Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) duris atvėrė šiuolaikiška „Metso Outotec FinanceLab“ laboratorija. Finansų ir ekonomikos studentai čia mokysis naudodami moderniausius tyrimų įrankius. Atidarymo renginyje dalyvavusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tikisi, kad ši laboratorija ne tik gilins studentų akademines žinias, bet ir ugdys profesionalus, galinčius prisidėti prie Lietuvos verslo ir finansų sektoriaus augimo.
A. Armonaitė apie naują finansų laboratoriją: tai būtina mūsų šalies konkurencingumui
© Gabrielius Jauniškis

„Metso Outotec FinanceLab" laboratoriją atidariusi ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė pabrėžia, kad verslo ir finansų sektoriaus skatinimas Lietuvoje yra viena prioritetinių valstybės sričių, tad inovatyvių specialistų rengimo metodų steigimas aukštojo mokslo įstaigose ilgainiui padės kurti ir aukštos pridėtinės vertės ekonomiką.

„Tam, kad Lietuva ir toliau sparčiai vystytų finansinių technologijų sektorių, valstybei reikalingi šios srities profesionalai, kurie teorines ir praktines žinias įgyja moderniausiais mokymosi būdais. Vienas iš jų – finansų laboratorija. Tikiuosi, kad tai paskatins didesnį studentų susidomėjimą finansų inžinerija ir fintech, prisidės prie inovacijų potencialo didinimo ir ugdys jaunųjų specialistų gebėjimus. Tai būtina mūsų šalies konkurencingumui", – kalbėjo ministrė A. Armonaitė.

A. Armonaitė apie naują finansų laboratoriją: tai būtina mūsų šalies konkurencingumui
© Gabrielius Jauniškis

Pasaulinės kasybos ir agregatų pramonės lyderės „Metso Outotec" įsteigtoje finansų laboratorijoje studentams bus suteikta išskirtinė prieiga prie finansinės informacijos tiekėjos „Bloomberg" informacinės sistemos. Joje – galimybės naudotis aktualiausia finansine informacija, realiu laiku stebėti finansų rinkas, naujienas, analizuoti profesionalius tyrimus ir patiems studentams atlikti prognozes, pasitelkiant modernius tyrimo įrankius. „Bloomberg" sistema – daugelio laikoma aukso standartu finansų industrijoje, ja naudojasi daugiau nei 300 tūkst. profesionalių investuotojų ir kitų specialistų visame pasaulyje.

VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas pastebi, kad universitetuose atsirandančios šiuolaikinės technologijos efektyviai prisideda prie studijų kokybės gerinimo, padeda konkuruoti su užsienio universitetais dėl geriausių studentų ir leidžia paruošti konkurencingus specialistus. Visgi, ruošiant ateities profesionalus šiuolaikiniais metodais, būtinas tvarus mokslo ir verslo bendradarbiavimas.

A. Armonaitė apie naują finansų laboratoriją: tai būtina mūsų šalies konkurencingumui
© Gabrielius Jauniškis

„Džiugu, kad Lietuvos įmonės įsitraukia finansuodamos tokius projektus, kurie suteikia studentams galimybę įgyti darbo rinkai reikalingų praktinių įgūdžių. Mokslo ir verslo bendradarbiavimas yra abipusiai naudingas: studentai gauna šiuolaikines darbo rinkoje vertinamas žinias ir gebėjimus, o darbdaviai – kvalifikuotus darbuotojus. Finansų laboratorija studentams leis ugdyti finansines technologijas suprantančius ir informaciją interpretuoti gebančius absolventus, kurie sėkmingai galės spręsti ne tik verslo, bet ir šalies finansinius iššūkius", – pasakoja VILNIUS TECH rektorius R. Kliukas.

Lietuvos finansų rinka nuolat plečiasi, didėja ir specialistų poreikis. Pavyzdžiui, remiantis „Investuok Lietuvoje" atliktu finansinių technologijų sektoriaus tyrimu, Lietuvos fintech praėjusias metais pritraukė rekordinį investicijų kiekį, šio sektoriaus įmonių skaičius padidėjo 13 proc., o darbuotojų – beveik 50 proc.

A. Armonaitė apie naują finansų laboratoriją: tai būtina mūsų šalies konkurencingumui
© Gabrielius Jauniškis

„Metso Outotec" didžiuojasi būdama sparčiai augančio Lietuvos finansų sektoriaus dalimi. Nuo 2019 m. mūsų veiklą papildė daugiau nei 200 finansų profesionalų. Pasauliniu mastu skatiname naujoves ir skaitmenizaciją finansų srityje, todėl nuolat jaučiame kompetentingų specialistų poreikį. Lietuvos specialistai pripažįstami kaip gabūs, kvalifikuoti ir darbštūs darbuotojai, tačiau sėkmingai verslo ateičiai užtikrinti, būtina investuoti į dar daugiau kompetentingų ir lanksčių profesionalų. Finansų laboratorija parodo „Metso Outotec" įsipareigojimą Lietuvai, tad tikime, kad ji padės parengti informacinį pranašumą turinčius specialistus, kurie efektyviai papildys Lietuvos darbo rinką", – sako „Metso Outotec" finansų vadovė E. Sipilä.

„Metso Outotec" yra tvarių technologijų, visapusiškų sprendimų, mineralų, metalų perdirbimo ir perdirbimo pramonės lyderė visame pasaulyje. Vienas iš įmonės tikslų yra apriboti pasaulinį atšilimą 1,5 °C, taikant mokslu pagrįstus sprendimus. „Metso Outotec" būstinė yra Helsinkyje, jos padaliniuose 50-yje šalių dirba daugiau nei 15 000 žmonių. Kompanijos pardavimai 2021 m. siekė apie 4,2 mlrd. Eur, ji yra įtraukta į „Nasdaq" Helsinkio biržą. Vilniuje įmonė yra atidariusi verslo paslaugų centrą, kuriame dirba 280 finansų ir logistikos profesionalų, ir kaučiuko bei „Poly-met" susidėvinčių dalių gamyklą Šiauliuose, kurioje dirba 140 žmonių.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
2.7778

Energetikos ekspertai: Lietuva pajėgi gaminti dar daugiau pigios saulės energijos, tačiau to nedaro. Ko šioje srityje verta pasimokyti iš estų?

2022 m. Lietuvoje veikė virš 500MW saulės energijos elektrinių kuriuos sugeneruoja iki 3 proc....

Dar daugiau dėmesio „Iki“ darbuotojams: keliami atlyginimai, gerinamos darbo sąlygos

2023 metų pradžioje prekybos tinklas „Iki“ 10 proc. padidino įmonės darbuotojų atlyginimus....

„Pigu.lt“ Marketplace‘o vadovas: e. prekybos rinka toliau augs

Ekspertų vertinimu, nors Lietuvoje beveik 70 procentų interneto vartotojų prekes ir paslaugas...

Nuo sandėlį primenančios parduotuvės iki vienos didžiausių lietuviško kapitalo įmonių (3)

Viena iš keturių didžiausių mažmeninės prekybos įmonių Lietuvoje – prekybos tinkas „ Norfa...

Pridėtinės pajūrio NT projekto vertės džiugina pirkėjus ir išskiria iš konkurentų – pasidairykite po įspūdingas erdves

Vanagupės g. Palangoje esančius „Santjago“ apartamentus galima vadinti savotišku meno kūriniu,...

Top naujienos

Opozicija renka parašus dėl „Bartoševičiaus sesijos“: liberalai pasigedo esminio klausimo

Norėdami ketvirtadienį sušaukti Seimo neeilinę sesiją ir pasiaiškinti, ar buvusiam Seimo...

Didžiųjų bankų pelnai atkreipė LB dėmesį: teikiami siūlymai, tarp jų – laikinas papildomas mokestis jis būtų skirtas strateginiam tikslui (1)

Didelį komercinių bankų pelną praėjusiais metais didino išskirtinis likvidumas, kintamų...

Karas Ukrainoje. Rusija skelbia apie netoli Maskvos sprogusį bepilotį žiniasklaida: Rusija per 10 dienų gali pradėti naują ataką

Ukrainos valdžia gavo informacijos, kad Rusija per 10 dienų gali pradėti naują puolimą.

Svarstymai Ispanijoje: taupančiai „Barcai“ Jasikevičiaus atlyginimas gali pasidaryti nebeįkandamas įvardintas galimas įpėdinis (1)

Su ekonominiais sunkumais susiduriantis ir taupyti priverstas „FB Barcelona“ sporto klubas toliau...

Beveik kas penktą namų ūkį pasiekė kompensacijos už šildymą ir vandenį: kur kreiptis ir kas jas gauna

2022 m. vidutiniškai per mėnesį būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas gavo apie 153,6...

The Economist

Vyksta Ukrainos „derusifikavimo“ kampanija: nenori turėti jokių sąsajų su kultūra, kuri siekia pažeminti

Kyjivo pakraštyje esančioje atliekų perdirbimo įmonėje, įsikūrusioje netoli tos vietos, kur...

Tankų pilnas sandėlis įžiebė ginčą Belgijoje

Freddy Versluys nemėgsta būti vadinamas ginklų prekeiviu, tačiau jis turi didelį sandėlį,...

Specialiai Delfi – naujai išrinktas Čekijos prezidentas: Rusija nepasimokė (8)

Didele persvara prieš buvusį šalies premjerą Andrejų Babišą Prezidento rinkimuose Čekijoje...

Tiesioginė transliacija / Ūkininkai protestuoja prie pagrindinių perdirbėjų ir prekybininkų būstinių

Ženkliai kritusiomis pieno supirkimo kainomis pasipiktinę ūkininkai sako, kad kilo grėsmė ūkių...

Policijos parką papildė dar dvylika naujų automobilių: pareigūnams perduoti galingi 5 serijos BMW

Lietuvos kelių policijos tarnyba viešojo konkurso būdu įsigijo 12 naujų automobilių „BMW...