Laidoje „Sveikas rytojus“ viešosios įstaigos „Įveik vėžį“ įkūrėjas, iliuzionistas A. Stonys, pasitikęs laidos komandą savo naujai atidarytame iliuzijų muziejuje pačiame Vilniaus centre, pasakos, kad išgirdęs prostatos vėžio diagnozę, jis buvo priverstas iš pagrindų keisti savo gyvenimo būdą, rašoma spaudos pranešime.

„Jau 6 metus darau viską, kas vėžiui nepatinka. Dabar ligos plitimas sustojo ir po truputėlį pradėjo trauktis. Labai gerai, kad sužinojęs apie savo būklę nestovėjau vietoje“, - laidoje kalbės žinomas vyras.

Arvydas pasakos, didžiausias ramstis ir palaikymas jam buvo bei yra jo mylima ir atsidavusi žmona Jolanta. Iliuzionistas atviraus, kad išgirsta diagnoze pirmiausia pasidalino būtent su ja.

„Mes kartu su žmona ieškojome sprendimų. Dėl ligos, aš pusę metų buvau šimtaprocentinis veganas. 3 mėnesius ji praktiškai gyveno internete – ieškojo veganiškų receptų. Keisti mitybą yra darbas, tad dėl to, jog aš sveikstu, esu dėkingas savo žmonai Jolantai, kuri visada mane palaiko. Ji yra mano ramstis“, - gražių žodžių žmonai negailės A. Stonys.

Arvydas Stonys su drauge Jolanta FOTO: Paulius Rakštikas

Apie akistatą su klastinga liga pasakos ir Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos bei POLA prezidentas Paulius Rakštys. Vyras taipogi akis į akį susidūrė su šia liga, o dabar, kartu su A. Stoniu, padeda kitiems šią onkologinę ligą išgyvenantiems vyrams.

„Prostatos vėžys yra lėtinė, onkologinė liga, kuri pradžioje turi labai mažai požymių. Statistika yra liūdna: per metus vėžiu suserga apie 1400 vyrų, kasmet netenkame apie 500 vyrų. Tai labai didelis skaičius tokiai mažai Lietuvai“, - dalinsis P. Rakštys.

Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas pabrėš, jog yra būtina tikrintis sveikatą ir atlikti tyrimus, kurie gali išgelbėti gyvybę.

„Net jei kartais užsirašyti pas daktarus nėra lengva, reikia būtinai užsiregistruoti ir pasitikrinti prostatą. PSA, arba prostatos specifinio antigeno, tyrimas – labai nesudėtinga procedūra, kompensuojama valstybės, o vyrams virš 50 metų yra rekomenduojama ją atlikti vieną kartą per metus“, - kalbės P. Rakštys.

Yra 5 esminiai dalykai, susiję su gyvenimo būdu, kuriuos, sužinojus apie prostatos vėžio grėsmę, reikėtų iš karto pakeisti.

„Labai svarbus dalykas yra tinkama mityba, antras dalykas – saikingas alkoholio vartojimas arba visiškas jo atsisakymas. Taip pat gyvenimas be žalingų įpročių, fizinis aktyvumas ir vienas baisus dalykas, kurį, regis, mėgstame visi – cukrus. Jo reikia atsisakyti nedelsiant“, - pasakos A. Stonys.

Laidoje žinomas iliuzionistas ragins visus žiūrovus rūpintis savo sveikata, kol dar ji nešlubuoja, bei reguliariai tikrintis, o jei klastinga liga neaplenkia, tuomet motyvuos nepasiduoti ir kovoti iš visų jėgų,

„Visgi, pasveikti nuo prostatos vėžio nėra iliuzija!“, - teigs A. Stonys.

Kaip garsusis iliuzionistas A. Stonys kovojo su prostatos vėžiu, kaip jam pagelbėjo jo žmona ir ką reiktų daryti norint išvengti baisios diagnozės - visa tai jau šį sekmadienį, 12 valandą medicinos aktualijų ir sveikatos laidoje „Sveikas rytojus“!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)