Šio sezono „X faktorių“ laimėjo grupė „Mando“.

Antrą vietą projekte iškovojo Lukrecija Vasilauskaitė-Luka. Na, o trečioje vietoje liko R.Guido.

Pagrindinis šou prizas – 15 tūkst. eurų ir singlas, kurį išleis didžiausia pasaulinė įrašų kompanija „Universal Music Group“. Tai – unikali galimybė nugalėtojui iš karto tapti Lietuvos muzikos pasaulio dalimi.

Jau įpusėjus laidai finale liko trys dalyviai: R. Guido, Lukrecija Vasilauskaitė-Luka, grupė „Mando“. Tuo tarpu Gabija Aleknavičiūtė ir „Aquarium de Clara“ kelionę „X faktoriuje“ baigė anksčiau.

Finalo akimirkos:

Scenoje šį vakarą pasirodė 5 likę stipriausi dalyviai. Teisėjai šį vakarą turėjo tik patariamąjį balsą – visa kita liko žiūrovų rankose. Stebėję projektą buvo skatinami palaikyti savo favoritą ir negailėti balsų mylimiausiam.

Superfinale kovojusi grupė „Mando“ tikino, kad iš projekto pasisėmė labai daug vertingos patirties. Grupės nariui, profesionaliam pianistui Mindaugui Pundziui, įdomiausia buvo iš arti pamatyti, kaip kuriamas populiarusis muzikinis šou.

„Per šias savaites pripratau prie nuoseklaus darbo. Labai smagu susipažinti su dalyviais – visi esame iš tos pačios muzikos srities. Surasti bendrų temų buvo labai lengva. Muzikoje pažintys yra labai svarbu, o „X faktoriuje“ susipažinau su įvairių pramogų pasaulio sričių profesionalais“, – pasakojo M. Pundzius.

Kitas grupės narys, prancūzas Antoine Wend, niekada profesionaliai nesimokė muzikos. Paryžiuje architektu dirbęs vaikinas dėl projekto kuriam laikui persikėlė gyventi į Vilnių. Antoine juokėsi, kad iš šou pasiėmė du jam patikusius pasirodymų įvaizdžius. Surimtėjęs Antoine sakė, kad iš projekto išmoko labai daug, o prie to prisidėjo milžiniškas tempas. Jį ypač užgrūdino tiesiogiai transliuojami finalų pasirodymai, kuriems turėjai būti pasiruošęs bet kokia kaina. Visai nesvarbu – sergi ir esi užkimęs – privalai lipti į sceną.

„Šis projektas man buvo geriausia mokykla, apie kokią tik galėjau pasvajoti. Dėl to esu labai laimingas. Jaučiu, kad mano balsas sustiprėjo, taip pat ėmiau labiau savimi pasitikėti. Visada sakiau, kad dainavimas susideda iš 10 proc. technikos ir 90 proc. mąstymo bei širdies. Smegenys ir širdis buvo ta dalis, su kuria man labiausiai reikėjo dirbti. Mano pasitikėjimas savimi kaip atlikėju ir dainininku vis dar auga. Dėl to esu labai laimingas“, – sakė Antoine, kuris savo karjerą planuoja tiek Lietuvoje, tiek Prancūzijoje.

„Aquarium de Clara“ lyderė Clara teigė, kad šis projektas sustiprino pasitikėjimą savimi ne tik kaip dainininkei, bet ir kaip artistei. Prancūzė pajuto, kad scenoje gali sujungti dvi savo aistras – dainavimą ir šokį. Clara teigė itin patobulėjusi vokalo srityje, o prie to prisidėjo „X faktoriuje“ dirbanti vokalo mokytoja Giedrė Kilčiauskienė.

„Supratau, kad galiu scenoje daryti dalykus, kurių anksčiau nedariau. Prisiminus pirmąjį mūsų pasirodymą atrankų metu, nesunkiai galima išvysti didžiulį progresą. Labai didžiuojuosi, kad su komanda pasiekėme superfinalą. Projekte visiškai išėjau iš komforto zonos, tačiau rezultatas buvo to vertas“, – sakė šou dalyvė.

Gabija Aleknavičiūtė teigė, kad projekte išmoko pasitikėti savimi bei savo jėgomis. Ypač ją sustiprino intensyvus pasiruošimas sekmadienio pasirodymams. Gabiją itin džiugino naujos pažintys ir užmegzti ryšiai. Mergina susipažino su daug žmonių, o apie kai kurias pažintis anksčiau būtų galėjusi tik pasvajoti. „X faktoriaus“ dalyvė tikisi, kad artimas ryšys su kai kuriais dalyviais nenutrūks ir po projekto.

„Juokiuosi, kad po „X faktoriaus“ nesuprasiu, kas vyksta. Niekur nebereikės lėkti ir skubėti. Pasibaigus šou darysiu tai, ką dariau iki šiol – dainuosiu. Galbūt pavyks surengti koncertą, į kurį galės ateiti mane palaikę žmones. Toliau stengsiuosi visą save atiduoti muzikai ir dainoms. Šis projektas atnešė man tik teigiamų dalykų ir tuo beprotiškai džiaugiuosi. Sakau didelį ačiū kūrybinei komandai, kuri dirba ir stengiasi, kad visi jaustumėmės kuo geriau“, – sakė Gabija.

R. Guido taip pat jaučiasi labiau savimi pasitikintis. Reperis įsitikino – jis yra gerame kelyje ir žada toliau nesustoti. Gvidas kur kas laisviau jaučiasi scenoje, patobulėjo jo judesiai, choreografiniai duomenys.

„Didžiausias mano noras yra išleisti savo dainų albumą bei koncertuoti. O po patirties „X faktoriuje“ turėčiau dar daugiau, ką parašyti“, – sakė R. Guido.

Lukrecija Vasilauskaitė-Luka iš projekto pasisėmė patirties su kameromis dirbdama ant scenos bei perteikdama dainos emocijas. Luka jaučia, kad jos dainavimas pasikeitė į gerąją pusę, o repetuodama ji atrado savitumą, savų bruožų.

„Šis projektas mane sušvelnino. Džiaugiuosi, kad scenoje patyriau tiek daug. Ypač susibendravau su choreografu Marijanu – tikiuosi, kad ir su kitais kūrybinės komandos nariais bendrausime ir toliau“, – šypsojosi Luka.

Delfi skaitytojai buvo kviečiami dalyvauti balsavime ir išrinkti savo mylimiausią dalyvį. Balsavimo rezultatą galite matyti čia:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (52)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės