Dirbantiems tėvams kasdien tenka susidoroti su atsakomybėmis tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Derinant šeimą ir karjerą itin svarbu jausti palaikymą iš aplinkos, o ypač – darbdavio. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ investuoja į darbuotojų šeimų gerovę ir įvairioms papildomoms naudoms vaikus auginantiems darbuotojams per metus skiria beveik ketvirtį milijono eurų.
 MAXIMA darbuotoja
MAXIMA darbuotoja

„Vaikų auginimas netrukdo sėkmingos karjeros kūrimui. Tai yra įrodęs ne vienas mūsų komandos narys. Matome, kad už savo vaikų ugdymą atsakingiems tėvams netrūksta nei entuziazmo, nei kompetencijų aktyviai įsitraukti į profesinę veiklą ir svariai prisidėti prie bendrovės augimo“, – sako daugiausiai darbuotojų Lietuvoje turinčio prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Pasak jos, atsakingo darbdavio užduotis – palengvinti dirbančių tėvų buitį, o tam nėra vieno stebuklingo sprendimo. Dėl to „Maxima“ rūpinasi ne tik darbuotojų fizine, emocine, socialine bei finansine gerove, bet nepamiršta ir jų šeimos narių. „Juk pasamdžius darbuotoją ne tik jis, bet ir visi jo šeimos nariai tampa mūsų plataus kolektyvo dalimi“, – sako E. Dapkienė.

Kad darbdavio dėmesys darbuotojų šeimai yra itin aktualu, rodo ir tyrimai. „Willis Towers Watson“ 2019-2020 m. atlikta globali apklausa atskleidė, kad Europos darbuotojams su šeima susiję priedai ir privilegijos darbe yra beveik tiek pat svarbu, kaip ir finansinės paskatos. Paklausti, kokios darbdavio suteikiamos naudos jiems yra svarbiausios, finansines paminėjo 48 proc. apklaustųjų, susijusias su šeima – 47 proc.

„Girdime savo komandos narių poreikius, dėl to siūlome ne tik tradicines naudas, tokias kaip kalėdinės dovanos, bet suteikiame ir išskirtinių galimybių – pavyzdžiui, gauti stipendijas už mokslo pasiekimus ar dalyvauti vasaros stovyklose. Per pastaruosius metus tam jau skyrėme 225 tūkst. eurų ir siekiame, kad šios lėšos vaikus auginantiems tėvams padėtų ne tik finansiškai, bet ir leistų lengviau suderinti darbą su asmeniniu gyvenimu“, – pažymi E. Dapkienė.

Palaikymas – nuo pat vaiko gimimo

Prekybos tinklo „Maxima“ kolektyvinėje darbo sutartyje yra numatytas itin platus socialinių naudų paketas: suteikiamos papildomos 3 dienų apmokamos atostogos vestuvių proga, papildomas sveikatos draudimas, psichologinė pagalba, pagalba gaisro ar kitų stichinių nelaimių atveju ir kt.

Šios naudos skirtos ne tik darbuotojų, bet ir jų šeimų gerovei. Darbdavio dėmesio „Maximoje“ dirbantys tėvai sulaukia jau nuo pirmųjų atžalų dienų – šeimoje gimus vaikui, jiems skiriama 200 eurų išmoka.

„Rūpestis naujais tėvais neapsiriboja tik vienkartine išmoka. – pabrėžia E. Dapkienė. – Tai visas kompleksas veiksmų, kuriais siekiame užtikrinti kuo sklandesnį tėvystės ir karjeros derinimą: į tai įeina ir pagalba sugrįžtant į darbo rinką po vaiko priežiūros atostogų, lankstus darbo grafikas, draugiška šeimai organizacijos darbo kultūra, sąžiningas atlygis bei priedai už darbo pasiekimus.“

Žinoma, nepamirštamos ir ypatingos progos. „Artėjanti rugsėjo 1-oji reiškia ir šventę vaikams, ir papildomus pasiruošimo darbus tėvams. Tad siekiame atliepti abiejų poreikius: būsimus pirmokus sveikiname dovanėlėmis, o daugiavaikėms šeimoms išdalijame korteles kanceliarinėms prekėms įsigyti“, – sako E. Dapkienė.

