aA
Trylikos metų pirmą kartą įsimylėjau taip, kad net į mišias dėl to žmogaus pradėjau vaikščioti, bet tikrus jausmus pajutau tos pirmosios meilės draugui – žmogui, su kuriuo esame pažįstami jau dvidešimt metų, LRT TELEVIZIJAI atvirauja kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė. Jau trečiame kurse pirmąjį savo teatro vaidmenį atlikusi aktorė dabar svajoja apie pasaulinio lygio vaidybinį darbą, tačiau teatro pamiršti nesiruošia – anot jos, tai geriausia sporto salė aktoriui.
Valda Bičkutė, Mindaugas Valiukas
© DELFI montažas

Pirmosios meilės ir nesuskambėjusio žadintuvo drama

Aktorė V. Bičkutė prisimena, kad knygos traukė jau nuo pat mažens, o skaityti pradėjo dar darželyje.

„Kai dar nemokėjau skaityti, labai patiko klausytis pasakų. Mintinai mokėjau Salomėjos Nėries „Eglė žalčių karalienė“. Norėdavau, kad man skaitytų dar ir dar kartą. O vėliau mamos sesuo nuvedė mane į skaitovų konkursą“, – pasakoja V. Bičkutė.

Anot jos, vaikystė buvo labai džiugi, o viena geriausių jos akimirkų – sesės Vaidos gimimas: „Atsimenu, tėtis rūsyje kažką veikė ir pasigirdo skambutis – pranešė iš ligoninės, kad gimė sesė. Atidarius duris pradėjau šaukti – tėti, tėti, sesė gimė! Tiesa, prieš jai gimstant susapnavau, kokiais šliaužtinukais ji bus aprengta. Nepatikėsite, bet tikrovėje viskas atsikartojo.“

Pradinėje mokykloje V. Bičkutė pastebėjo, kad stiprioji jos pusė – atmintis. „Jei dalyvaudavau pamokoje, nebereikėdavo mokytis papildomai. Buvau tikra humanitarė, skaityti knygas man buvo didžiausias gėris. Iki šiol atsiversti grožinės literatūros knygą – tikra palaima. Tiesa, fizika ir matematika buvo tie baisieji mokslai, kurių kontrolinius darbus nusirašydavau nuo berniukų“, – prisipažįsta žinoma lietuvių aktorė.

V. Bičkutės paauglystė nepraėjo be pirmų meilių – stiprų pirmą susižavėjimą pajuto kartu su ja mokyklos spektaklyje „Snieguolė“ vaidinusiu Seniu Šalčiu. „Vėliau su tuo Seniu Šalčiu susitikome diskotekoje ir nors šokome trumpai, tą vakarą atsiminsiu ilgam. Namo parbėgau kojų nejausdama, o kai mama atidarė duris išsigando, ko taip dūsauju... Trylikos metų įsimylėjau. Kiekvienas pasisveikinimas mokykloje buvo geriausias dienos dalykas. Po to mano geriausia draugė pamatė jį jaunimo mišiose. Visos šeimos nuostabai Valda pradėjo uoliai vaikščioti į mišias“, – juokiasi aktorė.

Aktorystės kelias prasidėjo tada, kai V. Bičkutė pabandė stoti į režisieriaus Rimo Tumino renkamą kursą Vilniuje: „Tada net nežinojau, kas šis režisierius, o po to tik supratau, kad patekti į jo kursą buvo išties didelė sėkmė.“

Nors prieš lemtingus stojamuosius egzaminus sušlubavo sveikata, V. Bičkutė pasiryžo viena keliauti iš Telšių į Vilnių. „Kaip tyčia, žadintuvas nesuskambėjo ir aš vos vos nepavėlavau į egzaminą, net nebuvo laiko, kada išsigąsti. Stojamuosius reikėjo laikyti grupelėmis po septynis. Visi mano tos dienos likimo draugai tapo ir kurso draugais – dabar jau žinomi aktoriai Andrius Bružas, Jokūbas Bareikis, Ramūnas Cicėnas, Vaida Būtytė“, – pasakoja V. Bičkutė.

Pirmo vaidmens šiurpuliukai ir netikėta meilė

Nors studijos sekėsi puikiai, netikėtai ištiko daug didesnės problemos – namų ilgesys, nelaiminga meilė ir sunkios savęs paieškos.

„Tai buvo lūžis, per kurį jaučiausi labai vieniša. Mano vaikystės pasaulis – kambarys, namai, sodas staiga dingo ir vietoj to atsirado bendrabutis, nepažįstami žmonės. Studijų metai asocijuojasi su vienatve, ilgesiu. Tai buvo gilių išgyvenimų laikas“, – atvirauja kino ir teatro aktorė.

Laimėjusi vidinę kovą, ji sugebėjo įžvelgti šviesesnių spalvų, o kurso draugai tapo vis artimesni: „Visas mūsų kursas jau buvo paskirtas kuriamam Mažajam teatrui. Jautėmės ramūs, nes žinojome, kad turėsime savo vietą po studijų, todėl nebuvo jokios konkurencijos.“

Dar studijų metais V. Bičkutė pirmą kartą žengė į teatro sceną. Jaunai studentei režisierius R. Tuminas patikėjo Anios vaidmenį Antono Čechovo pjesėje „Vyšnių sodas“.

„Spėjau suvaidinti šiame legendiniame spektaklyje. Net ir dabar jaučiu didžiulę šilumą, pagalvojusi apie pirmąją tikro teatro patirtį, kai sėdėjau grimerinėje šalia Eglės Gabrėnaitės, kai bijojau iki sąmonės netekimo. Dieną prieš negalėjau nei valgyti, nei miegoti, o dieną po tekstai vis dar sukosi galvoje“, – prisimena V. Bičkutė.

Praėjusieji metai aktorei buvo ypatingi – ji suprato, kad meilė, kurios kartais ieškoma taip toli, buvo visai čia pat. „Mindaugas buvo mano tos pirmosios meilės draugas, esame pažįstami jau nuo tada, kai man buvo 17 metų. Nuo to laiko draugystė niekada taip ir nebenutrūko – atvažiavęs į Vilnių visada mane aplankydavo, pasidalindavo eilėraščiais, o aš – pakvietimais į spektaklius. Net neįtariau, kad jo ir mano širdyje slypi kažkoks stipresnis jausmas“, – atviravo aktorė.

Pašnekovė prisipažįsta, kad nenustoja svajoti apie pasaulinio lygio kiną – nesvarbu lietuviškos, ar užsienio produkcijos. „Vis dėlto niekada negalvojau palikti teatro – tai puiki sporto salė aktoriui“, – teigia kino ir teatro aktorė V. Bičkutė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

DELFI nuo šiol tiesiogiai transliuos „Kitokius pasikalbėjimus“: kaip jaučiasi Katleris vedėjo kėdėje?

DELFI nuo šiol tiesiogiai transliuos „Kitokius pasikalbėjimus“. Ką naujajame sezone pristatys...

Išsigydžiusi depresiją Monika Šalčiūtė grįžo į viešumą: iš savo žinomumo esu uždirbusi 7 tūkstančius eurų per mėnesį (110)

Ilgi efektingos spalvos plaukai, priaugintos blakstienos, ryškus makiažas ir džemperis vietoj...

Goda Alijeva pirmajame interviu po skyrybų: stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko (134)

Skyrybų metu visuomet dūžta širdys, o kai esi viešas žmogus ir tavo asmeninį gyvenimą po...

Meksikoje televizijos laidą filmuojantiems Leo ir Bružui – akibrokštas: keliauti reikės be pinigų (4)

Karščiausioje LNK televizijos sezono naujienoje – šou „Lituanos Locos. Leo ir Bružo...

Justino Jaručio provokacija: šeima ir muzika niekuomet negali vienas kitam trukdyti

Šį sekmadienį 19:30 LNK televizijos eterį pasieks pirmoji „ Lietuvos balso“ dvikovų etapo...

Top naujienos

Puteikis: esu patyręs praktiškai viską, kuo gyvena daugelis lietuvių (58)

„Aš ne tik kad žinau, kas yra turėti polinkį alkoholiui, žinau, kaip tai susitvarkyt, žinau...

Tapinas: jeigu jau galime žveją nukelti girtą nuo ledo, tai gal galime ir prezidentę į Rygą nuskraidinti (302)

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas dėl lėktuvo gedimo nevykti į Latvijos...

Skvernelis įstrigo Briuselyje: atskristi pasisekė. Grįžti, deja, jau nepavyks papildyta (146)

Belgijoje viešintis premjeras Saulius Skvernelis susidūrė su nemalonumais.

(Ne)skanūs lietuvio nuotykiai Berlyne: teko valgyti skalbykloje, autobuse ir net pasakų namelyje

Dažniausiai keliaudami kur nors pavalgyti galvojame tik apie maistą – kad jis būtų skanus,...

Panevėžio ir Prienų klubų siekiams pasipriešino „Žalgiris“ (12)

Pirmadienį vykusiame Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) visuotiniame susirinkime netrūko įtampos....

Ne visi lietuviai norėtų dirbti trumpiau už tą patį atlyginimą (95)

Didžioji dauguma lietuvių norėtų, kad jų darbovietė sutrumpintų darbo valandas , palikdama tą...

Rusijos samdinius traukia iš „pilkosios zonos“: mes reikalaujame, prašėme jau užtektinai (61)

Rusijos kariuomenės veteranams atstovaujantis forumas sekmadienį nutarė žengti neįprastą...

Anksti mamos netekusi studentė Agnė atvėrė širdį: sunkiausiu metu ją išgelbėjo šuo (3)

Studentei Agnei Puraitei – vos 21, tačiau jaunai merginai teko išgyventi labai daug. Vaikystėje...

Mitybos specialistė pabrėžia pagrindinius mitybos principus: svoris taps normaliu, o savijauta ir nuotaika bus puiki

Vis daugiau žmonių nežino, ką valgyti, ir vis daugiau produktų išbraukia iš savo raciono,...

Įsivaikinusi moteris: tiesa, kad vaikas auga ne biologinėje šeimoje, turi savo kainą (58)

Daugelis žmonių turi stiprų poreikį tėvystei, tačiau nepavykus natūraliu keliu susilaukti...