„Kasdien siekiame kurti lengvesnę kasdieną savo pirkėjams, savo darbuotojams. Šis požiūris atsispindi ir socialinėje mūsų veikloje – nuosekliai įgyvendiname įvairias iniciatyvas, kurios prisideda prie problemų visuomenėje sprendimo: teikiame finansinę ir daiktinę paramą, vykdome socialinius projektus, edukacinę veiklą, puoselėjame partnerystes ir bendradarbiavimą“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, „IKI Lietuva“ generalinė direktorė

„Iki“ savo socialinę veiklą plačiau pristato tvarumo ataskaitoje, kuri 2023 metais buvo išleista pirmą kartą.

„Būdami vienu iš didžiausių prekybos tinklų Lietuvoje, jaučiame norą ir pareigą prisidėti prie visuomenės gerovės bei padėti tiems, kuriems pasisekė mažiau. Matant kuriamą pokytį, įkvėpimas tęsti naudingas iniciatyvas ir pradėti naujas tik auga“, – pažymi „Iki“ tvarumo vadovė Indrė Kulikauskaitė.

Paramos maistu skurstantiems lyderis

Kilnią misiją suteikti paramą maistu skurstantiems žmonėms Lietuvos „Maisto bankas“ pradėjo 2001 m. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradėtos organizuoti akcijos, kurių metu šimtai ne pelno organizacijų ir tūkstančiai savanorių padėjo rinkti žmonių aukojamą maistą nepasiturintiems.

„Iki“ buvo pirmasis iš didžiųjų prekybos tinklų, dar 2009 metais tapusių „Maisto banko“ rėmėju, ir iki šiol yra paramos maistu flagmanas Lietuvoje. 2022 m. „Iki“ organizacijai perdavė apie 2,7 tūkst. tonų maisto. Tokiu būdu suteikta paramos už maždaug 6 mln. Eur.

Skaičiuojama, kad pernai apie 40 proc. visų išgelbėtų maisto produktų atkeliavo iš skirtinguose šalies miestuose įsikūrusių „Iki“ parduotuvių ir per „Maisto banką“ pasiekė sunkiau gyvenančiųjų stalą.

Nuosekli finansinė parama svarbioms organizacijoms

Pagalbą organizacijoms, besirūpinančioms į nelaimę patekusiais žmonėmis, „Iki“ dar labiau sustiprino prasidėjus karui Ukrainoje bei kilus pabėgėlių bangai.

Kaip atskleidžiama „Iki“ tvarumo ataskaitoje, bendrovė aktyviai remia Lietuvos piliečių ir Ukrainos pabėgėlių gerovę per tokias organizacijas kaip Raudonasis Kryžius, „Caritas“ ir kt. Iš viso šioms organizacijoms 2022 m. „Iki“ skyrė 100 tūkst. Eur. vertės paramos.

„Maisto bankas“ taip pat dalį „Iki“ paaukotų produktų perdavė karo pabėgėliams. Lietuvos Raudonasis Kryžius pabėgėlius aprūpino būtiniausiomis higienos ir kūdikių prekėmis, taip pat parėmė Ukrainos karius ir Kyjivo gyventojus. „Caritas“ padėjo ir Ukrainos pabėgėliams Moldovoje.

Kalinių įdarbinimas

Puoselėjant ištikimybę lygių galimybių principams, 2021 m. „Iki“ pradėjo bendradarbiauti su Panevėžio moterų pataisos namais ir jiems pasiūlė įdarbinimo galimybių. Maždaug 10 nuteistųjų (skaičius nuolat kinta) dirba kulinarijos centre virtuvės darbuotojomis arba logistikos centre produktų surinkėjomis.

Moterys įdarbinamos laikantis visų Darbo kodekso nuostatų, su visomis socialinėmis garantijomis. Su „Iki“ praleistas laikas yra skaičiuojamas kaip oficiali darbo patirtis. Jos, kaip ir kiti darbuotojai, į savo darbo vietas atvyksta įmonės autobusais.

Šis projektas padeda bausmę atliekančioms nuteistosioms vėl integruotis į visuomenę, mokytis naujų įgūdžių ir užsidirbti pinigų naujai pradžiai. Įgijusios praktinių įgūdžių ir atlikusios bausmę, nuteistosios gali likti dirbti „Iki“.

Nuo infrastruktūros gerinimo iki „Walk15“ iki „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“

Parduotuvių aplinkos infrastruktūros plėtra gali turėti reikšmingą poveikį įmonės suinteresuotosioms šalims ir ekonomikai. Nuo 2020 iki 2022 m. „Iki“ atliko svarbias infrastruktūros investicijas, daugiausia sutelkdama dėmesį į naujų parduotuvių atidarymą, kurioms skirta bendra suma viršijo 53 mln. Eur.

Šios investicijos atneš naudos vietos bendruomenėms, suteiks naujų darbo galimybių mažmeninės prekybos sektoriuje, skatins ekonominę veiklą ir gerins vietos infrastruktūrą. Jos taip pat pagerins klientų apsipirkimo patirtį erdvesnėse parduotuvėse su geresniu apšvietimu ir platesniu tiekėjų produktų pasirinkimu.

„Iki“ taip pat daug dėmesio skiria sveiko gyvenimo būdo skatinimui. Tai apima įvairias iniciatyvas bendrovės viduje, pradedant fizinės ir emocinės sveikatos kursais bei baigiant papildomu sveikatos draudimu ir nemokamais skiepais nuo gripo kolektyvui.

Stiprinti savo sveikatą „Iki“ aktyviai kviečia ir Lietuvos gyventojus. Bendra „Iki“ ir „Walk15“ iniciatyva ragina dažniau vaikščioti – ir taip sutaupyti. Pirkėjai, naudodamiesi „Walk15“ programėle ir surinkę 20 tūkst. žingsnių, bet kurioje „Iki“ parduotuvėje gali gauti 20 proc. nuolaidą vaisiams ir daržovėms. Tuo tarpu „IKI Velomaratonas“ siekia puoselėti gyvybingą dviračių kultūrą Lietuvoje. 2022 m. vyko jau 13-asis renginys, pritraukęs daugiau nei 10 tūkst. dalyvių.

Be to, 2022–2023 m. sezoną „Iki“ buvo pagrindinis televizijos viktorinos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ partneris, užduodantis moksleiviams klausimus apie tvarumą ir skiriantis pagrindinius prizus.

Visą „Iki“ Tvarumo ataskaitą už 2022 m. skaitykite čia: https://iki.lt/tvarumas/