Vien pernai daugiavaikėms „Maxima“ darbuotojų šeimoms dovanų kortelių kanceliarinėms prekės įsigyti buvo įteikta už daugiau nei 12 tūkst. eurų.

Gabūs vaikai skatinami stipendijomis, vyksta į stovyklą

E. Dapkienė tvirtina, kad pagalba vaikus auginantiems darbuotojams yra svarbi ne tik šeimos finansams, bet gali būti ir naudinga papildoma priemonė vaiko ugdymo procese. Pavyzdžiui, „Maxima“ skiria stipendijas geriausiai besimokantiems darbuotojų vaikams, tad šie patys gali pajusti, kad jų pastangos yra vertinamos.

„Daugelį metų nuosekliai puoselėjame labai svarbią socialinių projektų kryptį – vaikų ir jaunimo švietimą. Turime ne tik nacionalinę moksleivių skatinimo programą „Lietuvos Maximalistai“, bet ir specialų paskatinimą pažangiems mūsų darbuotojų vaikams. Visi jie, kurie semestrus ar trimestrus baigia devintukais ir dešimtukais, gauna „Maximos“ stipendiją. Džiaugiamės, kad tokių vaikų mūsų darbuotojų šeimose netrūksta – vien praėjusiais metais šioms stipendijoms skyrėme beveik 20 tūkst. eurų“, – pasakoja E. Dapkienė.

Stipendijos geriausiai besimokantiems vaikams skiriamos visais mokslo metais – 10 mėnesių per metus. Be to, jie sulaukia ir specialių nuolaidų kanceliarinėms prekėms bei knygoms įsigyti.

Pažangiausi „Maximos“ darbuotojų vaikai nebūna pamiršti ir vasarą – jiems yra dovanojama vasaros stovykla. Šiemet daugiau nei pusšimtis vaikų išvyko į stovyklą Kauno rajone, Sadauskų sodyboje, kur jie be tradicinių užsiėmimų gilinosi ir į tvarumo bei politinio raštingumo temas.

Parama – ir džiugiomis, ir sunkiomis akimirkomis

Išskirtines naudas „Maximos“ darbuotojų šeimoms lydi ir tradicinės, tačiau suteikiančios ne ką mažiau džiaugsmo – pavyzdžiui, dovanos vaikams Kalėdų proga. Daugiavaikės arba atžalą su negalia auginančios šeimos taip pat prieš Kalėdas ir Velykas sulaukia ir 70 eurų vertės dovanų kortelių, kad pasiruošimas joms būtų lengvesnis.

Svarbu ne tik džiaugtis kartu su darbuotojais, bet ir laiku ištiesti jiems pagalbos ranką susidūrus su iššūkiais, įsitikinusi E. Dapkienė. Todėl „Maximos“ darbuotojams, kurie augina neįgalius vaikus iki 18 m., kasmet skiriamos 100 eurų vaistinės dovanų kortelės. Be to, jeigu darbuotojo šeimos nariui yra nustatinėjamas specialusis nuolatinės slaugos ar specialusis priežiūros poreikis, gali būti suteikiamos papildomos iki 30 kalendorinių dienų apmokamos atostogos.

„Rūpindamiesi darbo aplinkos kokybe, didelį dėmesį skiriame ir psichologinei sveikatai puoselėti. Prasidėjus pandemijai, kartu su papildomu sveikatos draudimu darbuotojams pradėjome siūlyti nemokamas anonimines psichologo konsultacijas. Šią galimybę suteikėme ir darbuotojų šeimos nariams – taip dar kartą primename, kad mums svarbu ne tik pačių darbuotojų, bet ir jų artimųjų gerovė“, – sako „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė E. Dapkienė.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
2.6000

Pasaulinės turizmo dienos proga – nemokamos kelionės traukiniais ir įspūdžių kupinas savaitgalis Kaune

Net 400 nemokamų traukinio bilietų į Kauną ir atgal namo – tokį siurprizą Kauno miestas kartu...

