„Kasdien kuriame patogesnį, patrauklesnį ir vis geresnį Vilnių. Beveik 700 gyventojų idėjų gyvenamosios aplinkos kokybės gerinimui tik parodo, kokie neabejingi savo miestui yra vilniečiai. Nors į kitą etapą keliauja trečdalis idėjų, likusios yra labai naudinga priemonė miestui sužinoti, kas bendruomenei skauda ar kokiems klausimams turime ieškoti sprendimų, kadangi jų negalime išspręsti čia ir dabar", – sako Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Daugiausia idėjų, kaip pagerinti savo gyvenamąją aplinką, pateikė Verkių, Naujosios Vilnios, Pilaitės, Antakalnio ir Pašilaičių gyventojai. Į balsavimo etapą atrinkta daugiausia Karoliniškių, Verkių, Pašilaičių ir Antakalnio seniūnijoms pateiktų idėjų. Į tolimesnį etapą nepateko vilniečių idėjos, kurios siūlytos įgyvendinti ne viešojoje erdvėje, kurių sprendiniai prieštaravo jau patvirtintiems kitiems projektams ar jiems trukdė esami inžineriniai tinklai ir komunikacijų sistemos. Bendrai prie savo namų vilniečiai labiausiai nori sporto ir aktyvaus laisvalaikio erdvių.

Už labiausiai patikusią savo seniūnijos idėją gyventojai gali balsuoti iki lapkričio pabaigos platformoje „Dalyvauk! Vilnius", pasirinkus seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą ir išsirinkus idėją, kuriai atiduodamas balsas. Paspaudus mygtuką „Balsas" gyventojas pateks į elektroninius valdžios vartus, kuriuose autentifikavęs savo tapatybę, pateks į Vilniaus elektroninių paslaugų portalą, o jame pasirinkęs „Dalyvauk! Vilnius" įvertins labiausiai patikusią ir geriausią idėją. Balsuoti gali ne jaunesni nei 16 metų asmenys iš konkrečios seniūnijos. Palaikyti savo seniūnijos idėjas vilniečiai gali ir gyvai užsukę į savo seniūniją.

„Dalyvauk! Vilnius" šiemet vyksta antrą kartą ir jau visose sostinės seniūnijose. Visoms idėjoms įgyvendinti bus paskirstyta per 300 tūkst. eurų. Anksčiau šias lėšas planuodavo seniūnai ir seniūnės, sudarydami metų planus.

2021 m. geriausia ir bendruomenei reikalingiausia idėja Rasų gyventojai išsirinko paplūdimio prie Vilnios įrengimą, Justiniškių – pasivaikščiojimo taką visomis oro sąlygomis, o Verkių seniūnija savo biudžetą paskyrė dviem idėjoms: treniruoklių ir futbolo aikštelėms Balsiuose.

Geriausiomis vilniečių pripažintos idėjos bus įgyvendintos 2023-iaisiais.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.