aA
Politikas, verslininkas, vienas turtingiausių Lietuvos žmonių Visvaldas Matijošaitis neseniai antrą kartą perrinktas Kauno meru. Vyras interviu apie santykius dalina retai. Pasakoti apie savo asmeninį gyvenimą, ypač lydimą skaudžių patirčių nėra lengva. Tačiau Visvaldas niekuomet nebijojo parodyti savo jausmų viešai. Jo širdies draugė Loreta Stonkienė galbūt santūresnė. Tačiau abu sako tą patį: mūsų santykiai rimti ir palaiminti vaikų pritarimo.
Visvaldas Matijošaitis su drauge Loreta Stonkiene
Visvaldas Matijošaitis su drauge Loreta Stonkiene
© DELFI / Andrius Ufartas

LNK laidoje „Nuo...iki“ Visvaldas ir Loreta pasidalino ne tik praeitimi, bet ir ateities planais.

Ar galima tikėtis, kad kada nors įteisinsite savo santykius santuoka?

Visvaldas: Nemanau, kad yra prasmės, bet ką gali žinoti. Niekada nesakyk niekada. Jau buvome abudu vedę.

Ar jūs mylite šį žmogų?

Loreta: Taip

Ar pagalvojate apie santuoką su juo?

L: Jei įvyktų, kas įvyktų. Tuomet sakyčiau taip. Nesakyčiau ne.

Tai, ko gero, pirmas kartas, kai verslininkas, Kauno meru antrą kartą perrinktas Visvaldas Matijošaitis duoda interviu ne vienas, o kartu su širdies drauge Loreta. Apie ją žiniasklaidoje imta kalbėti prieš daugiau, kaip keturis metus. Tai ji, su tuomet Kauno meru jau buvusiu Visvaldu, pasirodė viešame renginyje. Moteris iki šiol atsimena frazę, kurią tuomet išgirdo.

L: Šito turbūt nepamiršiu niekada gyvenime. Nors, atrodo, žmogų pažįstu jau ilgai, virš 40 metų. Bet išeiti pirmą kartą su žinomu Lietuvoje žmogumi, tai jaučiau, kas bus. Bet, kadangi jis žino apie tai. Tai pasiūlė man užsidėti akinius.

Ar jūs neišgirdote, kokių nors komentarų, kuomet pradėjote rodytis su Loreta, kad, galbūt tai negeras viešųjų ryšių žingsnis? Nes po žmonos mirties geriau būtų likti vienam?

V: Nei į kalėjimą norėčiau, nei celibatu užsiimti. O su žmonėmis bendrauti visada yra geriau ir jeigu šalia moteris. Kiekvienam normaliam, sveikam vyrui gerai šalia savęs turėti moterį.

Loreta slėpynių su žurnalistais nėjo, tačiau interviu dalinti apie su turtingiausių Lietuvos žmonių sąraše, 18 vietoje esančiu, Visvaldu Matijošaičiu taip pat neskubėjo.

L: Nežinojome savo ateities. Jei iš karto pradedi bendrauti ir kalbėti, kodėl mes kartu, kokie mūsų santykiai ir t.t. Tai nežinau. Jau yra solidesnis amžius, yra buvusi santuoka, yra vaikai, dabartiniai jausmai. Reikia į viską žiūrėti atsargiai ir gerbti visus aplinkinius, save, savo santykius, tausoti.

„Nuo...iki“ laidos metu Loreta prasitarė puikiai supratusi, koks dėmesys jai teks būnant šalia tokio žmogaus, kaip Visvaldas, kuris yra ne tik vienas žinomiausių žmonių Lietuvoje, bet ir politikas. Žiniasklaida ir visuomenė juos mėgsta narstyti po kaulelį, tad ir antroji pusė taip pat bus tarsi po padidinamuoju stiklu. O Loreta dar ir lyginama su prieš šešerius metus mirusia žmona Irena.

L: Kadangi aš dirbu, nesu vien namuose sėdintis žmogus, tai negalvoju, ką čia apie mane pagalvos. Mano gyvenimas tęsiasi ir toliau, kaip jis ir ėjo. Tai laiko apmąstymams nėra labai daug. O šiaip žinojau, kad taip bus. Žinojau, kad lygins. Bet lygins su geru žmogumi, tai ir pats turi pasitempti. Man nelabai patinka fotografuotis, filmuotis. Aišku yra tam tikras stresas. Interviu duoti ir t.t. Bet kai yra konkretūs klausimai, kai tavęs neįžeidžia, nereikia meluoti, kurti istorijų ir viskas vyksta natūraliai. Visvaldas man yra sakęs, kad niekada nesistenk parodyti, kad yra geriau ir visada kalbėk natūraliai, tai aš taip ir darau.

