Pamirškite tradicines pamokas klasėse – Marijampolės STEAM centre laikas moksleiviams prabėga nepastebėtai, mat čia jie ne tik semiasi naujų žinių, bet ir su užsidegimu atlieka įtraukiančias ir išties išskirtines praktines inžinerijos ir technologijų užduotis. Pavyzdžiui, savarankiškai kuria robotus.

STEAM centras, skirtas visiems ir kiekvienam

Visai neseniai atšventęs savo pirmąjį gimtadienį, Marijampolės kolegijoje įsikūręs STEAM centras jau gali pasidžiaugti įgyvendinęs daugiau nei 200 užsiėmimų moderniose centro laboratorijose ir pakvietęs įvairiose veiklose sudalyvauti daugiau nei 3000 moksleivių. Tai puiki pradžia siekiant vieno pagrindinių centro tikslų – skatinti jaunąją kartą tapti inovacijų diegėjais bei ateities kūrėjais.

„Atvyksta mokiniai iš Marijampolės apskrities, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Kalvarijos. STEAM centras siūlo įvairaus amžiaus moksleiviams pritaikytas veiklas, tačiau įdomius užsiėmimus galime pasiūlyti ir patiems mažiausiems, ikimokyklinio amžiaus vaikams", – pasakoja Živilė Myru, Marijampolės STEAM centro direktorė.

STEAM atviros prieigos centrai kviečia ugdyti kitaip

Centre vykstantys STEAM ugdymo užsiėmimai – tai galimybė moksleiviams užtvirtinti bei pagerinti turimus įgūdžius mokslo, technologijų, inžinerijos, meno, matematikos mokslų srityse, pasitelkiant naujausias technologijas bei inovatyvią įrangą.

Su centro teikiamomis galimybės susipažinti atvykstančios bei reguliariai jau sugrįžtančios moksleivių grupės neleidžia suabejoti, kad čia nuolatos vyksta skatinantys tirti, eksperimentuoti ir kurti užsiėmimai. Pastarieji naudingi ne tik naujų patirčių ieškantiems moksleiviams, bet ir juos ugdantiems pedagogams, mat teorines žinias perkelti į realybę, labiau skatina moksleivių įsitraukimą.

„Moksleiviai mūsų centre turi platesnes bei didesnes galimybes praktiškai išbandyti visas veiklas kūrybinių medijų, mechatronikos ir gamtamokslinėje laboratorijose. Pastebime, kad į įdomias veiklas įsitraukę moksleiviai yra atviresni, drąsiau save išreiškia per eksperimentus ir bandymus, nesidrovi klausti ir prašyti jiems padedančių pedagogų pagalbos. Tokia veikla moksleiviams leidžia įgyti daugiau praktinių įgūdžių, kurie ateityje bus tikrai naudingi", – sako Ž. Myru.

Bene daugiausiai dėmesio ir mokinių susidomėjimo STEAM centre sulaukia Kūrybiškumo ir medijų laboratorija, kurioje moksleiviai gali modeliuoti 3D objektus, kurti skaitmeninius stilizuotus piešinius, vaizdo klipus bei užsiimti daugybe kitų įdomių ir įtraukiančių veiklų.

Mokinius su Marijampolės STEAM centro suteikiamomis galimybėmis plėsti savo žinias supažindinantys metodininkai Gintaras Misiurevičius ir Artūras Lazauskas vieningai tikina – praktinės veiklos mokinius itin domina ir įtraukia, leidžia atrasti naujus pomėgius ir individualius talentus.

STEAM centro Kūrybiškumo ir medijų laboratorijoje hologramas kūrę moksleiviai sako, kad laikas dirbant su išmaniomis programomis prabėgo labai greitai, o rezultatai ir stebino, ir džiugino.

Tuo tarpu robotikos laboratorijoje taip pat netrūko emocijų – čia vaikai kūrė vaikščiojančius, žybsinčius ir kitus gebėjimus demonstruojančius robotus, kurių kiekvienas buvo savaip unikalus ir išskirtinis. Moksleiviai neslepia – kūrybiniame procese teko įveikti ne vieną iššūkį, tačiau su nelengva užduotimi susitvarkyti pavyko visiems, o kitas bandymas, be abejonės, bus dar sklandesnis.

STEAM centrai padeda ugdyti moksleivius visoje Lietuvoje

STEAM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos srityse.

Marijampolės STEAM centras – tik dalis bendro STEAM centrų tinklo visoje Lietuvoje. Praėjusiais metais duris atvėrė 7 regioniniai centrai: Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje. Šiuose centruose įkurtos standartizuotos laboratorijos: biologijos–chemijos, fizikos–inžinerijos, robotikos–IT bei specializuotos, kiekvieno regiono poreikius atitinkančios, laboratorijos. Marijampolės regioninio STEAM centro išskirtinumas – Kūrybiškumo ir medijų laboratorija.

STEAM ugdymo plėtra ir mokymosi aplinkos, skatinančios mokinių kūrybiškumą ir gebėjimą kurti ar pritaikyti technologijas praktikoje, prieinamumas yra skatinami ES fondų finansuojamomis priemonėmis.Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

STEAM centruose veiklų netrūksta – nuo formalaus ugdymo iki darbo su dirbtiniu intelektu

Skirtinguose Lietuvos miestuose jau kiek daugiau nei metus veikia atvirosios prieigos STEAM centrai,...

Jaunuosius talentus Vilnius kviečia nominuoti „Mažojo Šv. Kristoforo“ apdovanojimui

700-ąjį gimtadienį švenčiantis Vilnius tradiciškai skelbia „Mažojo Šv. Kristoforo“...

Medienos ir jos gaminių tiekimas rinkai: kaip tinkamai įvertinti rizikas?

Europos Sąjungos reglamentas, kuriuo nustatomos medieną ir jos gaminius rinkai tiekiančių...

Diskusijos dėl švietimo organizacijų įtraukties

2022 metais Nacionalinis švietimo NVO tinklas kartu su partneriais surengė 6 apskritojo stalo...

Ugdymo traukos centras Tauragėje: kviečia į pamokas, kuriose nuoboduliui laiko nelieka

Tauragės STEAM centras – tai vieta, kurioje mokiniai su gamtos mokslais, fizika ar robotika...

Top naujienos

Įtaria klastą: kodėl po skandalinga iniciatyva tokie keisti parašai (18)

Grupė Seimo narių, daugiausia iš konservatorių frakcijos, pasiūlė neberiboti valstybės ir...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Vilniaus „Kempinski“ savininkas Jakulis Jason apie planuojamą naują viešbutį ir keliones troleibusu: man nesvarbu pasirodyti, kad turiu pinigų (9)

„Aš pats turiu tik porą porų batų, man daug nereikia. Ir mašinos neturiu, jos brango. Šiandien...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų rusų pajėgos per savaitę užkariavo tik kelis šimtus metrų

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Diplomatas Januška: „džiaugėmės“ sankcijomis, kurios parklupdys Putiną, – ir štai kokie rezultatai (8)

Lietuvos diplomatas, Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Albinas Januška...

Ukrainoje nukautas rusų generolas (2)

Ukrainoje naktį iš vasario 4-os į vasario 5-ą šalies ginkluotosios pajėgos nukovė generolą...

Vakarų ir Ukrainos žvalgybos prognozuoja, kaip vyks naujas Rusijos puolimas

Vakarų ir Ukrainos žvalgybų teigimu Rusija gali per artimiausias 10 dienų pradėti naują...

Šalį sujaudinusi Milanos istorija turės gražią pabaigą: mergaitė pirmoji Lietuvoje gaus tokius vaistus

Kiek verta gyvybė ir ką daryti jeigu gydymas kainuoja kelis milijonus eurų? Su tokia drama...

Atlanto vidurio link irkluojantis Aurimas Valujavičius: bangos kyla iki 3 metrų

Irkline valtimi per Atlantą plaukiantis lietuvis Aurimas Valujavičius pasidalijo nauju vaizdo...