Rinkoje nepaliaujamai brangstant elektrai ir artėjant šaltajam sezonui, viena didžiausių šalyje nepriklausomų elektros tiekėjų, Latvijos koncernui „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ sėkmingai valdo kainų rizikas ir suteikia galimybę savo klientams 36 mėnesiams fiksuoti konkurencingą elektros tarifą, kuris nesikeistų visą sutarties laikotarpį.
Martynas Giga
Martynas Giga

„Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga teigia, kad planą „Elektrum Stabilus 36“ gali rinktis bet kuris buitinis elektros vartotojas, tačiau šiuo metu jis turėtų būti ypatingai aktualus „Perlas energija“ klientams, kuriems netikėtai buvo pranešta apie perėjimą prie nuolat kintančių, sunkiai prognozuojamų elektros kainų biržoje. Gera žinia ta, kad šie gyventojai turi galimybę išvengti biržos kainos ir nežinomybės – jie turi suskubti pasirinkti kitą nepriklausomą tiekėją iki šio mėnesio 28 dienos.

„Apie 180 tūkst. Lietuvos elektros vartotojų atsidūrė nežinioje ir nebeturi daug laiko manevrams. Tam, kad jie turėtų iš ko rinktis, siūlome planą, kuris apsaugos nuo netikėtumų ir nemalonių staigmenų ateityje. Mūsų nuomone, jis yra konkurencingas, o ilgalaikį įsipareigojimą klientams galime prisiimti dėl daugybės priežasčių: stipraus strateginio akcininko, ilgametės patirties energetikos rinkoje bei turimų nuosavų elektros gamybos pajėgumų, kuriuos nuolat plečiame“, – sako įmonės vadovas.

Ką siūlo „Elektrum Lietuva“?

Kiekvieną savaitę elektros kainos kopia aukštyn žymėdamos vis naujus rekordus. Žvelgiant iš šiandienos perspektyvos ir remiantis ateities sandorių prognozėmis, Baltijos ir Šiaurės šalių regiono laukia labai sunki antra šių metų pusė ir sudėtingi kiti metai. Ženklų, kad elektros kainos mažėtų, deja, nematyti.

Todėl „Elektrum Lietuva“ klientams siūlo užfiksuoti kainą 36 mėnesiams ir ramiai sulaukti palankesnių energetikai laikų. O užfiksuotas tarifas – 38,2 cento už kilovatvalandę (kWh) – galiotų visą sutarties laikotarpį. Kainą užfiksavus 36 mėnesiams, šių metų rugsėjo-gruodžio mėnesiais, pritaikius valstybės suteikiamą 9 centų kompensaciją, gyventojai mokės 29,2 centus už kWh, o jau nuo sausio, likusius 32 mėnesius, galios 38,2 centų už kWh kaina. Šios sąlygos galioja su ESO planu Stabilus ir vienos laiko zonos apskaita, sudarant sutartį iki rugpjūčio 18 d.

Atsižvelgiant į elektros suvartojimo apimtis, įmonė individualiai taiko ir vienkartines nuolaidas pirmai sąskaitai.

„Siūlome fiksuoti kainą 36 mėnesiams, nes tai, mūsų vertinimu, yra optimalus terminas. Tikime, kad po trejų metų Lietuvoje turėsime daug daugiau ir įvairesnės vietinės gamybos, kas leis kainoms mažėti. Trumpesnis kainos fiksavimas gali būti rizikingas – gali tekti pratęsinėti sutartis esant dar aukštesnėms kainoms. O per ilgas fiksavimo laikotarpis gyventojams galėtų atnešti nuostolių, kai po trejų metų matysime saulės ir vėjo energijos bumą ir kritusias elektros kainas“, – aiškina Martynas Giga.

Kodėl verta rinktis „Elektrum Lietuva“?

Sprendimų priėmėjams prakalbus apie galimai griežtėsiantį elektros tiekėjų reguliavimą, „Elektrum Lietuva“ vadovas atkreipia dėmesį, kad įmonė visada akcentavo, kad energetikos sektorius reikalauja ypatingų kompetencijų, ir naujokams šioje srityje gali būti sunku. Bepigu valdyti rizikas kainoms krentant, o kai jos kyla, susiduriama su rimtais iššūkiais. Būtent tada nepakeičiamos tampa patirtis, išmanymas, žinios ir stiprus užnugaris, kurie leidžia suvaldyti situaciją nepaliekant gyventojų likimo (ar šiuo atveju – biržos) valiai.

„Elektra yra mūsų sritis jau daugiau kaip 80 metų, ją išmanome puikiai, esame ne tik tiekėjas, bet ir elektros gamintojas. „Elektrum Lietuva“ priklauso Latvijos valstybės valdomai „Latvenergo“ grupei, kuri yra viena didžiausių elektros energijos gamintojų Baltijos šalyse, turinti 750 000 klientų, valdanti 3 hidroelektrines, 2 kombinuotas šilumines elektrines, 3 mišrias elektros gamyklas, tame tarpe ir sparčiai plėtojamus atsinaujinančios energetikos pajėgumus“, – sako įmonės vadovas.

„Latvenergo“ grupė turi ir didžiausią patirtį liberalizuojant elektros tiekimo rinkas kitose Baltijos šalyse, dalyvavo atveriant rinkas tiek Estijoje 2013 m., tiek ir Latvijoje 2015 m.