Po pirmų pasirodymų netrūko spėlionių, kur meru tapęs Visvaldas Matijošaitis, sutiko Loretą. Išgirdus poros pažinties istoriją galima pajuokauti, kad tai tarnybinis romanas. Maisto technologe Loreta dirbo Visvaldo kompanijoje. Ji vadovauja Vičiūnų įmonės, produktų vystymo skyriuje. Visvaldui Loreta, kaip pati sako, pažįstama nuo pirmos krabų lazdelės. T.y. daugiau, nei 40 metų. Nes Loretos brolis – Visvaldo verslo partneris.

L: Tai yra labai sena istorija. Visvaldas ir mano brolis yra buvę grupiokai, studijų metais. Pirmame kurse jie atvažiavo pas mus į Plungę į mano tėvų namus ir aš pirmą kartą jį pamačiau. Tai nuo to, man buvo penki metai, tai nuo to laiko aš jį ir pažįstu. Nes jie toliau bendravo, draugavo. Paskui atsirado jų bendras verslas, o pabaigusi mokslus prie jo prisijungiau ir pati. Dirbau Plungės fabrikuose. Tai nuo penkerių metų iki šiandien – aš Visvaldą pažįstu. Žinau jo buvusią šeimą, jo vaikus, marčią, anūkus. Tekdavo labai dažnai susitikti iki tol, kol mes pradėjome artimiau bendrauti.

Artimiau pora pradėjo bendrauti po Visvaldo žmonos Irenos mirties praėjus kiek daugiau, nei dvejiems metams. Loreta buvo tas žmogus, kuris palaikydavo ir išklausydavo Visvaldą.

L: Jie su broliu yra bendrasavininkiai verslo, todėl visada būdavau arčiau tų žmonių. Labai daug būdavo ir kelionių kartų, ir komandiruočių, susirinkimai, pasitarimai, dėl bendrų įmonės interesų, tam tikrų klausimų, naujų produktų kūrimo. Tai aš visada sukdavausi tarp jų. Aš išsiskyriau, jis neteko šeimos ir kažkaip taip savaime nutiko.

Ji padėjo jums atsigauti po žmonos mirties?

V: Šiaip labai padėjo. Na, labiausiai padėjo sūnus. Nes tie abudu sūnūs gyvena šalia manęs. Jaunėlis Dainius tuo metu vienas gyveno, nebuvo vedęs, tai jis netgi iš karto persikėlė pas mane ir mes beveik metus gyvenome abudu kartu ir kai pamatė, kad viskas tvarkoje, kad susitvarkau, tada jis išėjo pas save gyventi jau. Nežinau, vienam gal buvo iš tiesų, labai sunku. O paskui su Loreta draugystė savaime užsimezgė. Sužinojau, kad ji daugiau nei metus gyvena viena. Ir gavosi visai nieko. Iš pradžių galėdavome pasikalbėti apie darbą, paskui kažkur į renginius nueiti, o paskui viskas savaime gavosi.

Loreta sako niekada negalvojusi, kad jos antrąja puse taps žmogus iš bendro rato. Juo labiau, seniai pažįstamas Visvaldas.

L: Niekada Negalvojau, nebuvo kada ir galvoti. Puikiai gyvenau, nebuvo preteksto, net galvoti apie tai.

Kas jus suvedė į porą?

V: Pirma, aišku, likimai. Po to – žmogaus vertybės. Tai, kokį tu pažįsti žmogų, kaip jis mane vertino iki mūsų santykių. Aišku, lengvumo davė ir ta mūsų sena pažintis. Tai tikrai padeda.

Nežinau, ar tai skaitosi, ar ne. Kiek ji kartų buvo nuo manęs verkusi, kai aš buvau valdybos pirmininkas. Atvirai kalbėdavom, kadangi moterys silpnesnės, tai joms krištoliukai iš akių iškrisdavo.

„Nuo...iki“ laidos metu pora prasitarė, kad nei Visvalado sūnūs, nei Loretos dukros, vienai kurių yra 16 metų santykiams neprieštaravo. Atvirkščiai – palaikė užsimezgusią draugystę.

V: Sūnūs tai vyriškai, protingai reagavo, bet man visuomet buvo svarbiau, kaip reaguos mano marti. Tuo metu turėjau tik vieną marčią, tai Rasa, vyresnio sūnaus žmona. Ji palaikė.

Kodėl marčios nuomonė svarbi tokia buvo?

V: Aš nelendu į jų šeimą ir negyvenu ten kiekvieną dieną. Ten visko būna ir pasibara ir pasibučiuoja ir susitaiko ir t.t. Bet marčios, jeigu ji gyvena su tavo sūnumi, augina tavo anūkus, tai jos nuomonė yra visada svarbi. Tai protingos moters nuomonė. Kuri protingai tau gali patarti nelinkėdama kažko.

L: Mano dukros pamatė mano veide šypsenos daug ir susitikom pirmą kartą, kai jau jie pamatė iš žiniasklaidos, kad bendraujam ir su dukra ir jos vyru susitinkam. Mes matome iš tavo akių ir veido, kad viskas gerai. Mes džiaugiamės už tave.

Koks Visvaldas yra namuose?

L: Namuose jis pakankamai ramus. Žmonės mato jį vienokį, darbe aš jį matau kitokį, o jeigu atvažiuoju į savivaldybę, taip pat jį kitokį matau. Tai namuose, iš tikrųjų jis yra ramus. Leidžiam vakarus ramiai, jeigu būnam namuose. Dažnai būnam užsiėmę kažkokiuose renginiuose, tai namuose paprasčiausiai ilsimės.

Neseniai 61-ąjį gimtadienį atšventusį Visvaldą ir Loretą skiria 13 metų. Vyras tik pasijuokia paklaustas, kodėl priešingai, nei dalis pasiturinčių vyrų nepasinaudoja galimybe į poras pasirinkti gerokai jaunesnę moterį.

V: Gal aš nemadingas, gal brandesnis. Moterys yra ne vien krūtinėmis gražios, jos gražios ir žavios savo vidumi. O ten krūtinė, tokia ar tokia, nėra didelis skirtumas.

O niekada nebuvo tų jauniklių, kurios, kaip mes girdime, kariasi verslininkams ant kaklo?

V: Ne, žinokite. Laukiau laukiau. Svajojau svajojau. Tikėjausi, kad įvyks tas stebuklas, bet neįvyko. Gal ir pamedžiotų kas nors, bet to laiko nėra per daug. Jau geriau į tikrą medžioklę nuvažiuoti. Renkiesi žmogų ne pagal pasą, o pagal tai, kaip bendrauti su juo.

Visvaldas sako, kad kiekvienam žmogui brandžiame amžiuje praradus antrąją pusę nereikėtų užsidaryti namuose ir pasmerkti savęs vienatvei. Gyvenimas per trumpas, kad kankintume ir save, ir aplinkinius.

V: Aš neįsivaizduočiau gyvenimo vienam. Arba gal tuomet turėčiau eiti ir lysti į sūnų šeimas. Pradėti reguliuoti kažką. Visi, kiekvieno amžiaus žmonės yra savaip žavūs ir jie tikrai gali be piktumų gražiai sueiti ir bendrauti. Ir su, amžiną atilsį, žmona žavėdavomės, kai matydavome mieste, arba kavinėse du senukus geriant kavą. Tai būdavo pats gražiausias vaizdas, dar mes apkalbėdavome.

Būdamas versle aš lipdavau iš lėktuvo, eidavau namo, persirengdavau ir vėl skrisdavau kažkur. O dabar aš esu sėslus. Jau man pasidarė komfortas dirbti Kaune. Loreta dabar už mane daugiau keliauja, ji dvi dienas per savaitę tikrai nebūna namuose. Nes būna arba viename fabrike, arba kitam arba trečiam. Ii ji man primena, kad gal reikėtų kur nors nuskrisit. Ačiū dievui, kad yra su kuo skrisit, nes vienas dar tingėtum.

Kovą suėjo šešeri metai, kai visiems pažįstama Visvaldo žmona Irena savo namuose nukrito nuo laiptų, kurie remonto metu buvo be turėklų. Ji patyrė sunkią galvos traumą ir medikams nepavyko jos išgelbėti. Irenai tuomet buvo 55-eri. Ji tuo metu rūpinosi namų pertvarkymu ir remontu. Iki šiol namuose pilna daiktų primenančių buvusią namų šeimininkę.

L: Aš vėl pasikartosiu. Kadangi aš ją pažįstu labai seniai ir žinau jų buvusius santykius, kaip jie gyveno. Tai man atrodo, aš kaip tik apsigyvenau čia tokioje šiltoje aplinkoje, kuri buvo ir kuriama. Manęs nevargina. Jeigu būtų taip, kad mes nukabintume visas nuotraukas, paveikslus, daiktus, tai galbūt man būtų dar sunkiau gyventi. Aš įėjau į tą gyvenimą esant visiems daiktams.