Įkvepiantis „Netflix“, „Uber“ ir „AirBnB“ pavyzdys: kodėl vis daugiau bendrovių pereina prie „Cloud Native“ aplikacijų?

Per pastaruosius kelerius metus smarkiai išpopuliarėjus debesijos kompiuterijai, įvairias jos...

Naujieji „iPhone 14“ atvyko į Lietuvą: įspūdingos kameros, naujos saugumo funkcijos ir ilgiausiai veikianti baterija „iPhone“ istorijoje (4)

Visame pasaulyje itin laukiami „ iPhone 14 “ ir „iPhone 14 Pro“ serijos išmanieji pasiekė ir...

„Lidl Plus“ gimtadienio žaidime jau išdalinta daugiau nei 600 prizų, kitą savaitę paaiškės, kam atiteks elektromobilis (1)

Pirkėjų pamėgta, populiariausia Lietuvoje lojalumo programėlė „ Lidl Plus“, švęsdama...

Parkavimas Klaipėdoje ir Neringoje tampa išmanus (1)

Klaipėdoje ir Neringoje veikia bendra informacinė sistema, leidžianti iš anksto vairuotojams...

Top naujienos

Vladimiras Laučius

Leonas Aronas: nepamirškime apie Putino tikėjimą, kad pralaimėjęs visada privalai keršyti Rusijai teliko 6-8 mėnesiai (2)

Nesėkmės fronte ir Vakarų daromas ekonominis spaudimas palieka Kremliui ne daugiau kaip 6 ar 8...

Investuotojų susidomėjimas Lietuva mažėja: konkurencinėje kovoje koją kiša elektros kainos (5)

Užsienio kapitalo investicijoms Lietuvoje įtakos turės pasaulinės ekonomikos tendencijos bei šiuo...

Karas Ukrainoje. Ukraina patvirtino apie dar vieną skaudų smūgį Rusijos pajėgoms okupuotose teritorijose – paskutinė „referendumų“ diena

Ukrainos generalinis štabas pirmadienį vakare paskelbtame pranešime netiesiogiai patvirtino...

Dalia Daškevičiūtė

Lietuvoje šią bakteriją turi apie 70 proc. žmonių, tačiau nedaugelis tai žino: negydant gali sukelti rimtų sveikatos problemų (1)

Manoma, kad Lietuvoje šia infekcija gali sirgti apie 70 proc. žmonių, tačiau tik nedidelė dalis...

Tauragiškė savo pašaukimą gyvenime rado sulaukusi 45-erių: man sako, kad darau stebuklus

Ma-uri masažo studiją Tauragėje įkūrusi Vilma Menzorienė ilgai ieškojo savo kelio gyvenime ir...

Pribloškiantis įvykis kosmose: į potencialiai pavojingą asteroidą praėjusią naktį rėžėsi NASA erdvėlaivis – smūgis pakeis skriejimo trajektoriją tokio reginio žmonija dar nebuvo mačiusi (1)

Naktį iš pirmadienio į antradienį (Lietuvos laiku 02 val. 16 min.) į asteroidą Dimorphos ,...

Valerijus Morozovas, šeimos gydytojas

Gydytojas Morozovas – apie magnetines audras: kaip jos veikia kūną ir ar reikia saugotis?

Gyventojai raginami be reikalo neišeiti iš namų ir neužsiimti aktyvia veikla lauke – laukiama...

18-metei influencerei iš Rusijos – vietos pareigūnų „dovanėlė“: tikėtina bausmė – ilgi metai nelaisvės

Influencerei iš Rusijos Veronikai Loginovai (18 m.) gali būti skirta 6-erių metų kalėjimo bausmė...

Kliūčių teikti Seimui įstatymą „dėl tiesioginio LFF valdymo“ nebeliko

Antradienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) nariai posėdyje priėmė sprendimą, kad...

Mažai kam žinoma auksinė klozeto valymo taisyklė: pakaks vos dviejų produktų

Klozeto valymas , ypač kalkių nuosėdų šalinimas – bene nepatraukliausias namų ruošos darbas,...