Šį šeštadienį 17.30 val. LNK laidoje „Bus visko“ - interviu apie mažą berniuką ir didelius jo tikslus, begalinį darbą ir užsispyrimą, kuris iš kuklaus buto Šiauliuose nuvedė jį į karališkuosius rūmus Didžiojoje Britanijoje.

Martynas buvo pastebėtas paties princo Čarlzo, išreiškusio pageidavimą atvykti į Martyno repeticiją - tai davė impulsą būsimai vaikino šlovei.

Martynas prisimena jaudinančią susitikimo akimirką. „Studijos sienos buvo su langais, todėl pamačiau visą svitą, einančią durų link. Suprantu, kad netrukus reikės atsistoti ir pasisveikinti su princu. Visas kūnas virpa iš jaudulio. Bet kai tai įvyksta, viduje gera ir šilta”.

Klausant tokių istorijų galima pamanyti, jog šis vaikinas - iš turtingos ir galingos šeimos, galėjusios jam nupirkti mokslus Londone esančioje Karališkoje akademijoje.

Tačiau visiškas buvo visiškai kitaip. Martynas tėčio neturėjo, augo tik su mama, o akordeonu pradėjo groti tik dėl to, kad šeima negalėjo įpirkti jo išsvajoto pianino. Muzikanto dvasia buvo užprogramuota jo kraujyje. Šeima skatino vaikiną kuo daugiau groti ir net atleisdavo nuo ūkio darbų. Todėl laidos metu Martynas prisimins tetos išsakytą frazę, padėjusią jam suprasti, jog duonai sau užsidirbs tik iš muzikos: „Grok, nes mėšlo kabint nereikės”

Šiaulių miesto savivaldybė jam nupirko profesionalų instrumentą, o viena įmonė net išleido į mokslus Anglijoje. Ir baigęs dvylika klasių jaunuolis pakėlė sparnus į Londoną, į kurį atvykęs pajuto, kad lengva nebus.

„Londone buvau niekam nereikalingas. Tada supratau, kad maža šalis, niekam tu neįdomus, groti taip pat nebemoki. Visa tai gniuždė. Būdavo tokių momentų, kai trankydavau kumščiais į sieną, apimtas isterijos. Nuo tokio didelio darbų kiekio ir tokio mažo rezultato”, - sako muzikantas.

Martynas nesuprato ir kalbos, nors rodės, kad ją moka. Namuose paguodos taip pat nebuvo. Jis gyveno toli nuo Karališkosios akademijos, todėl atidirbus sunkią darbo dieną akademijoje, nešinas savo instrumentu jis dar ilgai važiuodavo namo, kur turėdavo atgauti jėgas.

Tačiau besinuomodamas pigiausią kambarį lietuvių šeimoje, susidūrė su šeimininkų alkoholizmu.

„Būdavo tokių momentų, kai pirmadienį ryte eidamas į akademiją turėdavau perlipti ant žemės gulinčių visiškai nusigėrusių žmonių kūnus. Kurie buvo tokie girti, kad, rodos, negyvi. Ir tai matyti toli nuo namų esančiam aštuoniolikmečiui buvo labai sunku”, - pasakoja M. Levickis.

Tačiau visi blogi dalykai baigiasi. Ledai ėmė tirpti, o atkaklus Martyno darbas jį atvedė iki kiekvieno muzikanto svajonės - jis gavo princo Čarlzo jam skirtą laišką.

„Ten buvo parašyta, kad mano repeticijų studijoje apsilankys princas, o apie tai pasakoti niekam negaliu, konfidencialu. Aišku, nesusilaikiau ir pasakiau savo artimiesiems, kad susipažinsiu su princu. Turėjau išmokti visą galybę protokolo taisyklių. Pavyzdžiui, negali pradėti pokalbio pirmas, tiesiog atsakinėji į princo klausimus ir nieko neklausinėji”, - sako M. Levickis.

Tačiau tai - tik pradžia. Vėliau Martynas buvo pakviestas į princo Čarlzo organizuojamą labdaringą renginį. Didysis lūžis įvyko jam grojant „Classic FM“, kai jis buvo pastebėtas kitos karališkosios šeimos narės.

Su kokiais iššūkiais susidūrė Martynas, vykdamas į karališkuosius namus, kaip turėjo sužavėti visus, kad kartą per mėnesį būtų kviečiamas arbatos ceremonijai ir vakarienėms, ir už kokią dovaną karališkoji šeima sumokėjo net 30 tūkst. eurų?

Apie tai - šį šeštadienį 17.30 val. per LNK laidoje „Bus visko“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės