aA
Politikas, verslininkas, vienas turtingiausių Lietuvos žmonių Visvaldas Matijošaitis neseniai antrą kartą perrinktas Kauno meru. Vyras interviu apie santykius dalina retai. Pasakoti apie savo asmeninį gyvenimą, ypač lydimą skaudžių patirčių nėra lengva. Tačiau Visvaldas niekuomet nebijojo parodyti savo jausmų viešai. Jo širdies draugė Loreta Stonkienė galbūt santūresnė. Tačiau abu sako tą patį: mūsų santykiai rimti ir palaiminti vaikų pritarimo.
Visvaldas Matijošaitis su drauge Loreta Stonkiene
© DELFI / Andrius Ufartas

LNK laidoje „Nuo...iki“ Visvaldas ir Loreta pasidalino ne tik praeitimi, bet ir ateities planais.

Ar galima tikėtis, kad kada nors įteisinsite savo santykius santuoka?

Visvaldas: Nemanau, kad yra prasmės, bet ką gali žinoti. Niekada nesakyk niekada. Jau buvome abudu vedę.

Ar jūs mylite šį žmogų?

Loreta: Taip

Ar pagalvojate apie santuoką su juo?

L: Jei įvyktų, kas įvyktų. Tuomet sakyčiau taip. Nesakyčiau ne.

Tai, ko gero, pirmas kartas, kai verslininkas, Kauno meru antrą kartą perrinktas Visvaldas Matijošaitis duoda interviu ne vienas, o kartu su širdies drauge Loreta. Apie ją žiniasklaidoje imta kalbėti prieš daugiau, kaip keturis metus. Tai ji, su tuomet Kauno meru jau buvusiu Visvaldu, pasirodė viešame renginyje. Moteris iki šiol atsimena frazę, kurią tuomet išgirdo.

L: Šito turbūt nepamiršiu niekada gyvenime. Nors, atrodo, žmogų pažįstu jau ilgai, virš 40 metų. Bet išeiti pirmą kartą su žinomu Lietuvoje žmogumi, tai jaučiau, kas bus. Bet, kadangi jis žino apie tai. Tai pasiūlė man užsidėti akinius.

Ar jūs neišgirdote, kokių nors komentarų, kuomet pradėjote rodytis su Loreta, kad, galbūt tai negeras viešųjų ryšių žingsnis? Nes po žmonos mirties geriau būtų likti vienam?

V: Nei į kalėjimą norėčiau, nei celibatu užsiimti. O su žmonėmis bendrauti visada yra geriau ir jeigu šalia moteris. Kiekvienam normaliam, sveikam vyrui gerai šalia savęs turėti moterį.

Loreta slėpynių su žurnalistais nėjo, tačiau interviu dalinti apie su turtingiausių Lietuvos žmonių sąraše, 18 vietoje esančiu, Visvaldu Matijošaičiu taip pat neskubėjo.

L: Nežinojome savo ateities. Jei iš karto pradedi bendrauti ir kalbėti, kodėl mes kartu, kokie mūsų santykiai ir t.t. Tai nežinau. Jau yra solidesnis amžius, yra buvusi santuoka, yra vaikai, dabartiniai jausmai. Reikia į viską žiūrėti atsargiai ir gerbti visus aplinkinius, save, savo santykius, tausoti.

„Nuo...iki“ laidos metu Loreta prasitarė puikiai supratusi, koks dėmesys jai teks būnant šalia tokio žmogaus, kaip Visvaldas, kuris yra ne tik vienas žinomiausių žmonių Lietuvoje, bet ir politikas. Žiniasklaida ir visuomenė juos mėgsta narstyti po kaulelį, tad ir antroji pusė taip pat bus tarsi po padidinamuoju stiklu. O Loreta dar ir lyginama su prieš šešerius metus mirusia žmona Irena.

L: Kadangi aš dirbu, nesu vien namuose sėdintis žmogus, tai negalvoju, ką čia apie mane pagalvos. Mano gyvenimas tęsiasi ir toliau, kaip jis ir ėjo. Tai laiko apmąstymams nėra labai daug. O šiaip žinojau, kad taip bus. Žinojau, kad lygins. Bet lygins su geru žmogumi, tai ir pats turi pasitempti. Man nelabai patinka fotografuotis, filmuotis. Aišku yra tam tikras stresas. Interviu duoti ir t.t. Bet kai yra konkretūs klausimai, kai tavęs neįžeidžia, nereikia meluoti, kurti istorijų ir viskas vyksta natūraliai. Visvaldas man yra sakęs, kad niekada nesistenk parodyti, kad yra geriau ir visada kalbėk natūraliai, tai aš taip ir darau.

Po pirmų pasirodymų netrūko spėlionių, kur meru tapęs Visvaldas Matijošaitis, sutiko Loretą. Išgirdus poros pažinties istoriją galima pajuokauti, kad tai tarnybinis romanas. Maisto technologe Loreta dirbo Visvaldo kompanijoje. Ji vadovauja Vičiūnų įmonės, produktų vystymo skyriuje. Visvaldui Loreta, kaip pati sako, pažįstama nuo pirmos krabų lazdelės. T.y. daugiau, nei 40 metų. Nes Loretos brolis – Visvaldo verslo partneris.

L: Tai yra labai sena istorija. Visvaldas ir mano brolis yra buvę grupiokai, studijų metais. Pirmame kurse jie atvažiavo pas mus į Plungę į mano tėvų namus ir aš pirmą kartą jį pamačiau. Tai nuo to, man buvo penki metai, tai nuo to laiko aš jį ir pažįstu. Nes jie toliau bendravo, draugavo. Paskui atsirado jų bendras verslas, o pabaigusi mokslus prie jo prisijungiau ir pati. Dirbau Plungės fabrikuose. Tai nuo penkerių metų iki šiandien – aš Visvaldą pažįstu. Žinau jo buvusią šeimą, jo vaikus, marčią, anūkus. Tekdavo labai dažnai susitikti iki tol, kol mes pradėjome artimiau bendrauti.

Artimiau pora pradėjo bendrauti po Visvaldo žmonos Irenos mirties praėjus kiek daugiau, nei dvejiems metams. Loreta buvo tas žmogus, kuris palaikydavo ir išklausydavo Visvaldą.

L: Jie su broliu yra bendrasavininkiai verslo, todėl visada būdavau arčiau tų žmonių. Labai daug būdavo ir kelionių kartų, ir komandiruočių, susirinkimai, pasitarimai, dėl bendrų įmonės interesų, tam tikrų klausimų, naujų produktų kūrimo. Tai aš visada sukdavausi tarp jų. Aš išsiskyriau, jis neteko šeimos ir kažkaip taip savaime nutiko.

Ji padėjo jums atsigauti po žmonos mirties?

V: Šiaip labai padėjo. Na, labiausiai padėjo sūnus. Nes tie abudu sūnūs gyvena šalia manęs. Jaunėlis Dainius tuo metu vienas gyveno, nebuvo vedęs, tai jis netgi iš karto persikėlė pas mane ir mes beveik metus gyvenome abudu kartu ir kai pamatė, kad viskas tvarkoje, kad susitvarkau, tada jis išėjo pas save gyventi jau. Nežinau, vienam gal buvo iš tiesų, labai sunku. O paskui su Loreta draugystė savaime užsimezgė. Sužinojau, kad ji daugiau nei metus gyvena viena. Ir gavosi visai nieko. Iš pradžių galėdavome pasikalbėti apie darbą, paskui kažkur į renginius nueiti, o paskui viskas savaime gavosi.

Loreta sako niekada negalvojusi, kad jos antrąja puse taps žmogus iš bendro rato. Juo labiau, seniai pažįstamas Visvaldas.

L: Niekada Negalvojau, nebuvo kada ir galvoti. Puikiai gyvenau, nebuvo preteksto, net galvoti apie tai.

Kas jus suvedė į porą?

V: Pirma, aišku, likimai. Po to – žmogaus vertybės. Tai, kokį tu pažįsti žmogų, kaip jis mane vertino iki mūsų santykių. Aišku, lengvumo davė ir ta mūsų sena pažintis. Tai tikrai padeda.

Nežinau, ar tai skaitosi, ar ne. Kiek ji kartų buvo nuo manęs verkusi, kai aš buvau valdybos pirmininkas. Atvirai kalbėdavom, kadangi moterys silpnesnės, tai joms krištoliukai iš akių iškrisdavo.

„Nuo...iki“ laidos metu pora prasitarė, kad nei Visvalado sūnūs, nei Loretos dukros, vienai kurių yra 16 metų santykiams neprieštaravo. Atvirkščiai – palaikė užsimezgusią draugystę.

V: Sūnūs tai vyriškai, protingai reagavo, bet man visuomet buvo svarbiau, kaip reaguos mano marti. Tuo metu turėjau tik vieną marčią, tai Rasa, vyresnio sūnaus žmona. Ji palaikė.

Kodėl marčios nuomonė svarbi tokia buvo?

V: Aš nelendu į jų šeimą ir negyvenu ten kiekvieną dieną. Ten visko būna ir pasibara ir pasibučiuoja ir susitaiko ir t.t. Bet marčios, jeigu ji gyvena su tavo sūnumi, augina tavo anūkus, tai jos nuomonė yra visada svarbi. Tai protingos moters nuomonė. Kuri protingai tau gali patarti nelinkėdama kažko.

L: Mano dukros pamatė mano veide šypsenos daug ir susitikom pirmą kartą, kai jau jie pamatė iš žiniasklaidos, kad bendraujam ir su dukra ir jos vyru susitinkam. Mes matome iš tavo akių ir veido, kad viskas gerai. Mes džiaugiamės už tave.

Koks Visvaldas yra namuose?

L: Namuose jis pakankamai ramus. Žmonės mato jį vienokį, darbe aš jį matau kitokį, o jeigu atvažiuoju į savivaldybę, taip pat jį kitokį matau. Tai namuose, iš tikrųjų jis yra ramus. Leidžiam vakarus ramiai, jeigu būnam namuose. Dažnai būnam užsiėmę kažkokiuose renginiuose, tai namuose paprasčiausiai ilsimės.

Neseniai 61-ąjį gimtadienį atšventusį Visvaldą ir Loretą skiria 13 metų. Vyras tik pasijuokia paklaustas, kodėl priešingai, nei dalis pasiturinčių vyrų nepasinaudoja galimybe į poras pasirinkti gerokai jaunesnę moterį.

V: Gal aš nemadingas, gal brandesnis. Moterys yra ne vien krūtinėmis gražios, jos gražios ir žavios savo vidumi. O ten krūtinė, tokia ar tokia, nėra didelis skirtumas.

O niekada nebuvo tų jauniklių, kurios, kaip mes girdime, kariasi verslininkams ant kaklo?

V: Ne, žinokite. Laukiau laukiau. Svajojau svajojau. Tikėjausi, kad įvyks tas stebuklas, bet neįvyko. Gal ir pamedžiotų kas nors, bet to laiko nėra per daug. Jau geriau į tikrą medžioklę nuvažiuoti. Renkiesi žmogų ne pagal pasą, o pagal tai, kaip bendrauti su juo.

Visvaldas sako, kad kiekvienam žmogui brandžiame amžiuje praradus antrąją pusę nereikėtų užsidaryti namuose ir pasmerkti savęs vienatvei. Gyvenimas per trumpas, kad kankintume ir save, ir aplinkinius.

V: Aš neįsivaizduočiau gyvenimo vienam. Arba gal tuomet turėčiau eiti ir lysti į sūnų šeimas. Pradėti reguliuoti kažką. Visi, kiekvieno amžiaus žmonės yra savaip žavūs ir jie tikrai gali be piktumų gražiai sueiti ir bendrauti. Ir su, amžiną atilsį, žmona žavėdavomės, kai matydavome mieste, arba kavinėse du senukus geriant kavą. Tai būdavo pats gražiausias vaizdas, dar mes apkalbėdavome.

Būdamas versle aš lipdavau iš lėktuvo, eidavau namo, persirengdavau ir vėl skrisdavau kažkur. O dabar aš esu sėslus. Jau man pasidarė komfortas dirbti Kaune. Loreta dabar už mane daugiau keliauja, ji dvi dienas per savaitę tikrai nebūna namuose. Nes būna arba viename fabrike, arba kitam arba trečiam. Ii ji man primena, kad gal reikėtų kur nors nuskrisit. Ačiū dievui, kad yra su kuo skrisit, nes vienas dar tingėtum.

Kovą suėjo šešeri metai, kai visiems pažįstama Visvaldo žmona Irena savo namuose nukrito nuo laiptų, kurie remonto metu buvo be turėklų. Ji patyrė sunkią galvos traumą ir medikams nepavyko jos išgelbėti. Irenai tuomet buvo 55-eri. Ji tuo metu rūpinosi namų pertvarkymu ir remontu. Iki šiol namuose pilna daiktų primenančių buvusią namų šeimininkę.

L: Aš vėl pasikartosiu. Kadangi aš ją pažįstu labai seniai ir žinau jų buvusius santykius, kaip jie gyveno. Tai man atrodo, aš kaip tik apsigyvenau čia tokioje šiltoje aplinkoje, kuri buvo ir kuriama. Manęs nevargina. Jeigu būtų taip, kad mes nukabintume visas nuotraukas, paveikslus, daiktus, tai galbūt man būtų dar sunkiau gyventi. Aš įėjau į tą gyvenimą esant visiems daiktams.

Visą laidą galite pamatyti ČIA.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(31 žmogus įvertino)
4.2581

Pavojingiausias vaidmuo: abu seriale turėję vaidinti aktoriai atsidūrė medikų rankose

Jau šiandien, spalio 21-ąją, žiūrovus pasieksiantis komiškas serialas „Po vienu stogu" ne...

Jonas Nainys atvirai prabilo apie didžiausias baimes ir ne pačius linksmiausius nuotykius Amerikoje (34)

Muzikos prodiuseris, didžėjus, laidų vedėjas Jonas Nainys apsilankė Laisvės TV laidoje...

Paaiškėjo pirmoji iš projekto „Šok su žvaigžde“ iškritusi pora ir favoritai (149)

LRT projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviams šis vakaras tapo rimtu išbandymu. Laidos pabaigoje...

Balsavimas: kuri pora pirmoji turėtų palikti projektą „Šok su žvaigžde“? (69)

Šis šeštadienio vakaras LRT projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviams taps rimtu išbandymu. Jei...

Jautri dainininkės Irenos Jokšienės išpažintis apie gimdymą būnant vos 14-kos: buvo pasmerkta ir mokytojų, ir medikų (19)

Grožio specialistė, kirpėja, dainininkė Irena Jokšienė - 4 dukras pagimdžiusi moteris. Dabar ji...

Top naujienos

Paauglei per klaidą buvo sulašintas dezinfekcinis skystis: paaiškino, kaip tai įvyko papildyta 12.58

Praėjusį penktadienį per Lietuvą nuaidėjo žinia apie Kauno klinikose įvykusią slaugytojos...

Gaisro gesinimo realybė Alytuje: skambinome per visą Lietuvą, maldavome verslininkų papildyta 13:01 val. (102)

Šeštą parą Alytuje kovojama su gaisru padangų perdirbimo įmonėje. Mieste yra paskelbta...

Kauno r. sugalvojo atkirtį Matijošaičiui, pasiryžusiam per dieną už vaiką reikalauti kone 10 eurų (92)

9,20 euro už vieną Kauno vaikų darželiuose praleistą dieną. Tiek kitais metais reikės mokėti...

Finalas gali būti skandalingas: jei į Pranckiečio ir valdančiųjų konfliktą dėl posto būtų įtraukta net policija (252)

Antradienį Seimo posėdžių salę pasieks ne tik kitų metų biudžeto projektas ir jo pateikimas....

Įtarusi galimą dokumento klastojimą, Širinskienė kreipėsi į Seimo kanclerę (48)

Dėl tikrovės neatitinkančių duomenų pateikimo spalio 15 d. nenumatyto Seimo plenarinio posėdžio...

Romas Lazutka. Bankų mokesčio nebus, bet garbės irgi (125)

Kelių politikų iniciatyva išskirtinai apmokestinti bankus neatrodo stipri, kad būtų...

Rokiškėnas praturtėjo neteisėtai: skyrė baudą ir konfiskavo 354 tūkst. namuose rastų eurų (21)

Lietuvos apeliacinis teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinį skundą ir...

Į Lietuvą atvyko JAV tankai (56)

Į Lietuvą pirmadienį atvyko pusmečiui šalyje dislokuojamo Jungtinių Valstijų bataliono...

Netobulos. Sabina Daukantaitė: beieškant tik tobulų sprendimų, netyčia galima praleisti gyvenimą

Sabinos Daukantaitės apibūdinimas daug kam skamba neįtikėtinai - 7 vaikų mama, knygos...

Stilistė palygino pigius ir brangius drabužius – atrodo taip pat, o kainos skiriasi dešimtis kartų (3)

Žinomas prekinis ženklas – tai tik žmogaus puikybės ženklas ar, vis dėlto, nepriekaištinga...