Laidos „Pas Editą“ vedėja Edita Mildažytė nepraleis progos pagirti moters išleistos knygos „Širdies tatuiruotė“, kurioje, kaip pastebėjo Edita, yra atsiprašymas skirtas tėčiui. Knygą apie mamos nepriklausomybę parašiusi G. Vitkevičiūtė prisimins ir tėčio žodžius tik išleidus leidinį.

„Sakė, kad jam reikia gerokai prisigerti, kad galėtų paskaityti tą knygą. Ten mes ir baigėme. Bet tai yra normalu, Edita. Ta prasme, vau, nežinau, nuo kurio galo pradėti šitą siūlų kamuolį vynioti, bet tai yra faktas, kad vieno žmogaus priklausomybė nėra jo vieno reikalas.

<...> Alkoholio vartotojas save nusižemins, menkins, užsiims savižala. Jam taip smarkiai skauda, bet jis netranko nei dantų, nei veidų, nei durų, nei automobilio. Man labai jautri tema, kad mes nuvertiname tuos žmones sakydami, kad tu prisigėręs, bet iš tikrųjų tai apie skausmą, kurį malšina“, – laidoje kalbės moteris.

Moteris laidoje prabils ne tik apie knygą, bet ir geriančioms moterims skirtus namus „Ramunėlė Rehab“. Ji troško sukurti vietą, kurioje būtų komfortiška, skirta gijimui bei kalbėjimuisi.

„Prieš tai, kol atidariau savo namų duris, dar negalėjome vadintis reabilitacijos centru, nes neturėjome tam tikrų licenzijų. Pavadinome pagalbos namais, bet skamba lygiai taip pat gražiai“, – pasakos G. Vitkevičiūtė.

Ketindama išplėsti savo reabilitacijos centrą, moteris apvažiavo ne vieną Lietuvoje veikiančią įstaigą, ligoninę ir liko sukrėsta to, ką teko išvysti.

„Man atsirado toks žodis „orumas“. Kad jie geria, tai nereiškia, kad prarandamas prigimtinis orumas. Kodėl mes su žmonėmis turime taip elgtis? Aš nesu garantuota, ar manęs tas vieną dieną neištiks ir tikrai nuoširdžiai tai sakau. Priklausomybė nėra tik apie vartojimą substancijų, o apie skausmą, kurį užpilinėjame tuo metu“, – laidoje „Pas Editą“ sakys ji.

Vienoje iš ligoninių G. Vitkevičiūtė pamatė ir siaubą primenantį vaizdą.

„Palatoje po 11-12 žmonių, kur vyrai ir moterys kartu. Jie visi išsiilgę santykių beprotiškai, nes priklausomybė startuoja ten, kur labai gaji vienatvė. Todėl bet koks pokalbis, bet koks palietimas yra meilės istorija, jie mylisi čia pat, kai kiti skaito laikraštį“, – kalbės specialistė.

Visgi ji akcentuos, kad ši situacija matoma ne visuose centruose, o štai būtent jos sukurtame buvo siekiama, kad būtų daugiau aplinkos, primenančios namus.

„Kai iš atskirties ir izoliacijos galėtum papulti ten, kur tavęs niekas nesmerkia, kur tave bando suprasti, kur tau tikrai labai daug atsakomybių, namų darbų ir jei tu jų nedarysi, tai dėsi atgal į dugną“, – laidoje kalbės ji.

Visą pokalbį su komunikacijos eksperte, priklausomybių konsultante Gabija Vitkevičiūte žiūrėkite laidoje „Pas Editą“ penktadienį, 20 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės