Projekto dalyvius vertino muzikologė Zita Kelmickaitė, dirigentas Vytautas Lukočius, operos solistė Nomeda Kazlaus bei smuikininkas Zbignevas Levickis.

„Auksinį balsą“ veda Giedrius Savickas ir Arūnas Sakalauskas.

Muzikiniame konkurse dalyvauja ir savo balsus išbando Jurga Šeduikytė, Kristina Jatautaitė, Monika Liu, Aistė Lasytė, Deividas Norvilas (Deivis) ir Edgaras Lubys.

Susumavus žiūrovų ir komisijos narius paaiškėjo, kad pirma vieta džiaugiasi A. Lasytė, antroje atsidūrė D. Norvilas, trečioje - E. Lubys, ketvirtoje - J. Šeduikytė. Projektą paliko Monika Liu ir K. Jatautaitė.

Daugiausiai DELFI skaitytojų balsų pelnė J. Šeduikytė.

K. Jatautaitė pasirinko Modesto Pitrėno kūrinį „Baltos meilės Kalėdos“. Z. Levickiui pritrūko vyriško balso, tačiau jis labai teigiamai įvertino kūrinį bei pasirinktą sceninį įvaizdį. Z. Kelmickaitė pritarė, kad dainai pritrūko sodrumo, kurį būtų suteikęs vyriškas balsas. N. Kazlaus tikino esanti sužavėta M. Pitrėno kūryba. „Graži, šviesi, skaidri melodija, prasmingi žodžiai“, – sakė operos solistė. Tačiau ji turėjo pastabų atlikėjos dainavimui. Pats dainos autorius sekė kūrinį parašęs būdamas toli nuo Lietuvos ir jausdamas didelę nostalgiją.

E. Lubys atliko kūrinį „Sniego angelai“. Z. Levickiui pavyko atspėti, kad ši daina – paties atlikėjo kūrinys. „Man nepatinka jūsų kūrybos dainos“, – rėžė komisijos narys, kurio teigimu, kūrinys neįsimintinas. „Jūs labai primityviai mąstote, jeigu tik įsimintinos dainos jums geros“, – atšovė E. Lubys.

Užvirė karšta vyrų diskusija, kuri visgi baigėsi labai geru atlikėjo vokalinių sugebėjimų įvertinimu. V. Lukočius pastebėjo ir įvertino chorą, prie jo prisidėjo ir Z. Kelmickaitė. „Tos žavios panelės tau šiandien taip pagelbėjo“, – kalbėjo Z. Kelmickaitė. Tačiau pagyrų ji turėjo ir vokalistui. Komisijos narės manymu, E. Lubys niekada nedainuoja banaliai ir visuomet įsijaučia. „Labai šviežiai nuskambėjo jūsų balsas“, – tikino N. Kazlaus, kuri pagyrė E. Lubio kūrybą ir paskatino jį kurti ir toliau. D.

Norvilas su Vilniaus universiteto choru atliko dainą „Nakties tyloje“. „Manau, kad šiandien komisija turėtų būti nepakaltinama. Kalėdos toks laikas, kai negali rodyti savo išmanumų ir kabinėtis“, – teigė Z. Kelmickaitė. Jos žodžiais, balsas skambėjo gražiai, o atlikimas buvo prakilnus. „Pasirodymas vertas nugalėtojo“, – nutarė Z. Levickis.

„Labai graži daina, labai iškilminga, tačiau likote vienintelis profesionalas, baigęs mokslus, todėl man rėžia ausį jūsų intonaciniai dalykai“, – pakritikavo N. Kazlaus. Lietuvišką kūrinio „All I Want For Christmas Is You“ versiją atliko Monika Liu, jai talkino choras „Kivi“. V. Lukočius pasidžiaugė atlikėjos pasirinkimu dainuoti lietuvių kalba. „Manau, kad labai gera daina, visi ją dainuoja per visas Kalėdas, mes irgi čia negalėjome ramiai nusėdėti“, – kalbėjo N. Kazlaus. „Pagaliau išgirdome linksmą, džiaugsmingą dainą“, – nutarė Z. Levickis. „Man pritrūko jūsų šėlo“, – sakė Z. Kelmickaitė ir paragino atlikėja „išlįsti iš kiauto“.

J. Šeduikytė nutarė pasirinkti gerai žinomą Marijono Mikutavičiaus dainą „Velnias, man patinka Kalėdos“. „Padaryti natūralumą iš tokio sudėtingo reikalo yra meistriškumas“, – tikino Z. Levickis. „Labai žavinga, kad originaliai pažvelgėte į šią temą. Puiki naminė nuotaika“, – atlikėjos talentą gyrė N. Kazlaus. V. Lukočius taip pat negailėjo pagyrų. Komplimentus jis liejo ir muzikiniams J. Šeduikytės sugebėjimams, ir pasirinktam sceniniam įvaizdžiui.

A. Lasytė scenoje pasirodė su savo grupės „Liūdni slibinai“ kūriniu „Senutė žiema“. Z. Kelmickaitės teigimu, ne kiekvienas išdrįstų padainuoti tokią dramatišką ir liūdną dainą. „Per visa konkursą Aistė neparodė nieko banalaus“, – prisiminė Z. Kelmickaitė. Operos solistė pritarė, kad pasirodymas buvo labai originalus. „Paprasta, bet gili daina, o tame ir visas Kalėdų grožis“, – nutarė N. Kazlaus. „Įtikinot, kad Kalėdos yra liūdna šventė, o sniegas tik iš pagalvės ir per televizorių“, – šmaikštavo Z. Levickis.