„Spartus technologijų vystymasis, klimato kaita, nauji vartotojų poreikiai – pokyčius vykdome reaguodami į šiuos faktorius. Efektyviname bendrovės valdymą, pradedame teikti naujas paslaugas – pirmieji rinkoje siūlome centralizuotą patalpų vėsinimą, taip pat mažąją renovaciją, šilumos punktų modernizavimą. Tai yra mūsų pirmieji ilgalaikės strategijos žingsniai tvariai plečiant „Kauno energijos“, ne tik kaip šilumos tiekėjo, veiklą ir įvaizdį“, – teigia „Kauno energijos“ generalinis direktorius Tomas Garasimavičius.

Bendrovės tiekiama šiluma ir vėsuma pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių, todėl atitinka visus A++ energinio naudingumo klasės pastatams keliamus reikalavimus. Tą patvirtins kiekvieną mėnesį verslui su sąskaita už patiektą šilumą ir vėsumą išduodama garantija (sertifikatas).

Vėsuma – efektyviau ir pigiau

Vėsumos tiekimo paslauga yra ypač perspektyvi, todėl „Kauno energija“ siekia užimti reikšmingą šios sparčiai augančios rinkos dalį. Įmonė pastatų savininkus gali aprūpinti vėsuma ekonomiškiau ir efektyviau, palyginti su dabar rinkoje naudojamais vėsumos gamybos būdais.

Tomas Garasimavičius

T. Garasimavičius paaiškina, kad klientams nereikės patiems investuoti į vėsinimo įrangą ir mokėti už jos eksploataciją, rūpintis jos priežiūra – bus mokama tik už faktiškai sunaudotą vėsumos energijos kiekį.

Vėsumos gamybai panaudojamas absorbcinis šilumos siurblys, kuriame miestui tiekiama šilumos energija konvertuojama į vėsumos energiją. Absorbciniai šilumos siurbliai yra gerokai ilgaamžiškesni už šiuo metu paplitusius kompresorinius oru aušinamus vėsinimo įrenginius, o jais pagaminama vėsuma yra iki 20 proc. pigesnė. Taip pat jie dirba tyliau bei suvartoja žymiai mažiau elektros energijos. Jei nėra galimybių panaudoti miesto šilumos tiekimo infrastruktūrą įrengiant absorbcinį vėsumos įrenginį, vėsuma bus gaminama kompresoriniame vėsumos įrenginyje naudojant elektros energiją. „Kauno energijos“ gaminama vėsuma šiuo metu jau tiekiama Lietuvos „Krepšinio namams“, taip pat statomi vėsumos įrenginiai Nemuno saloje sparčiai dygstančiam mokslo ir inovacijų muziejui „Mokslo sala“.

Mažoji renovacija sutaupo iki 25 proc. šilumos

Norintiems sutaupyti gyventojams „Kauno energija“ siūlys mažosios renovacijos paslaugas, šilumos punkto atnaujinimo, energinio sertifikavimo ir kitus šilumos taupymo sprendimus.

Mažoji renovacija aktualiausia gyventojams, neturintiems galimybių investuoti į kompleksinę daugiabučio renovaciją arba jeigu jų namo negalima renovuoti dėl paveldosaugos ar kitų reikalavimų. Vien įrengus automatizuotus šilumos punktus bei modernizavus vidaus šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemas, sutaupoma 15–25 proc. sunaudojamos šilumos, o tai reiškia ir mažesnes sąskaitas už šilumą.

T. Garasimavičiaus teigimu, mažoji renovacija siūloma itin patraukliomis sąlygomis – gyventojams nereiks skolintis pinigų darbams, nes bendrovė visus darbus atliks savo lėšomis ir suteiks galimybę išsimokėti dalimis per 36 mėnesių laikotarpį.

Šiame įrenginyje miesto šiluma paverčiama vėsuma

Naujas terminas – „Miesto šiluma“

Daugiau, patogiau ir greičiau apie esamas ir naujas paslaugas gyventojai ir verslo klientai kviečiami sužinoti atnaujintoje „Kauno energijos“ interneto svetainėje, kurioje jie taip pat galės pasitikrinti savo namo būklę bei šilumos suvartojimą, gauti informaciją apie bendrovės realiu laiku sutaupomus CO2 išmetimus.

Nemažai daliai vartotojų bendrovė vis dar asocijuojasi su „centriniu šildymu“ ar „šilumos tinklais“, todėl pagrindinį apsirūpinimo šiluma būdą mieste – centralizuotą šilumos tiekimą, nuo šiol siūloma vadinti Miesto šiluma. Specialiai sukurtame puslapyje miestosiluma.lt yra pateikiami miesto šilumos privalumai, išsklaidomi dažniausiai pasitaikantys mitai, o specialiai sukurtoje skaičiuoklėje vartotojai galės lengvai palyginti išlaidas šildymui naudojantis miesto šiluma su alternatyviais šildymo būdais.

Apie „Kauno energiją“:

AB „Kauno energija“ – centralizuotai šilumą ir vėsumą tiekianti ir inovatyvius energetikos sprendimus diegianti bendrovė. Šilumą bendrovė tiekia daugiau nei 120 tūkst. vartotojų Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke. Bendrovės 2020 m. apyvarta – 43,5 mln. eurų. Bendrovė yra įmonių grupės, kurią sudaro AB „Kauno energija“, UAB „GO Energy LT“ ir UAB „Petrašiūnų katilinė“, patronuojančioji bendrovė.


Užsakymo nr.: PT_88118143