aA
Lietuva nusprendė – į Kopenhagoje vyksiantį tarptautinį "Eurovizijos" dainų konkursa vyks dainos „Attention“ autorė Vilija Matačiūnaitė. Susumavus komisijos balus ir TV žiūrovų balsus, antroje vietoje liko Mia, trečiojoje – Vaidas Baumila. Nacionalinės "Eurovizijos" laimėtoja surinko 13 komisijos balų ir daugiau nei 9000 žiūrovų balsų.
Vilija Matačiūnaitė
Vilija Matačiūnaitė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Vyksta nugalėti

Pasibaigus nacionalinei atrankai LRT televizijoje surengta spaudos konferencija. Jos pradžioje Vilijai iš laimės drebėjo rankos.

„Su manimi vyks labai daug draugų, kurie buvo nusprendę vykti ir taip. Draugai mane myli, mes jau nuomavomės kemperius palaikyti Mios“, – į klausimą, ar kartu vyks jos vaikinas, atsakė Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“.

Dainininkė atviravo, kad Kopenhagoje tikisi geriausio: „Yra tik viena vieta nugalėti – tai pirma. Visos kitos yra paskutinės ir nieko vertos. Mes nebūsim išimtis, mes važiuojame nugalėti.“

Vilija norėtų į Euroviziją pasiimti ir choreografą Šarūną Kirdeikį. Mergina atskleidė su šokėju bendradarbiaujanti jau aštuonerius metus.

Nacionalinių atrankų vedėjas Arūnas Valinskas Vilijai linkėjo geriausios kloties ir penkių baladžių prieš jos pasirodymą.

Mergina spaudos konferencijos metu pasakojo nesitikėjusi laimėti iki paskutinės minutės, kol nepamatė galutinės žiūrovų balsų ir komisijos balų lentelės.

Didžiuosius planus Vilija susidėlios vėliau. Kol kas nėra aišku, kaip dainą atlikėja reklamuos užsienyje. Kol kas žinoma tiek, kad iki „Eurovizijos“ Vilija lankysis Rygoje ir Amsterdame.

Paklausta, ar po nacionalinio finalo liks Lietuvoje, Vilija atsakė, kad iki gegužės mėnesio „tikrai taip“.

Nugalėtojos spaudos konferencija:

Vertino ir užsienio komisija

Dalyvių pasirodymus šeštadienio vakarą vertino specialiai iš užsienio atvykusi komisija: Brandonas Stone’as iš Vokietijos, Valerijus Prosvirovas iš Rusijos ir švedė Liselott Björk. Taip pat tarp komisijos narių šeštadienio vakarą buvo ir muzikos prodiuseris L. Lučiūnas bei profesorė Sigutė Stonytė.

Lietuvos nacionalinės atrankos finalininkai šį vakarą ne tik pristatė savąsias dainos „Attention“ versijas, bet ir parodė dar po vieną muzikinį numerį, kuris užsienio komisijos nariams dar kartą leido
įvertinti dalyvių vokalines galimybes.

Pasirodymą surengė Šveicarijai tarptautiniame "Eurovizijos" dainų konkurse atstovausiantis atlikėjas Sebalter. Vaikinų trio pristatė dainą „Hunter of stars“.

Tiesa, dėl įvykių Ukrainoje transliacija prasidėjo pusvalandžiu vėliau nei buvo planuota. Bene svarbiausias metų koncertas LRT eteryje prasidėjo bendra finalininkų daina. Jie atliko pernai Danijai pergalę atnešusia dainą „Only Teardrops“.

Po prisistatymo kūrinių pirmavo Vilija

„Tai, kad esu viena iš trijų atlikėjų Lietuvoje man reiškia labai daug. Tuo galiu didžiuotis. Tikrai negyvenau nė vienu projektu taip, kaip gyvenau šiuo, – prieš pasirodymą sakė Mia. – Tai yra pirmas ir paskutinis mano kartas. Savęs atidaviau labai daug. Gyvenau kaip sportininkė. Jokių vakarėlių. Jokių draugų. Antrą kartą aš tikrai nesiryžčiau. Tikrai ne.“

Po bendro atlikėjų numerio scenoje pirmoji pasirodė Mia. Akompanuojant Deivydui Zvonkui ji sudainavo antroje vietoje praėjusį sekmadienį likusios dainos „Take a Look at Me Now“ interpretaciją roko stiliumi. Raudona, žeme siekiančia suknele pasipuošusi Mia dainą atliko įsitaisiusi ant fortepijono.

„Labai neblogas įspūdis. Nėra lengva dainuoti pritariant tik fortepijonui. Pritrūkau intymesnės interpretacijos. Stabilus, profesionalus pasirodymas“, – sakė profesorė Sigutė Stonytė.

B. Stone'ui Mios pasirodymas taip pat paliko teigiamą įspūdį: „Džiaugiuosi kiekviena tavo dainavimo sekunde. Labai svarbu, kad dainininkas turėtų sielą. Tu ją turi“.

V. Baumila atskleidė, kad jam šis konkursas pasirodė sunkus: „Tu esi artistas, o artistui reikia sunkumų. reikia iššūkių. Tai žavi kažkuo.“

Vaidas Baumila prisistatė su daina „Ordinary People“. „Labai žaviai nuskambėjo jums artima daina. Liūdina, kad vėl tradiciškai ir be netikėtumo“, – kalbėjo S. Stonytė.Viešnia iš Švedijos gyrė Vaidą už nuoširdų dainavimą ir sakė, jog Vaidą atskirtų išgirdusi daugybę kitų atlikėjų.

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ V. Matačiūnaitė: važiuojame nugalėti
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Jeigu mane išrinksite, aš taip pat stipriai savo kerziniais batais trepsėsiu ir Kopenhagoje“, – prieš atlikdama prisistatymo kūrinį „I Was Here“ juokavo V. Matačiūnaitė.

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ V. Matačiūnaitė: važiuojame nugalėti
© DELFI / Šarūnas Mažeika


Po prisistatymo kūrinių pirmąja vieta džiaugiasi Vilija, antroje vietoje atsidūrė Mia, o paskutinysis liko Vaidas.

„Eurovizinių“ dainų turą pradėjo Mia

Pirmąją dainą, kuri skambės „Eurovizijoje“, scenoje atliko Mia, padedama trijų kostiumuotų šokėjų. S. Stonytei abejonių dėl Mios galimybių vykti į Kopenhagą nekilo. L. Lučiūnas antrino profesorei: „Mia darosi neabejinga šitai dainai“.

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ V. Matačiūnaitė: važiuojame nugalėti
© DELFI / Šarūnas Mažeika

L. Lučiūnas po V. Baumilos dainos retro stiliaus interpretacijos liko nustebęs, bet pridūrė, kad tai nėra J, Timberlake'o rinkimai. Atlikėjais juokais paklausė: Kas jis toks?.

Tas svinguojantis ritmas... Atrodo, kad čia jūsų daina, – nedaugžodžiavo S. Stonytė.Tai buvo labai netikėta. Buvo jėga. Tai, ką girdėjau gyvai, labai skyrėsi nuo to, ką mačiau per televiziją, – sakė B. Stone'as.

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ V. Matačiūnaitė: važiuojame nugalėti
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kaip ir visuomet Vilijai atliekant jos kurtą dainą, scenoje idėją išpildyti padėjo šokėjas Šarūnas Kirdeikis. Pasipuošusi juodu balerinos sijonu, atlikėja scenoje demonstravo patobulėjusią choreografiją.

„Vilija labai gerai žino šios dainos tekstą ir išgyvena kiekvieną žodį. Vilija, geras pasirodymas. Ir choreografija buvo puiki“, – įvertino L. Lučiūnas. L. Bjork sakė, kad Vilija šį vakarą labai įtikinanti. „Jeigu būsi išrinkta vykti į Daniją, sulauksi labai daug dėmesio. Kai atlieki šią dainą, jaučiasi, kad ji tavo“, – sakė populiarių Švedijos projektų rengėja.

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ V. Matačiūnaitė: važiuojame nugalėti
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Komisijos favorite tapo V. Matačiūnaitė

Nuskambėjus visoms „eurovizinės“ dainos versijoms, savo balus išdalijo komisija. Jų nuomone, į Kopenhagą verčiausia vykti yra Vilija Matačiūnaitė.

Komisijos balsai pasiskirstė tokia tvarka:

Valerijus Prosvirovas:
3 – Mia
2 – V. Matačiūnaitė
1 – V. Baumila

Brandonas Stone'as:
3 – Mia
2 – V. Matačiūnaitė
1 – V. Baumila

Liselott Bjork:
3 – V. Matačiūnaitė
2 – Mia
1 – V. Baumila

Lauras Lučiūnas:
3 – V. Matačiūnaitė
2 – Mia
1 – V. Baumila

Sigutė Stonytė:
3 – V. Matačiūnaitė
2 – Mia
1 – V. Baumila

Renginio akimirkos - DELFI nuotraukų galerijoje:

DELFI primena, kad „eurovizinę“ dainą Lietuva išsirinko praėjusį sekmadienį (šeštadienį „Eurovizijos“ laida buvo nutraukta vos prasidėjusi dėl įvykių Ukrainoje).

Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad trečioje vietoje atsidūrė „It’s All About A Boy“, antroje – „Take a Look at Me Now “, pirmoje – „Attention“.

Žiūrovų simpatijos dainoms pasiskirstė taip: „Attention“ – 2732 balsai, „Take A Look At Me Now“ – 2484 balsai ir „It's All About A Boy“ – 205 balsai. Pavertus balais, tai atitinka 12, 10 ir 8. Analogiškai į balus turėjo būti paversti ir komisijos balsai. Daina „Attention“ iš komisijos gavo 8 balsus, lygius 10 balų, „Take A Look At Me Now“ – 11 balsų (12 balų), „It's All About A Boy“ – 5 balsus (8 balus).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ne vieną santykių išbandymą su vyru išgyvenusi Nijolė Pareigytė atvira: planuojame šeimos pagausėjimą (2)

Nijolė Pareigytė -Rukaitienė atvira – jos santykiuose su vyru būta visko. Tiesa, užbaigus...

„Biplan“ nariai – apie tarpusavio giminystės ryšį, chuliganišką vaikystę ir neapykantą vienai jų pačių atliekamai dainai (1)

Džiazo albumą ir vinilinę plokštelę „Džiaze tik Merginos. Live“ kartu su atlikėja Karina...

„Didžiajame šou burbule“ – romantiškos nuotaikos: kurio dalyvio meilė įtikins labiausiai? (1)

Praėjusį sekmadienį tiesioginiame TV3 eteryje „Didžiojo šou burbulas“ dalyvis Žygimantas...

Automobilių servise dirbanti Karolina apie nemalonias klientų reakcijas: jie laukė, kol ateis „tikri“ mechanikai ir atsisakė kalbėtis (9)

Takoskyra tarp tradiciškai suvokiamų moteriškų ir vyriškų darbų sparčiai nyksta. Tai įrodo ir...

Top naujienos

Muziejuje gyvenanti šeima vėl skandalo epicentre: konfliktą ėmėsi spręsti Seimas (207)

Kauno rajone , Vilkijoje veikiantis A. ir J. Juškų muziejus unikalus ne tik savo ekspozicija ir...

Pakilęs iš gyvenimo dugno įsikūrė vidury Labanoro: gyvenimo meilę Žymantas sutiko kapodamas malkas (136)

Iš Žymanto gyvenimo istorijos būtų galima sukurti įdomų filmo scenarijų. Kelis kartus metęs...

Miego paralyžius – vienas baisiausių potyrių, kokius gali pajusti žmogus: kam jis gresia? (138)

Vienas baisiausių potyrių, kokius gali pajusti žmogus – taip specialistai apibūdina miego...

Šedevro vardo verta Pangoso tritaškių liūtis atvėrė „Zenit“ duris į Eurolygos ketvirtfinalį Paaiškėjo visos TOP-8 etapo poros (23)

Svarbiausiose Eurolygos sezono rungtynėse įtikinamą pergalę iškovojo Sankt Peterburgo...

Antradienį orai staigiai atvės – šilumos bus apie 10 laipsnių mažiau (3)

Antradienį šiluma jau bus nustumta tolyn į rytus. Virš rytinės Lietuvos pusės laikysis banguotas...

Remigijus Misiūnas | D+

Kaip latviai lietuviams iš panosės nugriebė Palangos pajūrį: meilės tuo metu buvo mažai – vyko „Šaltasis karas“

1931–1934 m. vidaus reikalų ministru dirbęs pulkininkas Steponas Rusteika, sykį priėmęs...

Pusėje Lietuvos eksponentinis atvejų augimas: ypač nerimą kelią trys plitimo vietos (365)

Darbovietės, namai ir ikimokyklinės ugdymo įstaigos – tai yra trys vietos, kurios šiuo metu...

Atleidimas problemų neišsprendė: „Maccabi“ be vargo nušlavė su Adomaičiu išsiskyrusį „Hapoel“ (4)

Trokštamo permainų poveikio pirmadienio vakarą nesulaukė Jeruzalės „Hapoel“ (13-9)...