„Lietuvoje susiklosčiusi situacija vartotojams sukėlė daug nerimo ir tai yra visiškai suprantama. Kitos Baltijos šalys taip pat neišvengė panašių atvejų, nes ne visi tiekėjai sugebėjo veikti išties labai specifinėje rinkoje. Žinoma, apmaudu, kad tokia didelė dalis Lietuvos vartotojų buvo nuvilti šiuo sudėtingu metu, todėl kviečiame rinktis patikimą, prognozuojamą ir savo įsipareigojimų besilaikantį nepriklausomą elektros tiekėją. Mes gaminame elektrą, turime pakankamai išteklių, gebame suvaldyti rizikas, todėl drąsiai ir atsakingai kviečiame gyventojus pasirinkti mus“, – teigia M. Giga.

„Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 100 tūkst. namų ūkių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko per 12 tūkst. verslo bendrovių, įmonė tiekia dujas beveik 500 verslo įmonių, yra įrengusi virš 700 saulės elektrinių bei 1,5 megavatų (MW) galingumo 1 mln. eurų vertės saulės parką pajūryje. Vystomi dar penki nauji saulės parkai, kurių bendra galia viršys 20 MW. „Elektrum Lietuva“ šiuo metu dirba 150 darbuotojų.

Daugiau: https://www.elektrum.lt/lt/namams/elektra/specialus-elektrum-pasiulymas

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
3.0526

„Pigu.lt“ į savo marketplace’ą kviečia naujus pardavėjus: siūlo lengvatines sąlygas

Reaguodama į įtemptą ekonominę situaciją, „Pigu HobbyHall Group“ („PHH Group”) pakvietė...

Darbdavių indėlis į komandos tobulėjimą: kokius sprendimus siūlo darbo rinkos lyderiai (2)

Ieškantiems darbo lietuviams svarbu ne tik konkurencingas atlyginimas ar lankstus darbo grafikas, bet...

Mėgaukitės šiluma ir sutaupykite sąskaitų su AENO Premium Eco Smart Heater

„AENO“, naujas ir dinamiškas išmaniosios buitinės technikos prekės ženklas, plečia savo...

„GOD Lithuania“ vadovė Vilma Khmaladzė: „Man norisi ne nugesinti žmogų, o padėti jam siekti svajonių“ (1)

„Juk ir taip gyvenime gauname tiek per galvą, kad išsigąstame ir nebenorime daugiau bandyti....

Romantiškos rudens stotelės Kaune idėjos fotosesijoms

Sakoma, kad gamta meniškiausia rudenį. Tad, rugsėjui persivertus į antrąją pusę, parengėme...

Top naujienos

Dėl šnipinėjimo įtariamas teisininkas: man nedraudžiama bendrauti su Baltarusijos KGB (10)

Antradienį policija informavo, jog įtariant šnipinėjimu suimtas vilnietis teisininkas Mantas...

Vyrui šokas: bankomatui „prarijus“ 950 eurų, į sąskaitą atgavo tik dalį, o kur likę – nežinia (10)

Kaunietis Audrius Chmieliauskas pasakoja, kad į bankomatą įnešdamas grynųjų pinigų prarado 900...

Paleckis kalėjime telefoninius skambučius išnaudoja ne šeimai paskambinti: toliau dirba Kremliui? (6)

„Sveiki visi, tikrai smagu, kad yra galimybė kreiptis į jus, mieli žiūrovai“, – toks už...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: Ukrainos kariuomenė galingai žengia į priekį, išlaisvinama vis daugiau gyvenviečių Bidenas pažadėjo naują 625 mln. JAV dolerių pagalbos paketą

Antradienio naktis Ukrainoje vėl buvo nerami – Rusijos pajėgos dar kartą atakavo Charkovą....

Toma Miknevičienė

Gydytoja pasakė, kodėl pastojama naudojant net patikimiausias kontraceptines priemones: paprastai pasikartoja tas pats modelis

Ieškant atsiliepimų apie kontraceptines priemones kone prie kiekvienos galima rasti gausybę...

Geros žinios: atkeliaus ilgai laukta šiluma, temperatūra pakils net iki 19 laipsnių

Trečiadienio dieną Lietuvoje vyraus sausi, debesuoti su pragiedruliais orai. Trumpai, negausiai...

Agnė Keizikienė

Į šias kūno vietas dažna moteris neatkreipia dėmesio, o veltui: gydytoja pasakė, kas išduoda jūsų tikrąjį amžių

Moterys jau kaip du kart du žino kasdienę veido priežiūros rutiną: prausiklis, tonikas, serumas,...

Madingiausi sportiniai įvaizdžiai kasdienai: nuo šiol nesuklysite, įšokdami į treningus

Kaip rengtis einant sportuoti ir kokią judėjimo rūšį rinktis, kad tikrai jaustumėtės...

UEFA Čempionų lygoje – antra „Barcelonos“ nesėkmė ir keli negailestingi sutriuškinimai

Antradienio vakarą UEFA Čempionų lygoje prasidėjo trečiasis grupių varžybų etapo turas. Itin...

Širdį verianti akimirka: Ukrainos kariai išvaduotame kaime buvo sutikti ypač emocingai (1)

Išlaisvintame Ukrainos Bohuslavkos kaime, esančiame Charkivo srityje, Ukrainos kariai buvo...