Visą laidą galite pamatyti ČIA.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(32 žmonės įvertino)
4.1562

Automobilių servise dirbanti Karolina apie nemalonias klientų reakcijas: jie laukė, kol ateis „tikri“ mechanikai ir atsisakė kalbėtis (9)

Takoskyra tarp tradiciškai suvokiamų moteriškų ir vyriškų darbų sparčiai nyksta. Tai įrodo ir...

Per karantiną balerūnas Nerijus Juška virto dažytoju, o solistas Liudas Mikalauskas – statybininku

Kiekvieną pavasarį lietuvius apsėda kasimo, sėjos ir kitokios žemės ūkio manijos. Šis...

Žinių vedėjos apie nematomą savo darbo pusę: kada tenka perlipti per save? (2)

Kaip vyksta pasiruošimas bene ilgiausios trukmės tiesioginės transliacijos laidai, ko nepamato...

Depresijos diagnozę 27-erių išgirdusi Aistė Paškevičiūtė dabar jau 3 vaikų mama: kūnas, dvasia ir psichika sakė „stop“ (6)

Kas vienija kunigą Ričardą Doveiką, dainininkę Jurgą Šeduikytę, buvusią televizjos laidų...

Egidijus Sipavičius į sceną žengs su aukštakulniais: dėl pasirodymo atliko kojų depiliaciją (5)

BTV „Muzikinei kaukei” artėjant prie finalo, dalyviams kyla vis didesni iššūkiai ir kiekvienas...

Top naujienos

Be pajamų ir darbo – jau pusmetį: renginių verslo atstovai darbinasi kurjeriais, kai kas išparduoda turtą (128)

Privačių renginių verslo atstovai be darbo ir pajamų sėdi jau pusmetį. Kad galėtų išmaitinti...

Tyrimą apie COVID-19 kilmę paviešinęs vokiečių fizikas: yra labai daug keistų dalykų sulaukė audringos reakcijos (100)

„O vis dėlto koronavirusas kilo iš Uhano laboratorijos!“ – kai vasario viduryje Hamburgo...

Sekmadienį lepins pavasariška šiluma: kai kur šils ir iki 18 laipsnių (1)

Ilgimės didesnės šilumos, žalumos, tačiau vyraujantys orų procesai stabdo pavasario žingsnius....

Joana Balčiuvienė | D+

Nematoma Lietuvos šeimų pusė: atsibusdavau sekso metu, o jis sakydavo „pakentėk, aš tuoj“ (29)

Tai, ką mes įsivaizduojame kaip normalius šeimos santykius, nebūtinai sutampa su partnerio...

Po pažinties instagrame – tikra drama virtęs pasimatymas Vilniaus viešbutyje: ji nesugebėjo pasakyti „ne“ (136)

Su bendraamžėmis merginomis santykių užmegzti nesugebėjęs viename šalies bankų Klientų...

Dmitrijus Durnevas, Spektr.press, DELFI.lt | D+

Imperijos šukės. Blogo ženklo iš Rusijos sulaukę Donecko gyventojai: pradėta taupyti mūsų sąskaita (37)

Bet kurios įmonės, veikiančios Ukrainos nekontroliuojamose Donbaso teritorijose, darbo sąlygos...

Profesorė Žvirblienė aptarė vakcinų nuo COVID-19 skirtumus ir paaiškino, kaip jos veikia organizmą (337)

Šiuo metu Lietuvoje yra 3 vakcinos nuo COVID-19 infekcijos – „Comirnaty“, „Moderna“ ir...

Nuo kito mėnesio – pokyčiai grąžinant prekes: prekybininkai sutaupys, pirkėjams bus paprasčiau (21)

Nuo šių metų gegužės pirkėjams Lietuvoje bus paprasčiau grąžinti fizinėse parduotuvėse...

Dėl svarios priežasties Meghan Markle greičiausiai nedalyvaus vyro princo Harry senelio laidotuvėse (133)

Anapilin iškeliavus Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II vyrui, princui Philipui...

Patikrino: kiek kilometrų viena įkrova „Tesla Model 3“ įveikia -30°C šaltyje? (183)

„ Tesla Model 3 Standard Range Plus“ tarp įkrovimų turėtų nuvažiuoti 423 km. Tačiau tokie...