Už Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) vadovybės, taip pat Drausmės ir etikos komisijos viešą kritiką kartu su Artūru Daunoravičiumi gavęs nuobaudą V. Žala pranešė, kad 2023 metų Dakare sieks startuoti su Ukrainos automobilių federacijos licencija.

Apie tai sportininkas parašė socialiniame tinkle „Facebook“. „Ačiū visiems už palaikymą. Mes sprendimą priėmėm. 2023 Dakare sieksime startuoti su Ukrainos automobilių federacijos licencija“, – rašė V. Žala, sulaukęs daug automobilių sporto entuziastų palaikymo.

Ginčas tarp lenktynininko ir LASF kilo dėl išsiskyrusio požiūrio į karą Ukrainoje.

Už savo kritiką LASF vadovybei lenktynininkas buvo nubaustas 2000 eurų bauda ir net dviem mėnesiams suspenduota lenktynininko licencija.

Šią žinia pasidalijo pats lenktynininkas, pranešęs, kad toks sprendimas neleistų jam dalyvauti Europos ralio čempionato etape Latvijoje. V. Žala sprendimą apskundė apeliaciniam teismui.

Vaidotas Žala

„Delfi“ primena, kad visa ši istorija prasidėjo dar kovo pradžioje, kai karo Ukrainoje akivaizdoje lenktynininkas Gediminas Maškauskas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo komentaru apie karo veiksmus.

„Chersone tokius su Molotovo kokteiliais per 5 minutes į faršą pavertė, net rankos pakelti nespėjo. Žmonės, neturintys žalio supratimo apie karą, bando žaisti didvyrius, o jūs dar jiems padedat. Visa Europa juos paliko likimo valioj, nes mato, kad dainelė sudainuota, o jūs su penkiais surūdijusiais džipais ir buteliais galvojat šiais laikais karą išlošti. Beprasmiškos žmonių mirtys. Ar irgi džiaugsmingai prisidedat prie Ukrainos nacikų, daryti viską, kad būtų kuo daugiau aukų tarp civilių gyventojų....“ – po įrašu apie pagalbą Ukrainos žmonėms rašė jis.

Iškart po įrašo A. Daunoravičius kreipėsi į federacijos Etikos ir drausmės komisiją, kad ši nuspręstu, ar tokie komentarai neteršia bendruomenės vardo. Komisiją tame nieko blogo nepamatė, o toks sprendimas federacijos sukėlė aštrų atsaką. Pirmiausiai iš federacijos Tarybos savo noru išėjo V. Žala, V. Milius ir M. Babenskas.

Kartu V. Žala savo „Facebook“ pasidalijo įrašu apie tai, kad žuvis pūva nuo galvos ir taip išreiškė nepasitikėjimą LASF prezidentu Egidijumi Janavičiumi. Šis po tokio viešo pareiškimo paskelbė, kad atsistatydina.

Delfi TV laidoje apsilankęs V. Žala pasidalijo mintimis, kad net ir tada gyveno varžybine nuotaika, nors neslėpė, jog skandalas jį paveikė.

„Truputį išmušė iš ritmo šis epizodas, bet vis tiek reikia susikaupti varžyboms“, – tikino jis.

„Buvo toks įdomesnis laikas, nes federacija visada yra tokia, kaip sporto vystymo organizacija, o čia net tikslingai sugalvojo. Jei jau ant manęs taip supyko dėl kritikos, tai galėtų perkelti už čempionato datos, savaitę-dvi perkelti tą baudą, bet, ne, buvo nuspręsta, kad nevažiuočiau. Buvo toks epizodas. <...> Mano darbas yra gintis, reaguoti, bet svarbiausia – važiuoti“, – pridūrė lenktynininkas.

V. Žala paaiškino, kad jo nuomone, tai buvo vertybinis neatitikimas. Atsidūrus takoskyrai jis nusprendė išsiimti Ukrainos licenciją, kad artėjant Dakarui nesulauktų tokio paties ar panašaus siurprizo.

„Viskas, atrodo, turėtų suveikti gerai ir, svarbiausia, tai atneš ramybės. Dakaras yra pasaulio čempionato dalis, tai aš vis tiek važiuosu su Lietuvos vėliava, esu listinguojamas pagal pilietybę, tikrai nėra taip, kad atstovausiu kitą šalį, aš atstovausiu Lietuvai, bet aš startuosiu su Ukrainos licencija, kas suteikia savų privalumų, pavyzdžiui, galėsiu būti su Ukrainos vėliava ir tai bus legalu, nes ten griežtai kontroliuojami politiniai išsireiškimai“, – situaciją aiškino pašnekovas.

Tai – ne pirmas Ukrainos rėmimas V. Žalos istorijoje. Kiek anksčiau sportininkas internete surengė aukcioną, kurio metu jis pardavė savo medalį, gautą Dakaro ralio finiše Argentinoje 2018 metais. Lietuviui pavyko surinkti 10 tūkst eurų, kuriuos jis paaukojo Ukrainos žmones remiančiai organizacijai.

„Mane nustebino pirkėjas, jis nenorėjo savęs identifikuoti. Bet jam jaučiu didelę pagalbą, nes tokia suma – simbolinis manevras. Man tas medalis reiškia labai daug, bet kitam – nebūtinai, ne kiekvienas įvertintų tokia didele suma. Tai buvo mano pirmas medalis Dakare. Jis buvo uždirbtas per prakaitą, nes pirmi du Dakarai buvo nesėkmingi, mes vis pagesdavome, tad tas trečias finišas buvo labai išlauktas, labai daug jėgų atidavėme ir labai džiaugiamės“, – prisiminė V. Žala.

Visa tai ir dar daugiau – laidos įraše, esančiame šio straipsnio viršuje.

„Sporto bare“ žiūrovai kaskart sužino aktualiausias naujienas ir informaciją iš Lietuvos bei užsienio sporto pasaulio. Dėmesys skiriamas ir populiariausioms, ir mažiau žinomoms, tačiau itin įdomioms sporto šakoms.

Delfi TV laidą „Sporto baras“ žiūrėkite kiekvieną ketvirtadienį 20 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją