Atrado save skambučių centre

Prie prekybos tinklo „Rimi“ komandos Ainoras prisijungė prieš metus, dėl darbo kreipęsis į socialinę įdarbinimo agentūrą „SOPA“.

„Baigęs studijas norėjau užsidirbti, tačiau įsidarbinimo galimybės turint regos negalią yra ribotos, todėl kreipiausi į socialinę įdarbinimo agentūrą. Greitai sulaukiau „Rimi“ pasiūlymo prisijungti prie klientų aptarnavimo centro komandos, o aš, ilgai negalvodamas, sutikau ir metus sėkmingai dirbu“, – apie savo darbo pradžią pasakoja A. Dambrauskas.

Pagal specialiuosius poreikius negalią turinčiam jaunuoliui buvo pritaikyta darbo vieta, sudarytos galimybes dirbti ne tik biure, bet ir iš namų.

Ragina nebijoti darbo paieškų

Prie „Rimi“ komandos prisijungęs Ainoras negalią turinčius jaunuolius ragina nebijoti kreiptis pagalbos į tarnybas, kurios padės susirasti darbą.

„Baigęs kompiuterinės įrangos derinimo mokslus profesinio rengimo centre, pats kreipiausi į „SOPA“. Įdarbinimo procesas buvo sklandus ir greitas. Dar su keliais kandidatais buvau pakviestas į „Rimi“ apžiūrėti laisvas darbo vietas kontaktų centre, greitai gavau teigiamą atsakymą. Svarbu nebijoti ir kreiptis į socialinius partnerius, kitaip svajonės gali ir likti tik svajonėmis“, – pataria A. Dambrauskas.

Užsidirbęs planuoja išleisti repo albumą

Kalbėdamas apie iššūkius, su kuriais teko susidurti pradedant darbą, Ainoras prisimena, kad iš pradžių dažnas kėlė klausimą, kaip regos negalią turintis asmuo tikrins informaciją, jos nematydamas. Pasak jaunuolio, pradėjus darbą prireikė laiko įsivažiuoti ir perprasti programinės įrangos subtilumus, tačiau su kolegų pagalba šis procesas netruko ilgai, o uždirbti pinigai padeda susitaupyti svajonei – išleisti savo muzikos albumą.

„Visi, kas mane pažįsta, žino, kad dieną pradedu ir baigiu su muzika. Pats rašau dainų tekstus, esu įrašęs vieną dainą. Uždirbti pinigai leidžia man siekti savo svajonės – dar šiais metais planuoju išleisti savo kūrybos repo albumą“, – svajonės neslepia A. Dambrauskas.

Dirba tik kas trečias žmogus su negalia

Regos negalią turintis A. Dambrauskas – vienas iš nedaugelio Lietuvoje dirbančių neįgaliųjų. Šiuo metu „Rimi Lietuva“ dirba apie 130 žmonių su negalia, kai visoje šalyje iš maždaug 147 tūkst. darbingo amžiaus žmonių su negalia dirba tik kas trečias.

Pasak „Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovės Eglės Krasauskienės, didžiausias skaičius negalią turinčių asmenų dirba prekybos centruose, nes juose lengviau pritaikyti darbo vietas, tačiau yra dirbančių ir biure, logistikos, komercijos, gamybos padaliniuose, skambučių centre.

„Kurdama įtraukią darbo aplinką, „Rimi Lietuva“ jungiasi ir prie tarptautinių iniciatyvų, tokių kaip „DUOday“, kuri žmones su negalia kviečia išbandyti įvairias profesijas. Džiaugiamės Ainoro sėkmės istorija, kuri yra puikus žmogaus su negalia integracijos pavyzdys. Darbas skambučių centre tikrai nėra pats lengviausias, tačiau Ainoras puikiai susidoroja su jam tenkančiais iššūkiais bei prisideda prie komandos rezultato gerinimo“, – sako E. Krasauskienė.

 Eglė Krasauskienė

Pasak bendrovės personalo vadovės Vaidos Kaikarienės, „Rimi“ taip pat didelį dėmesį skiria vyresnio amžiaus žmonių integracijai į darbo rinką, įgyvendino kampaniją „Amžius nesvarbu“, kuri laimėjo net 7 apdovanojimus: „Turime sėkmingą patirtį įdarbindami vyresnius žmones – šiuo metu net trečdalis mūsų darbuotojų iš daugiau kaip trijų tūkstančių yra vyresni nei 50 metų.“

Įvairovė – bendrovės prioritetas

Jau daugiau nei 17 metų prekybos tinklas „Rimi“ prisideda keisdamas visuomenės nuostatas apie žmonių įvairovę ir daro tai įdarbindamas skirtingo amžiaus, tautybės bei fizinių galimybių žmones, skatindamas kitas organizacijas įvertinti, kokią naudą sukuria jų skirtumai.

 Vaida Kaikarienė

„Įvairovė užima svarbią vietą mūsų įmonėje ir verslo filosofijoje: esame Lietuvos įvairovės chartijos nariai, daug dėmesio skiriame lyčių lygybės užtikrinimui, skirtingų tautybių ir amžiaus, negalią turinčių žmonių įdarbinimui. Tai darome, nes tikime, kad tai ne tik prasminga bei teisinga, bet ir būtina“, – sako V. Kaikarienė.