Naktį ypač svarbus matomumas

Pasivažinėjimas gali apkarsti, jeigu dviratininkas nepasirūpins saugia savo kelione. Draudimo bendrovės ERGO, šią vasarą pradėjusios iniciatyvą „Įžiebk dviratį“, užsakytas tyrimas parodė, kad tamsiuoju paros metu kelyje vairuotojus labiausiai gąsdina pėstieji (80 proc. respondentų) ir keliu važiuojantys dviratininkai (76 proc. respondentų). Net 82 proc. apklausos dalyvių pavojingiausia su dviratininkais susijusia situacija kelyje įvardijo važiavimą dviračiu tamsiu paros metu be žibintų ar šviesą atspindinčių elementų. Tam, kad būtumėte matomi naktį, turite pasirūpinti saugumu: šviesą atspindinčia liemene arba diržais, dviračio atšvaitais, tinkamai sureguliuotais žibintais dviračio priekyje ir gale bei šalmu. Na o pasirūpinus saugia kelione tamsiuoju paros metu, siūlome pamatyti kitokius miesto veidus, kuriuos gaubia ramuma, romantika ir naujas žvalgos kampas, teigiama pranešime spaudai.

Pirmoji trasa – klausantis naktinio jūros ošimo

Karštomis vasaros dienomis kiekvienas Baltijos jūros paplūdimio lopinėlis tampa aukso vertės – žmonės iš visos Lietuvos suvažiuoja pailsėti, pasimėgauti saulės voniomis ir pabėgti nuo darbų. Norintiems išvengti žmonių šurmulio ir pamatyti kitokį pajūrį, siūlome su gražiausiomis pajūrio vietomis – Smiltyne, Juodkrante, Pervalka, Preila ir Nida – susipažinti naktinio pasivažinėjimo metu.

Dviračių tako ilgis – 52 kilometrai. Takas nėra sudėtingas ir puikiai tinka pradedančiajam dviratininkui, taip pat yra vietų, kur galima sustoti ir pailsėti. Pradėti galima Smiltynėje prie Senosios perkėlos (Danės g. 1, Klaipėda) arba Naujosios perkėlos (Nemuno g. 8, Klaipėda). Jeigu 52 kilometrai yra per daug, galite maršrutą trumpinti ir įveikti pavienes jo dalis: nuo Klaipėdos iki Juodkrantės (21 km), nuo Juodkrantės iki Pervalkos (virš 16 km), nuo Pervalkos iki Preilos (virš 5 km) arba nuo Preilos iki Nidos (9 km).

Šio pasivažinėjimo metu išvysite Bulvikio ragą, Avino kalną, Pilkąsias kopas Naglių gamtos rezervate, galėsite apsilankyti aukščių stebėjimo bokšteliuose, įrengtuose greta dviračių tako tarp Pervalkos ir Nidos.
Dviračiai

Pasivažinėjimas sostinėje su kultūros prieskoniais

Ar dažnai sekate kultūros maršrutais naktį? Ar atkreipėte dėmesį, kaip didingai atrodo sutemose apšviesti sostinės paminklai – Trijų kryžių kalnas, Vinco Kudirkos paminklas ar tiltų trejybė – Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo? O gal keliaudami po Mindaugo tiltą etate pakėlę akis į moterį su žibintu?

Siūlome akyliau pasidairyti 11 kilometrų maršruto metu. Pradėti galite Katedros aikštėje. Apžiūrėję arkikatedros baziliką, Valdovų rūmus ir paminklą LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui, sukite į Gedimino prospektą. Kylant Gedimino prospektu išvysite minėtą Vinco Kudirkos paminklą, paminklą Julijai Žymantienei-Žemaitei, atsinaujinusią Lukiškių aikštę, prieš ją – paminklą genocido aukoms, toliau – Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką ir Seimo rūmus. Tuomet riedėkite per Žvėryno tiltą, kur Jus pasitiks Dievo motinos ženklo iš dangaus cerkvė. Nuvažiavus iki gatvės pabaigos, pasukite dešinę, į Birutės gatvę, kuri nuves iki Vingio parko. Pasivažinėjus Vingio parke, toliau keliaukite M. K. Čiurliono gatve ir leiskitės iki Šv. Konstantino ir Michailo cerkvės, toliau – K. Kalinausko ir Palangos gatvėmis žemyn iki Vilniaus gatvės. Pasukus į dešinę, neužilgo pamatysite S. Moniuškos skverą, šv. Kotrynos bažnyčią, o kelionę pratęsę pro Vokiečių gatvę, sutiksite Vilniaus rotušę.
Dviračiai

Toliau siūlome sukti į Rūdninkų gatvę, kol pasieksite Visų Šventųjų bažnyčią. Apsižvalgius sukite į kairę ir išvysite Lazdynų Pelėdos parkelį. Pasiekus Bazilijonų gatvę, sunkite link Aušros vartų. Pravažiavus juos, leiskitės žemyn ir nepraleiskite Šv. Teresės bažnyčios, Šv. Dvasios cerkvės, Bazilijonų bažnyčios, Jono Basanavičiaus skvero, Pacų viešbučio kiemelio, Šv. Nikolajaus cerkvės, Šv. Kazimiero bažnyčios, Šv. Paraskevos cerkvės su paminklu Aleksandrui Puškinui ir Abraomui Hanibalui. Pasiekus Pilies gatvę grįšite į pradinį tašką – Katedros aikštę.

Norintiems ir pamatyti, ir pasportuoti Kaune

Jeigu esate pasiryžę ilgam pasivažinėjimui ar net treniruotei, tačiau mielai tai darytumėte vaizdingu maršrutu, o ne plentu, siūlome maršrutą nuo Kauno senamiesčio iki Užnemunės gatvės ir link Kačerginės, pasiekiant Zapyškį. Juo keliaujant prireiks ištvermės, tačiau viską atpirks nuostabūs peizažai. Maždaug 20 km ilgio maršrutas, jungiantis Kauną ir Zapyškį, atvers puikius miško ir paupio vaizdus. Kačerginėje dviratininkų laukia grilio zona, kur smagu sustoti, pailsėti ir pasistiprinti. Taip pat verta aplankyti ir plūduriuojančią Kačerginės prieplauką. Paskutinėje maršruto stotelėje dviratininkus sutiks jaukus Zapyškio miestelis, senove alsuojantys nameliai ir ypatinga Zapyškio koplytėlė. Maloniam pasisėdėjimui visai netoli bažnyčios įrengta pavėsinė bei suoliukai visai ant Nemuno kranto. Čia prisėdus pailsėti matyti abu Nemuno vingiai. Netoliese stovi laivas VYTIS, kuris perkelia į Kulautuvą (veikia nuo gegužės iki rugsėjo mėn., dirba iki 19.30 val.). Norintys pratęsti pasivažinėjimą, iš Kulautuvos dviračiais gali grįžti kitu krantu pro Raudondvarį.
Dviračiai

Šis maršrutas puikiai tiks besiruošiantiems didžiausiai Lietuvoje dviračių šventei „IKI Velomaratonas“, kuri vyks priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį – rugpjūčio 18 dieną Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje mėgėjams skirtas „ERGO mėgėjų“ važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), treniruotiems mėgėjams – „CRAMO Semi Sport“ (50 km) grupė, profesionalams – „CRAMO Sport“ (100 km) važiavimas, o el. paspirtukų, vaikų bei „Terrasport“ riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai riedės atskiroje, 2,4 km ilgio trasoje. Dalyvavimas „Terrasport“ ir el. riedučių važiavimuose – nemokamas. Dalyviai registruotis į renginį gali internetu: www.ikivelomaratonas.lt.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės